Προς το περιεχόμενο

απορια περι προενισχησης


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή ο μέσος Έλληνας μουσικός (όσο και καλός να είναι), πάσχει από έλλειψη "studio session" παραστάσεων (κουβαλώντας σε αυτό το καλομαθημένο απείθαρχο "μπυροκινούμενο" χέρι,

Παρακαλώ λίγος σεβασμός στην μπύρα! ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παρακαλώ λίγος σεβασμός στην μπύρα! ::)

 

respect... respect... άλλωστε ιστορικά ποτέ δεν δικάστηκε το "όπλο"... πόσο μάλλον δε αν ήταν και "ξανθό"...  ;D:P

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτο που θα σου πω αλλα δες το αν θες, αλλιώς πέτα το στα σκουπίδια. Πήρα μεταχ. σαν καινουριο απο αγγελία εδώ με 50ευρώ ένα Korg ToneWorks ax10b, έφτιαξα εκει πάνω 2-3 ήχους και δεν ξαναασχολήθηκα με το ζήτημα. Προενίσχυσή, eq, emulation για καμπίνα, εφέ, κουρδιστήρι, ότι θες... σίγουρα δεν είναι όπως όλα τα προαναφερθέντα απο ποιότητα, αλλά ξαναλέω...50ευρώ.... στο στούντιο με τα μηχανήματα των χιλιάδων ευρώ όταν ηχογραφώ επιμένω σε αυτό καρφί στην κονσόλα, ή αν θέλω περισσότερη παρέμβαση απο τον .... μιξιάρη... (γιατί ουσιαστικά αυτό το σήμα που θα πάρει απο τη πεταλίερα μου είναι σχεδον έτοιμο) ένα di σήμα απο το golden age project pre73 mk2 προενισχυτή μου και τέλος. Ομως για γενική χρήση λάιβ πρόβα ντέμο ηχογραφηση και ίσως και κανονικής ηχογράφησης δισκογραφίας πάω πάντα στο πετάλι των 50ευρώ και έχω καλύτερο ήχο απο τους περισσότερους μπασίστες που ακούω συνήθως (τουλάχιστον στα μέρη μας....Καβάλα)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου