Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο (checking) νιτρο σε Gibson...αποψεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε Scofield οκ με αυτους που ηθελημενα την εκαναν ετσι την κιθαρα...οι αλλοι?

Κ εμενα μ αρεσει το "παλιο και φθρμενο" πιο πολυ απο το "καινουριο και γυαλιστερο" (εχω φτιαξει μια "heavy relic tele"

 

 

αλλα υπαρχουν 3 κατηγοριες...αυτοι που το θελουν καινουριο αυτοι που δεν τους νοιαζει και αυτοι που το θελουν παλιο.Εγω τυχαινει να ανηκω στην δευτερη προς τριτη κατηγορια.Τι γινεται ομως με ενα τυπο που ειναι ψειρας (με την καλη εννοια) και βλεπει την gibson του να αρχιζει τα τσεκαρισματα μεσα σε 3 χρονια?Δεν το προτιμουν ολοι.Αν ειναι επιλογη σου η σου αρεσει οκ...αν οχι?

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Scofield οκ με αυτους που ηθελημενα την εκαναν ετσι την κιθαρα...οι αλλοι?

Κ εμενα μ αρεσει το "παλιο και φθρμενο" πιο πολυ απο το "καινουριο και γυαλιστερο" (εχω φτιαξει μια "heavy relic tele"

 

 

 

αλλα υπαρχουν 3 κατηγοριες...αυτοι που το θελουν καινουριο αυτοι που δεν τους νοιαζει και αυτοι που το θελουν παλιο.Εγω τυχαινει να ανηκω στην δευτερη προς τριτη κατηγορια.Τι γινεται ομως με ενα τυπο που ειναι ψειρας (με την καλη εννοια) και βλεπει την gibson του να αρχιζει τα τσεκαρισματα μεσα σε 3 χρονια?Δεν το προτιμουν ολοι.Αν ειναι επιλογη σου η σου αρεσει οκ...αν οχι?

σε αυτο εχεις δικιο,δεν μπορω να πω κατι...αν καποιος ανηκει στην 1η κατηγορια,ειναι αγκαθι στην καρδια να κρακαρει η κιθαρα στην 3 ετια.... :( :(

αλλα αφου εσυ τουλαχιστον ανηκεις στον ενδιαμεσο χωρο,εγω θα ελεγα να απολαμβανεις την καθε μερα παιξιματος με την κιθαρα σου κ να μην λογαριαζεις τιποτα αλλο...ηταν να γινει το κρακιγκ κ εγινε...δυστηχως.

Εμενα π.χ. προσωπικα θα με πειραζε περισσοτερο στο να μην ηχει καλα η κιθαρα μου ή να εχει καποιο κουσουρι παιχτικο/λειτουργικο,παρα η εμφανιση τοσο...ειδικα απο την στιγμη που το κρακιγκ δεν ηταν στο χερι μου να συμβει. :)

btw ωραια τελε,θυμαμαι ειχες ανοιξεις θεμα παλιοτερα για την κατασκευη της?΄η κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συστολή διαστολή, αν δεν είναι σε βάθος πιθανά να κλείσει.

 

 

Ή να γίνει @#%$#@@!

 

Μην κάνετε ταρζανιές.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ψαχνοντας σε ξενα φορουμ (mylespaul.com) ειδα κοσμο να παλευει να κανει την κιθαρα του ετσι!!!Ο αλλος αφησε την κιθαρα εξω στο φορτηγο στη Μινεσοτα ολη νυχτα και μετα την εβαλε διπλα απο το τζακι....και μαλιστα ξενερωσε που δεν επαθε και τιποτα.

 

Το ανάποδο έπρεπε να κάνει... ;D

 

Αυτό είναι το νίτρο. Γυαλιστερό, θελκτικό, ιδιότροπο, σπάει, θαμπώνει, κολλάει, ξεφλουδίζει, παλιώνει. Αλλά το θέλουμε γιατί το έπαιξε ο Peter Green και ο Rory. ;D

 

Τώρα, αν αυτό το πάθει στα 2 ή στα 5 χρόνια, δεν έχει και πολλή σημασία...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή να γίνει @#%$#@@!

 

Μην κάνετε ταρζανιές.

 

Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις τι μπορεί να πάθει και θα γίνει @#%$#@@.

Στη thinskin μου χειμώνα εμφανίζονταν χειμώνα εμφανίζονταν και καλοκαίρι

μειωνόντουσταν αρκετά. Κατά τη γνώμη μου δεν έχεις κάτι να χάσεις.

Αν δε θες να πάρεις το "ρίσκο" άσε την ως έχει.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου