Προς το περιεχόμενο

Fairyland in Treble. Piano duet for beginners


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Σας παρουσιάζω τη νέα συλλογή έργων για πιάνο, 4 χέρια: Fairyland in Treble

 

Αποτελείτε από 11 μικρά κομμάτια για ημι-αρχάριους και τους δασκάλους τους (ή κάποιο ποιο έμπειρο, τέλος πάντων), καθώς και από 11 δισέλιδα παραμύθια.

 

Τη μουσική την έχω γράψει εγώ.

Τα παραμύθια βασίστηκαν στη ήδη υπάρχουσα μουσική και είναι γραμμένα από την Νεφέλη Τσιπουρίδη.

Τέλος το εξώφυλλο που βλέπετε παρακάτω είναι σχεδιασμένο από τον Marcus Krupa.

 

Fairyland%20in%20Treble%20cover.png

 

Η παρτιτούρα θα βρίσκεται στις αποθήκες μας (στο Γέρακα) την Δευτέρα 1η Δεκεμβρίου, και άρα μέχρι τα τέλη του Νοέμβρη, στο παρακάτω λινκ (ή πατώντας στην εικόνα) μπορείτε να προ-αγοράσετε την παρτιτούρα με έκπτωση 20% (€13.60 αντί για €17.00).

 

LINK για προ-αγορά της παρτιτούρας

 

Ένας από τους διορθωτές μου έγραψε τα παρακάτω, τα οποία και με συγκίνησαν και τα μοιράζομαι ως έχουν (στα Αγγλικά):

 

"Let us begin with the cornerstone of Fairyland, Nikolas Sideris' enchanting duets of wildly varied and startlingly beautiful character.

Inspired by the music, Nefeli Tsipouridi contributed delightfully eclectic fairy tales, and Marcus Krupus brought to the work

a vision so instantly beguiling that it stirs longings to explore within.

 

This is no ordinary book of music. It is a breathlessly playful, spine-tingling, heart-racing book of enchantment.

There is an alchemy to the music which is immediately evident as soon as the duets are performed together,

a quality that causes both teacher and student to exclaim with pleasure at the clever arrangements and

the manner in which the parts are interlaced.

 

One of the reasons I personally am so enamored of this collection is because it is clearly the labor of love.

All efforts were made to ensure the book was as engaging, accessible and inspiring to both the student and teacher as it could be.

In the making of Fairyland in Treble, no shortcuts were taken. What you behold is the culmination of many long days and long nights

traversing the long road, the adventurous road, the road fraught with the most peril. As we all know, that road always

makes for the best story... if, that is, you survive it.

 

Fortunately for you and me, Nikolas Sideris, Nefeli Tsipouridi, and Marcus Krupus survived.

 

I hope you'll take a look inside, read the stories, play the music, and share it with a friend or sibling, a student, or a teacher.

It's the most adventurous choice you could make.

 

If you survive, perhaps you'd like to share your own stories with the composer..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Κι εδώ είμαι εγώ με μία μαθήτριά μου, την Βίβιαν, σε δύο από τα κομμάτια της παρτιτούρας.

 

 

και

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψα και πριν αλλα δεν το πηρε το σχολιο.

 

Νικόλα μπράβο η μουσική ειναι πανεμορφη και πολυ του γουστου μου, και νομιζω ιδανικη για να αγαπήσει ενας αρχάριος το πιανο. Το δε εξωφυλλο μου θυμίζει adventure παιχνιδι ή το Dark Cloud 2 :D

 

Πολλά μπράβο και στη μικρή πιανιστρια :) Τα 16α τα παιζει καλυτερα από μενα  ;D

 

Πολλά συγχαρητήρια. Εννοείται πως θα το παρω, με υπογραφή συνθέτη παρακαλώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νικ,

 

Κι εγώ ελπίζω να γίνει μεγάλο σουξέ αυτό το βιβλίο. Άλλωστε είναι φτιαγμένο ακριβώς για αυτό το σκοπό.

 

Ο καλλιτέχνης του εξώφυλλο έχει δουλέψει σε αρκετά adventure games, άρα έχει απόλυτο νόημα αυτό που λες. Στο κάτω κάτω οι σχέσεις μου με adventure-οβιους είναι γνωστές! ;)

 

Και ναι, να αγοράσεις τη παρτιτούρα. δώρο η υπογραφή του συνθέτη! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγραψα και πριν αλλα δεν το πηρε το σχολιο.

 

Νικόλα μπράβο η μουσική ειναι πανεμορφη και πολυ του γουστου μου, και νομιζω ιδανικη για να αγαπήσει ενας αρχάριος το πιανο. Το δε εξωφυλλο μου θυμίζει adventure παιχνιδι ή το Dark Cloud 2 :D

 

Πολλά μπράβο και στη μικρή πιανιστρια :) Τα 16α τα παιζει καλυτερα από μενα  ;D

 

Πολλά συγχαρητήρια. Εννοείται πως θα το παρω, με υπογραφή συνθέτη παρακαλώ :)

 

εμενα το εξωφυλλο μου θυμιζει το unigine heaven benchmark

;D ;D

 

κατα τ αλλα προσυπογραφω οτι ειπε ο neeq και θελω και εγω υπογραφη.

 

θα το παρω για το γιο μου (να υπαρχει στη φαρετρα σε περιπτωση που ακολουθησει το αθλημα να το δουλεψω μαζι του για τους λογους που ειπε ο neeq) και για τον μπαμπά μονο γιατι όχι λολ

 

Μονο που πηγα τωρα να παραγγειλω και δεν μου προχωραει στο checkout ενω ειναι στο καλαθι το item μου γραφει οτι ειναι empty μολις παταω.

Ειμαι εγω μ#!$$ας και κανω κατι λάθος ή κατι δεν παει καλα? λολ

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μαλακίζεται το σύστημα δυστυχώς...

 

Για δες με άλλο browser αλλά κάτι φταίει με τα cookies. To ψάχνει ο web designer μου αυτή τη στιγμή.

 

Ελπίζω αύριο να είναι εντάξει.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πραγματικά θα είναι εκπληκτική παρτιτούρα, ενώ και τα υπόλοιπα έργα έχουν επίσης ενδιαφέρον (κάποια πιο εύκολα, κάποια πιο δύσκολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακίζεται το σύστημα δυστυχώς...

 

Για δες με άλλο browser αλλά κάτι φταίει με τα cookies. To ψάχνει ο web designer μου αυτή τη στιγμή.

 

Ελπίζω αύριο να είναι εντάξει.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πραγματικά θα είναι εκπληκτική παρτιτούρα, ενώ και τα υπόλοιπα έργα έχουν επίσης ενδιαφέρον (κάποια πιο εύκολα, κάποια πιο δύσκολα).

 

Ενταξει μπηκε με explorer.

Μονο που θελω paypal account,  ελεγα μηπως μπορω κατευθειαν με πιστωτικη, δεν εχω paypal, θα το κανω αυριο απο τη δουλεια.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα το άκουσα μαζί με τη σύζυγο που έχει κάνει σπουδές στο πιάνο και μας άρεσε πάρα πολύ! Φανταστικές μελωδίες πραγματικά βγαλμένες από παραμύθι. ;)

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα το αγοράσω μπας και με μάθει η σύζυγος λίγο πιάνο που το έχω μεράκι. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο έναυσμα. ;)

 

Πάντως με βγάζει κι εμένα το ίδιο μήνυμα με τον Κώστα (cos_dr). Θα το δω πάλι αύριο.

 

Πολλά συγχαρητήρια και καλή επιτυχία! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπορείς με πιστωτική, νομίζω. Κάτσε να το δω...

 

geodimitri: Δοκίμασε με κάποιον άλλο browser. Τι χρησιμοποίησες τώρα; Γιατί σε άλλους βγάζει πρόβλημα, σε άλλους όχι...

 

Κι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια (και της γυναίκας σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου