Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush-New album


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nεστορα,Cigaret13,Kωστα,ΟντιοΚωστα,Γιαννη,Σπυρο..

 

Σας ευχαριστουμε πολυ για  το feedback! :)

 

Αυτο που δεν ξερω ρε μπαγάσα είναι που τους βρίσκεις τους μπασίστες στη Καβάλα

και εγώ είμαι συνέχεια σε αναζήτηση και κανέναν (σοβαρό) δεν βρίσκω!!!!

@Γιαννη μου ο μπασιστας ειναι απο  τη  Δραμα.Απ  οτι  βλεπεις..και  μεις βγηκαμε εκτος συνορων  για να βρουμε... ;)

 

Και μερικες παρατηρησεις.

Τις κιθαρες τις ηθελα πιο μπροστα και λιγοτερο κομπρεσαρισμενες

Ή η φωνη στοναρει πολυ στο τελευταιο ρεφρεν (στο πρωτο και στο δευτερο λιγοτερο) ή με εχει πειραξει η αντιβιωση και δεν κουρδιζω καλα.

 

Μια  χαρα ακους.Απλα δεν  στοναρει η φωνη...Οι κιθαρα η συγκεκριμενη θελει ηρωικο  σετ απ...

Η ΡΕ του  ρεφραιν..ξεκιναει  ως ρε και καταληγει  ΡΕ...υφεση  :P και πεταει  εξω  την φωνη που διαισθητικα  ακολουθει το  μπασο... ;D

Καναμε γυρω στα 800 τεικς(φωνης) με τον  αλλο κιθαριστα να χουμε  4  αυτια...και δε βγαζαμε  ακρη...Μεχρι που  καταλαβαμε και  ειπαμε αστο,δεν  ξαναγραφουμε κιθαρες.

Βαριομαστε... :P

 

Εχω την  εντυπωση οτι δεν  ειναι θεμα  κομπρεσσιον αλλα ''αερα'' που  θα  δινε ενας μονοπηνιος... ;)

Εδω εχουμε εναν JB Jr...που  σαρωνει...

 

Λαθος κιθαρα για  το  κομματι.Αλλα ετσι  ειναι το  ροκ..Λανθασμένο.. 8) ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεχρι που  καταλαβαμε και  ειπαμε αστο,δεν  ξαναγραφουμε κιθαρες.

Βαριομαστε... :P

 

Εχω την  εντυπωση οτι δεν  ειναι θεμα  κομπρεσσιον αλλα ''αερα'' που  θα  δινε ενας μονοπηνιος... ;)

Εδω εχουμε εναν JB Jr...που  σαρωνει...

 

Κακως, γιατι δεν ειναι για να το παρατας το κομματι και ολη την δουλεια γενικοτερα.

 

Εχεις δικιο για το μαγνητη. (Τον ειχα και τον ... χαρισα  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως, γιατι δεν ειναι για να το παρατας το κομματι και ολη την δουλεια γενικοτερα.

 

Εχεις δικιο για το μαγνητη. (Τον ειχα και τον ... χαρισα  ;D)

 

:-[ :-X 8) :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο και εμείς έναν απο τη Δράμα....παζαρεύουμε τώρα....αστα να πανε...αμα βρούμε και κανα σοβαρό μαγαζί να παίζουμε καλά θα ναι...

 

Εγώ περί κιθάρας ξεκούρδιστης κτλπ δεν κατάλαβα τίποτα...

 

Εγώ το μόνο που έχω να σου πώ είναι (αλλά μάλλον αργά-επρεπε να το είχαμε συζητήσει πιο πριν) να προσέξεις ΠΟΛΥ στο μάστερινκ, οποιος στο κάνει ή αν το κάνεις εσύ, υπάρχουν στερεοφωνικά που μαρτυρούν ΠΟΛΥ λίμιτερ στο προηγούμενό σου άλμπουμ πράγμα που κάνει τον ήχο να ανεβοκατεβαίνει συνέχεια. Δεν πειράζει ας είναι 2 db κάτω απο τις σύγχρονες παραγωγες (μεταλ πχ) αλλά ας είναι πιο βιντατζ και πιο παλιατζουρίστικο το μάστερινκ και πιο καθαρό!  ;D Κολλάει στη μουσική αυτή άλλωστε! Δες τους Opeth που το γυρίσανε σε 70's ήχους και οι 2 τελευταίοι τους δίσκοι εχουν επίπεδο εξόδου 70's αλμπουμ αλλά πεντακάθαρο!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο Γιαννη αλλα μαλλον αναφερεσαι  στο Dogs n  Vultures που ηταν σκασμενο και αγριο  και αστα  να πανε... :-X

Αυτο που ακουσες τωρα δεν ειναι το  τελικο,ειναι ενα  απο τα μιξ που εκανα.

Σε αυτο το  αλμπουμ  ειναι πιο συγκρατημενα  τα πραματα.

Απο  την αλλη...Να  σου  πω οτι τα κομματια παιζουν σε διαφορα ιντερνετικα ραδιοφωνα του εξωτερικου  με αλλες μπαντες που γραφουν σε  επαγγελματικα  στουντιο  κει χαμω...

 

Η  επιδιωξη  να μην ακουγεται οτι ολα αυτα γιναν  σε ενα home  studio, γραφοντας με φυσικα τυμπανα βεβαια,κρυβει κινδυνους και απαιτει γνωσεις  που  κατακτωνται  απο τα λαθη και απο την αυτογνωσια  της  αγνοιας... ;)

 

Θεωρω οτι σ αυτο το αλμπουμ τα πραματα θα ειναι ''ενταξει''  απο θεμα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομματι που ανοιγει το αλμπουμ.

Το ειχα  ανεβασει  παλιοτερα αλλα επαναηχογραφηθηκε γιατι  αρεσε πολυ  στα παιδια...

 

https://www.youtube.com/watch?v=lTJ-DXK24nk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fire ειναι μια χαρα αλλα αυτο κι ας ειν'παλιοτερο κοβει κ..λους!

Ο δισκος το ιδιο,εχει μερικα που μαμουν.

Κι "εξω"απ'τα συνηθη σου/σας.

Πχ το σαφελακι ;D Honey bee που,ναι μεν ειναι μπλουζ,αλλα αν ηταν πιο αξεστο θα το ελεγες για Μοτορχεντ. 

Η το Stranded που ειναι απο τα καλυτερα που εχεις γραψει.

Μπραβο αδερφια,πολυ καλο το δισκιο! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ooo yeah yeah yeah.... :o :o :o.    Το σόλο γιατί μου φάνηκε θαμένο; ::)

 

Γιατι  ψιλοειναι. ;D

Δεν  πειραζει... ;)

 

Ενα απο τα αγαπημενα μου απο αυτο  το αλμπουμ..

 

https://www.youtube.com/watch?v=55aN_BWiFEU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δι εμέ τον αλητέρνατιβ έντεχνο λαικόροκ καλλιτέχνη, αυτούνα τα βλαχοαμερικάνκα, είναι καλά μόνο για τη κονόμα που ημπορούν με το κατάλληλο μανατζάρζμα να προσφέρουν, ιδιαιτέρως όταν είναι καλοπαιγμένα από σε χαμουτζή βορειοελλαδίτη και τη κομπανία φρικιώνενε που διατηρείς;D ;D ;D

 

Τα Δραμινά προιόντα από Δεκέμβρη μήνα θα εξάγονται με Παράγκα Ταξ, ιδιαιτέρως δια τους νομούς Καβάλας-Ξάνθης θα υπολογίζεται ο φόρος στην ανώτερη κλίμακα.

 

Απ ότι με σφούριξε ένα πλάκι, κατά τα τέλη του μήνα θα εμφανισθεί εις τα μέρη μου, ένας Βεριώτης για ξενάγηση στα λάιβ στέτζις του νομού, αναλόγως της ανταπόκρισης, ταύτης κινήσεως θα ενημεμερώσω και υμάς περί του αν ημπορώ να σας διοργανώσω κανά χαπιενινγκ μπάι δε ρίβερ................όπου ρίβερ πιάνουμε όλα τα πτάμια, μεταξύ Σερρών και Έβρου λαίμαι  ;D

 

ΥΓ Αν σηκώνατε καμιά φορά και κανά τηλέφουνο, ίσως τώρανες που ομιλούμε να έπαιζες στο τοπ οφ δε ποπς..................αλήθεια υπάρχει ακόμα αυτούνο? ;D ;D ;D

 

ΥΓ2 Αν κάνετε κανά λίβε στους πέριξ νομούς σφύρα κλέφτικα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου