Προς το περιεχόμενο

βοηθεια επιλογης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιες τις ήθελες απελπισμένα και όταν επιτέλους τις απέκτησες συνειδητοποίησες ότι δεν ταιριάζετε και πολύ,με άλλες αρχικά δεν υπήρχε τρελός ενθουσιασμός αλλά στην πορεία τα βρήκατε μια χαρά,άλλες τις βελτίωσες εσύ και άλλες εσένα και πάει λέγοντας...

Έτσι! :)

 

Φίλε μου δεν την πήρα, απλά την ερωτευτηκα

Πάντα έτσι ξεκινάει, από έναν έρωτα!

Αν δεν την πάρεις θα σου μείνει απωθημένο, ξέρεις τι είναι ανεκπλήρωτος έρωτας. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχεις άδικο, όλα έτσι ξεκινάνε, αλλα ότι έρωτα και να εχεις αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με τον χρόνο θα σου περασει.

τα 1200ε  που ζητάει η Gibson για αυτό το 2015 μοντέλο δεν μπορώ να τα δώσω. Θα είναι κρίμα κιόλας γιατι θα πάει χαμένη η κιθάρα στα χέρια μου.

 

Καλώς ή κακώς θα κοιτάξω για υποκαταστατα.

Γενικά έχω κάνει πολλές αγορές στη ζωή μου και τα φόρουμ με έχουν βοηθήσει τις περισσότερες.

 

Από Δευτέρα θα ψάξω να βρω που μπορώ να πιάσω στα χέρια μου μια Ltd ec και μια music man axis να δω έστω πως είναι το σχήμα και το μέγεθος από κοντα.

ξέρετε μήπως  που μπορώ να τις δω στημενες?  (όχι στα τέσσερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι κρίμα κιόλας γιατι θα πάει χαμένη η κιθάρα στα χέρια μου.

Μην το ξαναπείς αυτό! 8)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά κιθάρα δεν πάει χαμένη σε κανένα χέρι.

Πιστεύω ότι αν έχεις ένα σωστό εργαλείο από την αρχή θα σε κρατήσει από θέμα ψυχολογίας περισσότερο. Ενώ με ένα κακό όργανο, αν αρχίσεις και προβληματίζεσαι με τα προβλήματα που βγάζει και όχι με το παίξιμο την έχασες την μπάλα.

 

Σε αυτά τα χρήματα και σε LP- style εγώ θα έπαιζα στην LTD EC, Zelinsky kai Epiphone LP studio Gothic.

 

Με προτίμηση στην πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά κιθάρα δεν πάει χαμένη σε κανένα χέρι.

Πιστεύω ότι αν έχεις ένα σωστό εργαλείο από την αρχή θα σε κρατήσει από θέμα ψυχολογίας περισσότερο. Ενώ με ένα κακό όργανο, αν αρχίσεις και προβληματίζεσαι με τα προβλήματα που βγάζει και όχι με το παίξιμο την έχασες την μπάλα.

 

Σε αυτά τα χρήματα και σε LP- style εγώ θα έπαιζα στην LTD EC, Zelinsky kai Epiphone LP studio Gothic.

 

Με προτίμηση στην πρώτη.

 

Δεν έχω πιάσει καλό ακριβό όργανο στα χέρια μου και δεν ξέρω την διαφορά (και ίσως είναι καλύτερα έτσι) για αυτό θα αρκεστω για αυτό τον καιρο στο λιγότερο κακό.

Σε ευχαριστω για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θα μπορουσα να ανεβω λιγο σε χρηματα εγω θα επαιρνα απο καινουργια την Vintage Paradise

http://www.thomann.de/gr/vintage_v100afd_paradise.htm

και απο μεταχειρισμενα (δεν ξερω αν ενδιαφερεσαι για μτχ) θα επαιρνα αυτην http://smart.noiz.gr/details.php?id=217958  με Gibson μαγνητες, καλυτερα κλειδια, σκληρη θηκη και γενικα πιο προσεγμενη κατασκευη απο τις απλες Epiphone! Εαν θα εμενα στα 300, μαλλον θα επαιρνα αυτην http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec256_mgo.htm

Δυστυχως δεν γνωριζω καποιο μαγαζι που να τις εχει ωστε να σε παραπεμψω, καποιος αλλος ισως γνωριζει κατι! Θα εριχνα παντως και μια ματια στα μεταχειρισμενα, οχι απαραιτητα αυτο που προτεινα, γιατι εκει εχεις το προνομιο να δοκιμασεις αυτο που παιρνεις και οχι γουρουνι στο σακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο μεταχειρισμενα (δεν ξερω αν ενδιαφερεσαι για μτχ) θα επαιρνα αυτην http://smart.noiz.gr/details.php?id=217958  με Gibson μαγνητες, καλυτερα κλειδια, σκληρη θηκη και γενικα πιο προσεγμενη κατασκευη απο τις απλες Epiphone!

 

+1 για την epiphone..

Πολύ καλή κιθάρα,σκεφτόμουν να την προτείνω για καινούρια αλλά η τιμή ξέφευγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει με στρατ και η αισθηση που μου αφηνει ειναι καλη. μπορεις να μου πεις τι διαφορες  εχει στη αισθηση απο την ltd ec?

 

χμμ..μεγαλουτσικο θεμα ειναι το συγκεκριμενο, ασε που δε θελω να ξεκινησω κανενα πολεμο κιολας και κλειδωθει το thread, κριμα ειναι! :) για αρχη δωσε στο google 'differences between les paul and strat' και.. καλο διαβασμα! Οπως σου ειπα και πριν ομως, το καλυτερο ειναι την κιθαρα που θα αγορασεις να την δοκιμασεις και οχι να την παρεις επειδη καπου γραφει για 'slim profile' και 'hot pickups' και.. 'makes coffee too!..' πχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ..μεγαλουτσικο θεμα ειναι το συγκεκριμενο, ασε που δε θελω να ξεκινησω κανενα πολεμο κιολας και κλειδωθει το thread, κριμα ειναι! :) για αρχη δωσε στο google 'differences between les paul and strat' και.. καλο διαβασμα! Οπως σου ειπα και πριν ομως, το καλυτερο ειναι την κιθαρα που θα αγορασεις να την δοκιμασεις και οχι να την παρεις επειδη καπου γραφει για 'slim profile' και 'hot pickups' και.. 'makes coffee too!..' πχ!

 

οκ ηδη ξεκινησα το ψαξιμο για να πιασω τις κιθαρες που θελω,  και θα ξεκινησω το διαβασμα,

αλλα θα ηθελα να πεις την γνωμη σου στο θεμα που λες, και να πεσει λιγο πολεμος δεν εγινε και τιποτα νομιζω, καθε γνωμη ειναι πολυτιμη οπως ειπα

μεγαλα παιδια ειμαστε (εγω σιγουρα τουλαχιστον)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να πεσει λιγο πολεμος δεν εγινε και τιποτα νομιζω,

Χμμμμ. ::)

 

μεγαλα παιδια ειμαστε

Ξανά χμμμμ.... ::)

 

Εγώ πάντως θεωρώ ότι πρέπει να περιμένεις να πάρεις τον έρωτά σου!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου