Προς το περιεχόμενο

βοηθεια επιλογης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα προκαταβολή και μετά παραγγελία

 

..κάτι όχι περίεργο λόγω κρίσης

 

Λοιπόν, αν θες τη γνώμη μου:

 

αφού με τις ΛΠ που έπαιξες δεν είχες θέμα, δε θα έχεις και με την ΕΣΠ

 

οπότε πάρε το ελάχιστο αυτό ρίσκο και αγόρασέ τη αφού τη θες τόσο πολύ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πως γίνεται να κρατάς την τέλεια κιθάρα αλλά να μην είναι στο νούμερο 1 των προτιμήσεων σου?

 

(σχόλιο από το mylespaul.com πάνω στο θέμα Ernie Ball Musicman Axis Series)

 

I bought one last month after finishing a huge project. It's a exactly what I want. A small, compact guitar that sounds big and plays easy. I've never had a guitar that felt so comfortable and I don't know that I ever will.

 

It hasn't beaten my LP for the #1 slot but it's very close.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_l_550_paradise_amber_flame.htm

παρε αυτη να μας πεις και εντυπωσεις... :P :P :P :P

παντως για να σου πω και τη δικη μου αποψη αν σε ενδιαφερει,οτι και να παρεις,πρεπει και να σε βολευει στο χερι αλλα και να το γουσταρεις οπτικα, να σε τραβαει δλδ καθε φορα που την βλεπεις να παιζεις μαζι της. Μην κανεις αγορα βασιζομενος μονο στο τι σου λεμε εμεις ή τα διαφορα forum αλλα το τι γουσταρεις εσυ.By the way οπως λενε και στο χωριο μου η ec256 εκτος απο κιθαρακλα για τα λεφτα της ειναι πιο λεπτη και ελαφρια απο τις κλασσικες LP.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_l_550_paradise_amber_flame.htm

παρε αυτη να μας πεις και εντυπωσεις... :P :P :P :P

παντως για να σου πω και τη δικη μου αποψη αν σε ενδιαφερει,οτι και να παρεις,πρεπει και να σε βολευει στο χερι αλλα και να το γουσταρεις οπτικα, να σε τραβαει δλδ καθε φορα που την βλεπεις να παιζεις μαζι της. Μην κανεις αγορα βασιζομενος μονο στο τι σου λεμε εμεις ή τα διαφορα forum αλλα το τι γουσταρεις εσυ.By the way οπως λενε και στο χωριο μου η ec256 εκτος απο κιθαρακλα για τα λεφτα της ειναι πιο λεπτη και ελαφρια απο τις κλασσικες LP.

 

 

 

Χαχα αυτο το βίντεο πρέπει να το έχω δει δέκα φορές.

Ναι για αυτο ρωτάω πολύ για την 256, διαβάζω ότι είναι λεπτή και ελαφριά.

 

Τελικα μετά από τις δοκιμές, όσο  ωραία και να είναι η epiphone lp, έχει υπερβολικό για εμενα όγκο και βάρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα,εχω μια epiphone lp standard και προσφατα αγορασα-με ρισκο ειναι η αληθεια και με ενστικτο-μια sterling sub ax3.

To ρισκο τελικα αξιζε (299€).Υπεροχο value for money.Στα μεγαλα συν της το ασυμετρο μανικι(πιο λεπτο στις μπασες χορδες,πιο παχυ στα καντινια).Θελει βεβαια μαγνητες κατ εμε αλλα εχει γινει η κυρια κιθαρα μου.

Ελπιζω να βοηθησα μια και οι sterling δυστυχως δεν βρισκονται για δοκιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα,εχω μια epiphone lp standard και προσφατα αγορασα-με ρισκο ειναι η αληθεια και με ενστικτο-μια sterling sub ax3.

To ρισκο τελικα αξιζε (299€).Υπεροχο value for money.Στα μεγαλα συν της το ασυμετρο μανικι(πιο λεπτο στις μπασες χορδες,πιο παχυ στα καντινια).Θελει βεβαια μαγνητες κατ εμε αλλα εχει γινει η κυρια κιθαρα μου.

Ελπιζω να βοηθησα μια και οι sterling δυστυχως δεν βρισκονται για δοκιμη.

 

ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο, θα ηθελα περισσοτερες λεπτομεριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ελαφρια η sterling,πολυ ωραια αισθηση,ευκολοπαιχτη,short scale,πολυ καλη κατασκευη,στιβαρη.Δειχνει πολυ ακριβοτερη.Εντυπωσιασμενος με το μανικι της.Για τις Epi λογικα εχεις αποψη...

Αν μπορω να βοηθησω σε κατι αλλο...(μαρεσει σχεδιαστικα η les paul πολυ,αλλα..η αλλη με κερδισε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου