Προς το περιεχόμενο

Orpheus' Dusk Journey


Nikos Achilleus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ με καινούργιο κομμάτι που μου πήρε αρκετό καιρό να ετοιμάσω. Όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ με καινούργιο κομμάτι που μου πήρε αρκετό καιρό να ετοιμάσω. Όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο νου αναφορικά με το τραγούδι σου αλλά και τα προηγούμενα που έχεις παρουσιάσει είναι η διάρκεια. Είναι πολύ μεγάλο.

Καταλαβαίνω ότι έχεις κάτι να πεις, αλλά δυστυχώς ενώ ίσως αυτό το κάτι περνάει σαν ατμόσφαιρα αποτυχαίνει να γίνει συγκεκριμένο και με αυτό δεν εννοώ μόνο ότι ο στίχος δεν ακούγεται και η φωνή είναι χαμηλά.

Στη θέση σου θα απέφευγα την απαγγελία επάνω στο τραγούδι και θα ρωτούσα έναν φίλο τι κατάλαβε ακούγοντάς το. Επιπλέον, θα εφάρμοζα επάνω του κοπτοραπτική που θα το άφηνε περίπου μισό.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ωραιο ιντρο,χαμηλα οι φωνες στη μιξη,ωραια συνθεση γενικα.

Η διαρκεια δεν με πολυπειραξε,νομιζω εχει την εξελιξη του ασμα ,η παραγωγη μετρια θα ελεγα ,αλλα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο που ανεβασες.Εχεις το φαντασμα των Pink Floyd παντως να στοιχειωνει σε σημεια τις συνθεσεις σου.ΔΕν με χαλασε καθολου.

  Συμαζευοντας  ωραιο θεμα ωραιο ιντρο ,θελει λιγο δουλιτσα ακομα αλλα οκ.Μια χαρα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atreu73 τα τραγούδια αυτού του είδους μουσικής δεν γίνεται να διαρκούν 2,5-3,0 λεπτά....επιβάλλεται διάρκεια τουλάχιστον 7 λεπτά και πάνω! ;)  Η φωνή όντως είναι χαμηλά στη μίξη. Η εισαγωγή δεν με κατενθουσίασε. Προσωπικά θα ήθελα μερικές ακόμα αλλαγές-γέφυρες, όπως ας πούμε αυτήν στο 4,35 για να απογειωθεί το κομμάτι (σε μερικά σημεία ψιλοβαρέθηκα).  Πολύ ωραία-ευχάριστη η "παρουσία" της κοπέλας στο 5.08, τα περάσματα της lead κάτω απ'την φωνή της βγάλτα! Και ένα τελευταίο, δεν άκουσα σόλο...... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι οι φωνές είναι λίγο χαμηλά στη μείξη. Δεν το είχα προσέξει γιατί κάνοντας mastering είχα αλλού την προσοχή μου, ενώ πριν ήταν σε καλύτερο επίπεδο. Πάντως δε θα μπορούσα να πετσοκόψω το κομμάτι αν και καταλαβαίνω πως είναι αρκετά μεγάλο. Επίσης οι απαγγελίες είναι απ'τα πιο πιο σημαντικά και αγαπημένα μου μέρη μες το κομμάτι. Ευχαριστώ πάντως για τα σχόλια! :) Οι Pink Floyd πάντως πολλές φορές ξεπηδούν σε κομμάτια μου εκεί που δεν το περιμένω όπως σ' αυτό  ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atreu73 τα τραγούδια αυτού του είδους μουσικής δεν γίνεται να διαρκούν 2,5-3,0 λεπτά....επιβάλλεται διάρκεια τουλάχιστον 7 λεπτά και πάνω! ;)  Η φωνή όντως είναι χαμηλά στη μίξη. Η εισαγωγή δεν με κατενθουσίασε. Προσωπικά θα ήθελα μερικές ακόμα αλλαγές-γέφυρες, όπως ας πούμε αυτήν στο 4,35 για να απογειωθεί το κομμάτι (σε μερικά σημεία ψιλοβαρέθηκα).  Πολύ ωραία-ευχάριστη η "παρουσία" της κοπέλας στο 5.08, τα περάσματα της lead κάτω απ'την φωνή της βγάλτα! Και ένα τελευταίο, δεν άκουσα σόλο...... ::)

Φωτη,λιγο ωριμοτητα ρε φιλε,ΔΕν χρειαζεται παντου σολα.ελεος νταξει ολοι κιθαρα παιζουμε αλλα κατουραμε και λιγο.Το πιο σημαντικο πραγμνα ειναι η συνθεση για μενα και οχι τα σολα.Τεσπα αντε καλες γιορτες μερες που ειναι

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atreu73 τα τραγούδια αυτού του είδους μουσικής δεν γίνεται να διαρκούν 2,5-3,0 λεπτά....επιβάλλεται διάρκεια τουλάχιστον 7 λεπτά και πάνω! ;)  Η φωνή όντως είναι χαμηλά στη μίξη. Η εισαγωγή δεν με κατενθουσίασε. Προσωπικά θα ήθελα μερικές ακόμα αλλαγές-γέφυρες, όπως ας πούμε αυτήν στο 4,35 για να απογειωθεί το κομμάτι (σε μερικά σημεία ψιλοβαρέθηκα).  Πολύ ωραία-ευχάριστη η "παρουσία" της κοπέλας στο 5.08, τα περάσματα της lead κάτω απ'την φωνή της βγάλτα! Και ένα τελευταίο, δεν άκουσα σόλο...... ::)

 

Να σου πω την αλήθεια σ'αυτό το κομμάτι δε μου πήγαινε να βάλω σόλο. Συνήθως βάζω αλλά καμια φορά σκέφτομαι πως είναι υπερβολή. Σε κάποιες περιπτώσεις το ζητάει το ίδιο το κομμάτι, το νιώθεις ρε παιδί μου ;). Ε, αυτό το κομμάτι δε μου το ζήτησε... ευχαριστώ για το σχόλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου