Προς το περιεχόμενο

Peavey Valveking 20 II Combo vs Bugera V22 Infiniumπ


rosko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

update απο τομαν. μου ειπαν οτι θα μου στειλουν δωρεαν αυτες τις λυχνιες http://www.thomann.de/gr/sovtek_roehre_el84_paar.htm

ερωτηση, μολις τις αλλαξω ειναι plug n play η πρεπει να γινει bias στον ενισχυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update: Σήμερα παρελαβα τις λυχνιες, τις αντικατεστησα και.... τιποτα  :( παλι τα ιδια.

Δυστυχώς η πρωτη μου εμπειρία απο λαμπατο δεν ηταν και η καλυτερη, περιμενω να δω τι θα μου πουν, ελπιζω να μπορεσω να το στείλω πισω και να παρω κάποιον αλλο.

 

edit: τελικα θα σταλει πισω με δικα τους εξοδα και θα μου κανουν refund τα χρηματα στην καρτα ή το λογαριασμο  μου για νεα αγορα. Για ριξτε καμια προταση για αλλο λαμπτατο ενισχυτη στα ιδια περιπου λεφτα ( 333 euro), η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλες επιλογες με παρομοια χαρακτηριστικα η θα πρεπει να παω σε 5 w η να ανεβω πολυ σε χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε ο ενισχυτης αλλα, εφαγα οντως ξενερωμα και επισης δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμος στον Θωμα. Σημερα εφυγε για το ταξιδι της επιστροφης με δικα τους εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τελικα κατεβηκα κατηγορια ισχυος και πηρα τον laney cub 10 αφου διαβασα πολλα καλα σχολια στο δικτυο. μου φαινεται οτι εχει πιο ζεστο ηχο απο τον peavey, ισως λογω φιαφορετικων τελικων λυχνιων. Εδω ενα κλιπακι για την συγκριση με το βιντεο που ειχα ανεβασει. εχω το tone τερμα, το volume λιγο πανω απο την μεση και το gain στο 1. Λιγο reverb απο πεταλι και λιγο compressor οπως και στο βιντεο. Η διαφορα ειναι οτι επειδη αυτος δεν εχει usb rec, εγραψα με μικροφωνο. (Το παιξιμο ειναι της στιγμης δεν ξαναπαιξα να διορθωσω τα λαθη)  ;D

 

Ξεκιναω απο neck και περνωντας απο ολες τις θεσεις φτανω στον bridge.

laney_cub_10.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου