Προς το περιεχόμενο

Γιατι οι γυναίκες κιθαρίστριες δεν έχουν ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειρήνη FTW

 

(συνεχίζω)

 

Σύμπλεγμα κατωτερότητας σου δημιουργείται όταν, μπροστά στον καθρέφτη, σου αποκαλύπτεται ότι το πλαστό πρόσωπο του εκ γενετής ανώτερου  ή του δήθεν επιτυχημένου που πλασάρεις όλη τη μέρα έχει σαθρή κατασκευή, που την ολοκλήρωσες με αλλεπάλληλες οσφιοκαμψίες, συνειδητά μυθεύματα, μεθοδική χρησιμοθηρία, κάλπικες λίρες, δουλοπρεπείς κολακείες όπου δει, μικρές ή μεγάλες λαμογιές, τσαπατσουλιές κάθε είδους, στημένα σκηνικά μιας χωρίς αντίκρισμα κοινωνικότητας, ετεροφωτισμούς δια της προσεγγίσεως σε ότι λάμπει (καμιά φορά κι όλα αυτά μαζί) και στο είδωλό σου αντικρίζεις το τίποτα που είσαι - και που είμαστε όλοι - να αναδεικνύεται ανελέητο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βilltrantos.

 

Στο συγκεκριμενο βιντεο η κοπελα δεν εχει ηχο,δεν εχει φρασεολογια και εχει τσαπατσουλικα παιξιματα και ενταση στα χερια που βγαζει εναν κενο ηχο...

 

Αυτο ακουω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα Βασίλη, να χαρείς τη γιορτή σου, θα απαντήσεις στον νεόκοπο κιθαρωδό; Μην μπεις στον κόπο.

 

ψιτ, γατάκι

Σύμπλεγμα κατωτερότητας είναι να θεωρείς πως η όποια επιτυχία ή εξέλιξη οποιουδήποτε άλλου σου στερεί το οξυγόνο και το ζωτικό χώρο, γεγονός που σου γεννά ανθρωποφαγικές τάσεις και ορμάς να τον κατασπαράξεις γελοιοποιούμενος, αρνούμενος να παραδεχτείς ότι μπορεί να διαθέτει κάποια αρετές ή προσόντα, τα οποία προσβάλλουν άμεσα την απολύτως έωλη πεποίθησή σου ότι εσύ και μόνο εσύ, ως άτομο, ως κοινωνία και ως έθνος, πρέπει να αναγνωριστείς ως ο πρώτος, ο καλύτερος, ο πολλαπλά ταλαντούχος, ο δικαιούχος δόξας και τιμής, καθολικής αποδοχής και παγκόσμιας ει δυνατόν αναγνώρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακανα ρε γ***το και θα το φαω το banακι..

Μπανακι μανακι? ;D

Ειρήνη FTW

Ξερω,γινομαι αδιακριτος αλλα η Ειρηνη ποια ειναι,ειμαι καλο παιδι να της πεις. ;D ;D

 

Λες του του λογου-εμοιασα σε ολα της μανας μου να ξερεις ;D ;D-να παιξω καποτε σαν το κοριτσακι(μακαρι μανα μ'):

 

 

 

Χρονια πολλα σε ολους!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον ο Vai είναι άσχετος κι αυτός και δεν ξέρει τι του γίνεται για να κάνει τέτοια σχόλια...

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη FTW

 

(συνεχίζω)

 

Σύμπλεγμα κατωτερότητας σου δημιουργείται όταν, μπροστά στον καθρέφτη, σου αποκαλύπτεται ότι το πλαστό πρόσωπο του εκ γενετής ανώτερου  ή του δήθεν επιτυχημένου που πλασάρεις όλη τη μέρα έχει σαθρή κατασκευή, που την ολοκλήρωσες με αλλεπάλληλες οσφιοκαμψίες, συνειδητά μυθεύματα, μεθοδική χρησιμοθηρία, κάλπικες λίρες, δουλοπρεπείς κολακείες όπου δει, μικρές ή μεγάλες λαμογιές, τσαπατσουλιές κάθε είδους, στημένα σκηνικά μιας χωρίς αντίκρισμα κοινωνικότητας, ετεροφωτισμούς δια της προσεγγίσεως σε ότι λάμπει (καμιά φορά κι όλα αυτά μαζί) και στο είδωλό σου αντικρίζεις το τίποτα που είσαι - και που είμαστε όλοι - να αναδεικνύεται ανελέητο.

 

 

θα σου πω κατι πρακτικο... Γιατι οι κοπελες στο χορο πχ η στη μουσικη παντα προσπαθουν να προσεγγιζουν τους χορευτες και τους μουσικους που βρισκονται σε ανωτερο επιπεδο τοσο απο αυτες οσο και απο τους υπολοιπους ανδρες μουσικους?

 

Πιο συμπλεγμα κατωτεροτητας? Εσυ ευνοεις τη διακριση αναμεσα στους ανθρωπους.Εσυ ξεχωριζεις τους ανθρωπους σε ανωτερους και κατωτερους. Εσυ με τη σεξουαλικη σου αντζεντα που κανει τον κοσμο ασχημο και ανταγωνιστικο....

 

Θα μου πεις ειναι η φυση μου.Η φυση της γυναικας.  Οκ τοτε,μην παιζεις με την κιθαρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Girls+guitars. Me happy.

Μόνο οι μίζεροι δεν χαίρονται με την απελευθέρωση του επαγγέλματος.

http://photos1.blogger.com/blogger/6314/703/1600/anikanotis5ru.0.jpg

 

 

Άσχετο - σχετικό: πέρυσι που έψαχνα ντράμερ για το συγκρότημά μου, στα τέσσερα email, τα τρια ήταν από κορίτσια.  Η μια πολύ πιτσιρίκα (19), η άλλη με σπουδές μουσικολογίας και μαθήτρια του Καπηλίδη (με την οποία τελικά τακιμιάσαμε) και η τρίτη μαθήτρια ενός σπουδαίου ντράμερ και φίλου, που στο παίξιμό της και στα ρούλα της ήταν σα να ακούω τον φίλο μου.

 

Εδώ και έξι περίπου μήνες που έχω μεταναστεύσει στις Βρυξέλλες, οφείλω να σας πω ότι έχω συναντήσει αρκετά σχήματα (όλοι σχεδόν οι μοσυικοί εδώ παίζουμε με ένα - δυο , και αυτό έχει να κάνει με το ότι οι κάτοικοι - Βέλγοι, Ολλανδοί, Λατινοαμερικάνοι, Γάλλοι κλπ.- βλέπουν τη μουσική σαν "δραστηριότητα", όπως βλέπουν το τζόγκιν ή την ποδηλασία. Προβάρουν τ Σ/Κ αντι να πάνε ας πούμε για σκι.

Εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι ότι παρά το ότι είναι γεμάτοι μπάντες, γαλλόφωνες και μη, πολύ ρέγκε και άφρο παίζει επίσης, φανκ και μπλουζ κλπ. και υπάρχει μουσική παιδεία και "βοήθεια" από χώρους, με live μεσοβδόμαδα και όλα τα μπαράκια, ρεστοράν κλπ κάθε Τετάρτη να κάνουν jam, ε ρε μάγκες, δεν συνάντησα τόσο καλούς μουσικούς όσο είχα συναντήσει στην Ελλάδα.

Πιστέψτε το αν θέλετε, η ντραμίστριά μου, έβαζε κάτω χαλαρά όποιον ντράμερ έχω παίξει εδώ και σας μιλάω για τύπους από Χιλή και βραζιλία, που δεν προλαβαίνουν να λένε όχι σε προσκλήσεις να παίξουν. Αφού μέχρι και εγώ, που θεωρώ πως είμαι μέτριος τεχνικά μουσικός, βρήκα να παίξω κάπου... τι λέμε τώρα.

 

Κάτι αλλάζει (πλέον και) στην Ελλάδα - έχουμε πολύ καλές μουσικούς γενικότερα...

 

(σόρι για το σεντόνι - σχόλιο, ας επιστρέψουμε στο παιχνιδάκι μας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω κατι πρακτικο... Γιατι οι κοπελες στο χορο πχ η στη μουσικη παντα προσπαθουν να προσεγγιζουν τους χορευτες και τους μουσικους που βρισκονται σε ανωτερο επιπεδο τοσο απο αυτες οσο και απο τους υπολοιπους ανδρες μουσικους?

 

Πιο συμπλεγμα κατωτεροτητας? Εσυ ευνοεις τη διακριση αναμεσα στους ανθρωπους.Εσυ ξεχωριζεις τους ανθρωπους σε ανωτερους και κατωτερους. Εσυ με τη σεξουαλικη σου αντζεντα που κανει τον κοσμο ασχημο και ανταγωνιστικο....

 

Θα μου πεις ειναι η φυση μου.Η φυση της γυναικας.  Οκ τοτε,μην παιζεις με την κιθαρα.

 

 

Αστα. Δεν πιάνεις (κα)μία μπροστά σε ένα υπέρτατο θυληκό με κάθε είδος κιθάρας.

Αυτό δε που σε πονάει ακόμη περισσότερο είναι ότι πως μέχρι και οι πιο πιτσιρίκες, σου βγάζουν τα μάτια ΚΑΙ με το παίξιμο τους.

http://www.pinterest.com/heikematthiesen/hot-chicks-with-guitars-nudity-possible/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Χρονια πολλα σε ολους!!

 

 

 

Σκάνδαλο! Πάνω από το 7ο τάστο δεν ανέβηκε η ανάφτρα!

Ντροπή ρε παιδιά!

 

Καλές γιορτές!

 

ΥΓ.

Σύμπλεγμα κατωτερότητας και μόνο αυτό δημιουργεί τους κάθε είδους απεχθείς, γελοίους έως και επικίνδυνους Ελληνάρες, - μερικοί από τους οποίους εξελίσσονται στα σύγχρονα τέρατα -, με εκφράσεις επιθετικότητας προς κάθε τι διαφορετικό και ψευδαισθήσεις μεγαλείου βασισμένες στην απόλυτη και θλιβερή άγνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου