Προς το περιεχόμενο

Γιατι οι γυναίκες κιθαρίστριες δεν έχουν ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουάο, μόλις διάβασα ότι η αγαπημένη μου Σέρβα, έχει μια ελληνικής καταγωγής στα κίμπορντς... (αν και όχι με το παρακάτω line-up_).

 

Ana Popovic (Serbia) and Band (Holland); Ronald Jacob Jonker (bass, vocals), Stephane Avellaneda (drums), Michele Papadia (keyboard, piano)

Popović and her four-piece band are booked all over the globe, playing major blues / jazz and rock festivals. She has shared a stage with B.B. King, Buddy Guy, Solomon Burke, Jonny Lang, Sonny Landreth, Ronnie Earl, Koko Taylor and Robert Cray.

 

Όμορφη δεν τη λες, άσχημη δεν είναι, ποιος νοιάζεται όμως, όταν έχεις τέτοια μπάντα και όταν στην κιθάρα σπέρνει... (προσωπικά πιο πολύ του στυλ μου είναι ο ... μπασίστας της λολ)

 

 

http://youtu.be/BPu_zKj8Gjk

 

 

 

Στο 0.28 νόμιζα τον χτύπησε το ρεύμα χαχαχαχαχ :)

 

Να ποστάρω και γω ενα οβίδεο

 

[flash=200,200]

 

Κατα τ'αλλα, do not feed the trolls - αλλιώς μη διαμαρτύρεστε :)

 

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στο 0.28 νόμιζα τον χτύπησε το ρεύμα χαχαχαχαχ

 

Ελα ρεε... έχει πολλά κουνούπια - αν δεις σε όλο το κομμάτι τους γυροφέρνουν!

 

HEART ρε φίλε, τι μου θύμισες. Έχω βινύλια λαίμαι!

Πάρε και ένα πιο πρόσφατο να γουστάρουμε (ο Robert πάντως δάκρυσε) Η Ann και η Nancy (Wilson) έχουν πολλά κιλά  :o :o για να παίξουν το ακόλουθο με τον γιό του Bonham μπροστά στους Led Zep...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 0.28 νόμιζα τον χτύπησε το ρεύμα χαχαχαχαχ

 

Ελα ρεε... έχει πολλά κουνούπια - αν δεις σε όλο το κομμάτι τους γυροφέρνουν!

 

HEART ρε φίλε, τι μου θύμισες. Έχω βινύλια λαίμαι!

Πάρε και ένα πιο πρόσφατο να γουστάρουμε (ο Robert πάντως δάκρυσε) Η Ann και η Nancy (Wilson) έχουν πολλά κιλά για να παίξουν το ακόλουθο με τον γιό του Bonham μπροστά στους δυο Led Zep...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δε ξέρω, γυναίκες σαν την Nancy Wilson, με την παρουσία τους και την μουσικότητα τους, ειναι σκετος έρωτας.

 

Το χω δει το tribute, συγκινητικό.. 30 χρόνια μετά παραμένουν το ίδιο αιθέριες, δύσκολα το συναντας αυτό :)

 

MAKEUP ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛ;;;; ΕΝΤΕΚΑΠΟΝΤΕΣ;;;;

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, Tamtam, μέσα από όλο αυτό μου βγήκε και κάτι καλό, έμαθα την Ana Popovic :o :o :o

Για δες κι αυτή ρε Φώτη και πες μου!

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα εντελώς άλλο context, συνιστώ σε όλους όσους αγαπούν τη μουσική και τις ιστορίες πίσω απ' αυτή, να δουν αυτό το ντοκιμαντέρ. "20 Feet Το Stardom".

Αφορά τις backing vocalists που ήθελαν και κάποιες που από επιλογή δεν έγιναν ποτέ διάσημες, δεν βγήκαν μπροστά. Μιλάμε για τύπισσες όπως η Μέρι Κλέιτον που την ξύπνησαν μες τη νύχτα , έγκυο, να τραγουδήσει τα τρομερά φωνητικά που ακούμε 50 χρόνια μετά στο Gimme Shelter των Rolling Stones... Mιλάμε για τύπισσες σαν τη Λίζα Φίσερ ... Aυτή δεν είχαν και στη συναυλία τους στην Αθήνα που ο Τζάγκερ είχε πέσει στα 4 και της έγλυφε το δάχτυλα των ποδιών επί σκηνής;

 

Δείτε αυτό το βίντεο αν δεν το έχετε δει ...

 

 

http://youtu.be/slu1QLBncPU

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια, Στράτο, χάλια. Λεπτός καρπός, μικρά δάχτυλα, fender με μονοπήνιους, χάλια σου λέω..... ;D ;D ;D  Θεούλης η μικρή..... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεύρω πως αυτή η γυναίκα έχει μαμήσει ρόκερς και ρόκερς μεταφορικά και πραγματικά, μπορεί να μην είναι βιρτουόζος, να μη λυγίζει το καρπό στη μπουθάρα καλά, αλλά έκανε για 10 άντριδες λαίμαι και έγραφε και μουσική, όχι μπαρμpoytsalaλα. Μιλάμε για λευκό καρχαρίανενε, καταβροχθίζει μπαρμούνια, μπεκάλτσες, τα πάντα όλανενενες

Αλλά νταξ, πλέον κούρασε η αναφορά στα αυτονόητα περί γυναικώνενε  ;D ;D ;D

 

 

Μια τελευταία προσθήκη γυνής εις το ρουόκ πάνθεον, είχα τη τύχη, να δω με τα τέσσερα ματάκια μου, πέρσυ τέτοιο καιρό αν θυμάμαι καλά, ή πρόπερσυ? ;D τη ντράμερ του Λιάκου του Ζάικου. Θεά λαίμαι, μην είπω ημίθεα και θεωρηθώ υπερβολικός λαίμαι  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου