Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης Μπασου TC ELECTRONIC BG250-208 Test


nik_gsr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, παιξαμε τελικα το σαββατο στο ροκγουντ ειμασταν κιολας 2 μπαντες ο ενισχυτης δουλεψε πολυ ωρα πανω απο τη μεση το volume πολυ ευχαριστημενος ειμαι, δυνατος "συγκεκριμενος" ηχος στο παιξιμο μου ουτρε ζεσταθηκε ηταν κατι που φοβομουν, το λαιβ το εγραψα πολυκαναλα μολις κανω μιξη ερασιτεχνικη παντα θα ποσταρω να ακουσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Φίλε Νίκο, επειδή σκέφτομαι κι εγώ να τον αγοράσω, ήθελα την άποψη σου.

 

Τώρα που τον έχεις ήδη μερικούς μήνες και θα έχεις καλύτερη εικόνα των δυνατών και αδύνατων του σημείων, ποιά είναι η γνώμη σου;

 

Σε ευχαριστώ,

Κώστας

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Νικο,καλοπαιχτος και απο μενα..........!

Σκεφτομαι και γω πολυ σοβαρα να το αγορασω αυτο το μηχανηματακι, ειναι μακραν το καλυτερο value for money αυτη τη στιγμη στην αγορα.Απλα ειμαι αναμεσα στο 1Χ12 και στο 1Χ15.....δοκιμασα το 1Χ15 και μου αρεσε αλλα δεν καταφερα να δοκιμασω το δωδεκαρι....αν καποιος φιλος εχει καποια γνωμη θα ηθελα να την ακουσω.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στους TC Electronic-άδες!

 

Έχουν περάσει απο τα χέρια μου 2 ενισχυτές TC Electronic, και θεωρώ πως για τα λεφτά τους είναι κορυφαία value for money.

Είχα τον BG500 2x10 ο οποίος ήταν απίστευτος με τρομερό punch, features και ένταση. Ο λόγος που τον πούλησα ήταν διότι ήταν 30 κιλά και δεν μπορούσα να τον κουβαλάω μόνος λόγο όγκου. Είχε βγεί σε 2 συναυλίες σε μεσαία μαγαζιά και το volume ήταν στο 3 και μου λέγαν να χαμηλώσω! Εξαιρετικός.

 

Κατόπιν στράφηκα στον BG250 1x12, ο οποίος κουβαλιέται άνετα (16 κιλά, σχετικά μικρός). Ήταν ο πιο φτηνός της σειράς και ήθελα να έχω κάτι ανάμεσα σε 10" και 15". Τον έχω κουβαλήσει σε 2 live και στέκεται πολύ καλά με την ένταση στο 7-8 και τον drummer να κοπανάει αρκετά (σημειώνω πως δεν έπαιζα metal και hard rock, αλλά funk και alternative). Χωρίς PA όμως και σε μεγαλούτσικο μαγαζί δεν ξέρω αν μπορεί να σταθεί. Για monitor όμως είναι ό,τι πρέπει.

Σε αυτή την τιμή δεν ξέρω αν μπορείς να ζητήσεις πολλά παραπάνω (έχει πολλά features... ειδικά τα compression tone prints είναι τοπ!). Ακόμα με αυτόν πορεύομαι. Θεωρώ πως είναι μια τίμια λύση για το σπίτι και μικρά live, άντε και μεγαλύτερα εφόσον υπάρχει PA support.

 

Φίλε FleaMaster, αν χρειάζεσαι κάποια άλλη πληροφορία, εδώ είμαστε.

The more I play the bass, the more I learn

https://www.facebook.com/kennyfreqcentral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου