Προς το περιεχόμενο

Jbl lsr305 vs krk rokit 5 g3


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

JBL LSR 305 χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τα χεις ακούσει και τα 2?

Τα lsr305 τα χεις στο χώρο σου?Για δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω αν δεν βαριέσαι.

 

edit : Άκυρο μόλις διάβασα την ανάλυσή σου στο άλλο θεμα.Αναλυτικότατος,να σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χεις ακούσει και τα 2?

Τα lsr305 τα χεις στο χώρο σου?Για δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω αν δεν βαριέσαι.

 

edit : Άκυρο μόλις διάβασα την ανάλυσή σου στο άλλο θεμα.Αναλυτικότατος,να σαι καλά!

 

εγω εχω ακουσει και τα δυο, εχω ακουσει και τα rokit, ειχα τα προηγουμενα bx5 και τωρα εχω τα lsr 305

 

Tα bx5 για τα λεφτα τους ειναι καλα και δινουν αυτο που υπόσχοντα

 

Τα lsr σε σχεση με τα bx5 απλα.... δεν υπαρχει καμμια σχεση. Ειναι κλασεις ανώτερα.

 

Σε τι ειναι ανώτερα? Στην κρυσταλινη αισθηση που δινει ο ήχος επίσης χωρις να χρωματίζει σε όλες τις συχνότητες, στην αποδοση του μπάσου που ειναι πιο ρεαλιστικο, πιο καθαρο, εχει πιο presence και βγαζει πιο χαμηλα χωρις να αλλοιώνει καθόλου.

 

οσων αφορα το βιντεακι που παρατέθηκε, ετσι ακριβως ειναι τα πράγματα, ετσι οπως ακουγονται στο βιντεο. Δεν θεωρω την αποφαση μεσω βιντεο αξιοπιστη ουτε την αποφαση μεσω του τι λεει ο καθενας επισης παντα αξιοπιστη αλλα στην περιπτωση μου οπως το βιωσα, το συγκεκριμενο βιντεο ειναι πραγματικα δειγμα.

 

Τα krk ειναι αξια, τονισουν λιγο παραπανω και πιο λασπωμένα τα μπασα σε αυτο το μοντέλο, αλλα παλι για εναν που θα τα χρησιμοποιήσει με κιθαριστικο και μπασιστικο εξοπλισμο, δηλαδη περαν απο τις μιξεις να ακουει κι ολας παιζοντας καλα, πιστευω οτι ειναι καταλληλοτερα.

Αυτος ο τονισμος των μπασων συνηθίζεται και ρυθμίζεται αντιστοιχα.

 

Για εμενα ως πληκτρα και ως vst user τα lsr ειναι μονόδρομος και πανάξια για τα λεφτα τους. Στην κατηγορια αυτη των 5ριων πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να παρει καποιος.

 

Τα bx5 ειναι άξια, αλλα τα lsr και τα rokit ειναι αλλη κατηγορία πραγματικα, δεν τιθεται θεμα συγκρισης για εμένα. Αξιζουν τα λίγο παραπανω λεφτα στο επακρον.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στην συζήτηση χωρίς να έχω να προσφέρω κάτι, αλλά αν είχα να διαλέξω, από αυτά που άκουσα στο βίντεο, η επιλογή ανάμεσα στα Yamaha HS5 και στα JBL LSR 305 θα ήταν πολύ δύσκολη.

 

Τα έχει ακούσει κανείς δίπλα δίπλα ζωντανά για να έχουμε μια σύγκριση από πρώτο χέρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στην συζήτηση χωρίς να έχω να προσφέρω κάτι, αλλά αν είχα να διαλέξω, από αυτά που άκουσα στο βίντεο, η επιλογή ανάμεσα στα Yamaha HS5 και στα JBL LSR 305 θα ήταν πολύ δύσκολη.

 

Τα έχει ακούσει κανείς δίπλα δίπλα ζωντανά για να έχουμε μια σύγκριση από πρώτο χέρι;

 

EΓΩ. Και η διαφορα ειναι τετοια που θεωρω δεν χρειαζεσαι να τα εχεις διπλα διπλα, αρκει να τα ειχες καποτε για να το καταλαβεις. Απο εκει και περα παιζει και το υποκειμενικο, δεν ακουμε ολοι το ιδιο και σημασια εχει τι βολευει τον καθενα και τι του αποδιδει και αυτό μονο ο εκάστοτε ενδιαφερομενος μπορει να το πει αντικειμενικα πιστευω.

 

φιλε, κανω edit, παρασυρθηκα απο την πωρωση (χαχαχα)και αναφερομαι στο lsr vs rokit.

 

Tωρα ειδα οτι δεν λες γενικα αλλα λες μεταξυ lsr και yamaha.

Ναι, μεταξυ lsr και yamaha ειναι πιο δυσκολη η επιλογη, αυτο που θα σου πω οτι βιωσα ειναι οτι το μπασο στα lsr ανταποκρινεται ΕΛΑΧΙΣΤΑ καλυτερα (και επισης αχρωματιστα) απο τα yamaha.

 

Συγνωμη για την αναστατωση.. λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει από κοντά και τα 3 monitors που δείχνει το βίντεο. Ότι είπε ο Κώστας ισχύει, δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει από κοντά και τα 3 monitors που δείχνει το βίντεο. Ότι είπε ο Κώστας ισχύει, δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω :)

Thanks metalmike! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου