Προς το περιεχόμενο

Jbl lsr305 vs krk rokit 5 g3


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορίνες ήρεμα!!Και οι 2 ΔΕΝ προσπαθείτε να επιβάλετε την γνώμη σας ο ένας στον άλλον αλλά μεταξύ μας αυτό γίνεται :)

 

Αύριο θα έχω την δυνατότητα να ακούσω και τα 2(μάλλον) οπότε θα επανέλθω με άποψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε παιδιά ας μην αρπαζόμαστε με την μια ο npap είναι αρκετά μεγάλος γνώστης και στο παρελθόν έχει παρεξηγηθεί αλλά λέει πολύ σωστά πράγματα.

 

Ας μην προβαίνουμε αμέσως σε αψιμαχίες ρωτάμε και ξεδιαλύνουμε τις απορίες μας.

Δεν παίρνω το μέρος κανενός  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

φίλοι εμένα χέστε με... παρεξηγήστε με, βρίστε με, χαρακτηρίστε με, κάντε ότι θέλετε... παντρεμένος είμαι  ;D... δεν ψάχνω νύφη, ούτε πελάτες για να μαι στο δήθεν του political corect και να προσέχω συνέχεια μη θίξω κάποιον που επειδή πήρε ένα ζευγάρι ηχεία κατέκτησε την "υψηλή γνώση" αποπροσανατολίζοντας ανυποψίαστους...

 

και το θέμα σας δεν πρέπει να είμαι εγώ... το θέμα σας πρέπει να είναι ότι όταν αντιμετωπίζετε κάποιοι το gear σας "νηπιακώς" οπαδικά και έχετε πάντα εύθικτη αμυντική στάση, αποτρέπετε ανθρώπους επαγγελματίες και με γνώση (ξέρω αρκετούς φίλους που δεν γράφουν γι αυτό το λόγο) να βοηθήσουν με τεκμηριωμένες τεχνικές θέσεις (δεν "επιβάλλεται" η τεχνική θέση... τεκμηριώνεται) φοβούμενοι ότι κάθε φορά θα χρειάζεται να αποδεικνύουν ότι δεν είναι ελέφαντες παίζοντας με τα νεύρα τους ακόμα και για αυτονόητα...

 

τo internet έδωσε μια τεράστια ευκαιρία στον μέσο καταναλωτή... να συμμετέχει apriori ως "ίσος" παντού... αυτό όμως δεν είναι μόνο ευχή... είναι και κατάρα... κυρίως όμως για τον ίδιο μακροπρόθεσμα, όταν δεν σέβεται τα όρια της γνώσης του...

 

αυτά με την καλύτερη των προθέσεων...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τα φτωχά ελληνικά μου δεν έβγαλαν συμπέρασμα για το τι θέλει να πει ο ποιητής μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει?

 

και να προσέχω συνέχεια μη θίξω κάποιον που επειδή πήρε ένα ζευγάρι ηχεία κατέκτησε την "υψηλή γνώση" αποπροσανατολίζοντας ανυποψίαστους...

 

Συνέχισε την επίθεση και την ειρωνεία, δείχνεις χαρακτήρα έτσι ;) Να σου θυμήσω πως εσύ θίχτηκες με αυτά που έγραψα, γράφοντας "ας προσέχουμε τι λέμε", εγώ απλά τη γνώμη μου είπα. Επίσης δε με ξέρεις και από χτες για να βγάζεις δικά σου συμπεράσματα. Το σίγουρο είναι πάντως πως εγώ ξέρω να φέρομαι. Αν όμως σε κάνει να νιώθεις καλύτερα συνέχισε την επίθεση ;)

 

Και κάτι που θυμήθηκα...

 

21 Ιουνίου 2014 --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=203994.msg815445#msg815445

23 Σεπτεμβρίου 2014 --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=204994.msg827174#msg827174 (και δεν απάντησε ποτέ στο τελευταίο post μου...μη φανεί πως συμφώνησε με κάποιον "λιγότερο γνώστη")

 

I'm out 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τι παραθέτεις ρε άνθρωπε... (σόρυ από τους υπόλοιπους που επανέρχομαι αλλά δύο πράγματα  δεν αντέχω την βλακεία και το κόμπλεξ κατωτερότητας και ο τύπος έσπασε τα όρια και στα δύο...)

 

πήρες ένα ζευγάρι ηχεία... μας τα έχεις ζαλίσει (τουλάχιστον εμένα) συνέχεια με τις γραφικές αγωνιώδεις προσπάθειες να επιβεβαιώσεις την επιλογή σου παρεμβαίνοντας όπου μπορείς και δεν μπορείς για να τα διαφημίσεις ή να εκμαιεύσεις καλά λόγια γι αυτά...

δες τα ποστ σου εδώ και καιρό... έχει πλάκα...

 

κάποια στιγμή φυσικά τα άκουσα (γιατί πάντα όταν βρίσκω χρόνο ενημερώνομαι), σχημάτισα άποψη (η οποία ήταν και η καλύτερη παρεμπιπτόντως και πλέον τα προτείνω ως κορυφαία στην κατηγορία τους κατά την γνώμη μου) και την παρέθεσα...

 

που κολλάνε τα λινκ αυτά με τα "περίεργα" περί τοποθέτησης, ύψους, treatment που έγραφες στο παρόν θέμα και προσπάθησα να θέσω στην σωστή τους διάσταση...

 

και καμιά προσωπική επίθεση δεν έκανα... με αφορμή εσένα μίλησα για μια συμπεριφορά αναγνωστών που δεν συνεισφέρει θετικά κατά την γνώμη μου στον σκοπό αυτού του φόρουμ...

 

τι θέλεις σώνει και καλά να σε βρίσω εσένα και τη μύγα σου για να δικαιωθείς και να βγω πάλι ο κακός?...

εντάξει λοιπόν... ή χαζός είσαι ή τον χαζό παριστάνεις... έλεος...

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,άκουσα και τα 2(lsr305, krkr5) στον ίδιο χώρο με τις ίδιες συνθήκες και δεν έχω παρα να επιβεβαιώσω όσα ειπώθηκαν παρα πάνω υπέρ των jbl.Απλά.

Πραγματικά δεν είμαι σε θέση να κρίνω τις επιλογές εκατομυρίων χρηστών που αγοράζουν r5 αλλά ακουγοντας τα δίπλα δίπλα απόρησα...

 

Πάντως αυτός ο γνωστός μου, μου είπε ότι αφού γράφω ηλεκτρονική μουσική να κοιτάξω καλύτερα με περισσότερες ίντσες monitors και συγκεκριμένα μου είπε για τα yamaha hs7.

Απ'οτι βλέπω αυτά έχουν 6.5" woofer και κοστίζουν 130Ε παραπάνω απ τα lsr305.

Αξίζει?

 

Υ.Γ Δυστηχώς τα hs7 δεν μπορώ να τα ακούσω κάπου.

Όποιος τα χει ακούσει ας επιβεβαιώσει η διαψέυσει τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτός ο γνωστός μου, μου είπε ότι αφού γράφω ηλεκτρονική μουσική να κοιτάξω καλύτερα με περισσότερες ίντσες monitors και συγκεκριμένα μου είπε για τα yamaha hs7.

Απ'οτι βλέπω αυτά έχουν 6.5" woofer και κοστίζουν 130Ε παραπάνω απ τα lsr305.

Αξίζει?

 

Υ.Γ Δυστηχώς τα hs7 δεν μπορώ να τα ακούσω κάπου.

Όποιος τα χει ακούσει ας επιβεβαιώσει η διαψέυσει τα παραπάνω.

 

Μιας και έχω και εγώ κάποιο project με ηλεκτρονική μουσική και πιο συγκεκριμένα στην deep house Θα σου πρότεινα να πάρεις μια ιδέα από τα 8αρια jbl lsr 308 τουλάχιστον εγώ σε αυτά κατέληξα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω και εγώ κάποιο project με ηλεκτρονική μουσική και πιο συγκεκριμένα στην deep house Θα σου πρότεινα να πάρεις μια ιδέα από τα 8αρια jbl lsr 308 τουλάχιστον εγώ σε αυτά κατέληξα  8)

Οπότε θεωρείς και συ, ότι τα 5αρια δεν θα με καλύψουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου