Προς το περιεχόμενο

Jbl lsr305 vs krk rokit 5 g3


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά ,προσωπικά έχω ωφεληθεί από τοποθετήσεις επαγγελματιών όσο και χομπιστών .

Σέβομαι τον χρόνο που σπαταλά ο κάθε ένας για να γράψει την άποψή του ακόμα και εάν διαφωνώ.

Οι επιθέσεις σε απόψεις το μόνο που πετυχαίνουν είναι να φανατίζουν και να αποθαρρύνουν τους νέους χρήστες από το να πουν την δική τους γνώμη ,πράγμα κακό για τον πλουραλισμό ενός φόρουμ .

 

Το "διαφωνώ με τον τάδε" είναι αρκετό και ευγενικό .

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο χώρος είναι 10τμ(δωμάτιο).

Απλά τα 5αρια λέει δεν θα μπορούν να αποδώσουν καλά τις χαμηλές με αποτέλεσμα οι μίξεις να υστερούν σε μπάσα.

Εμένα μια χαρά μου φάνηκαν οι χαμηλές του lsr305,χωρίς βέβαια να τα συγκρίνω πλαι πλαι με τα  hs7 πχ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά ,προσωπικά έχω ωφεληθεί από τοποθετήσεις επαγγελματιών όσο και χομπιστών .

Σέβομαι τον χρόνο που σπαταλά ο κάθε ένας για να γράψει την άποψή του ακόμα και εάν διαφωνώ.

Οι επιθέσεις σε απόψεις το μόνο που πετυχαίνουν είναι να φανατίζουν και να αποθαρρύνουν τους νέους χρήστες από το να πουν την δική τους γνώμη ,πράγμα κακό για τον πλουραλισμό ενός φόρουμ .

 

Το "διαφωνώ με τον τάδε" είναι αρκετό και ευγενικό .

 

Αυτά.

 

φίλε panorios  αναγάγεις το θέμα σε "χομπίστας vs επαγγελματία" και ευτυχώς από την δική μου πλευρά δεν είναι έτσι... άλλωστε (και όχι μόνο στην Ελλάδα) υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ χομπίστες με πιο εμπεριστατωμένες τεχνικές θέσεις από πολλούς τυχάρπαστους απαίδευτους επαγγελματίες... και φυσικά την "θέση" δεν την στηρίζει η ιδιότητα του φέροντος αλλά το επιχείρημα...

 

τα παιδιά τώρα παραπάνω μου δίνουν την ευκαιρία για ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα που θα βοηθήσει να καταλάβετε (ίσως γιατί έχω απελπιστεί πια ::)) την συνήθη "κατάσταση" που δημιουργεί (στην περίπτωσή αυτή, άθελά τους συντηρεί και ενισχύει) τους audio μύθους, που οδηγούν (κατά κανόνα) σε λάθος επιλογές...

 

ένας (όχι ο ίδιος φυσικά) metalmike (που εγώ ο κακός "μάλωσα"), τους έχει κάνει να πιστέψουν, ότι την επιθυμητή καλύτερη συμπεριφορά στα χαμηλά θα την βρουν "έτσι" απλά με μόνο κριτήριο την διάμετρο του woofer ή και την γενικευμένη και πλημμελή του σχέση με τον χώρο που αναφέρει ο φίλος foxx (όπως ένας άλλος φίλος μας προχθές έκανε σύγκριση ηχείων με κριτήριο τα watt και προς τιμή του δέχθηκε καλόπιστα την διορθωτική μου παρέμβαση)...

 

από ότι καταλαβαίνω από τη στάση σας, εγώ λοιπόν (και ο οποιοσδήποτε άλλος "εγώ") πρέπει να προσπεράσω την "αποπροσανατολιστική γενίκευση" και να αφήσω τον συγκεκριμένο "μύθο" να αναπαράγεται σε έναν χώρο όπως το noiz που υποτίθεται επισκέπτονται χιλιάδες κόσμος με "απριόρι εμπιστοσύνη" ότι θα διαβάσουν κάτι πιο "ψαγμένο" (ως "επιχειρηματολογημένο συμπέρασμα" τουλάχιστον) από αλλού, ΓΙΑΤΙ αν πω ένα "ας προσέχουμε τι λέμε", θα το εκλάβουν ως επίθεση (και θα γίνω πάλι ο "κακός ξερόλας" που δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει από το να "επιτίθεται" σε αθώους χομπίστες)...

 

δεν έχω κάτι άλλο να πω και σηκώνω τα χέρια ψηλά (τα πόδια όχι pls... δεν θα το κάνω... ;D).. και όποιος καταλάβει κατάλαβε στην τελική...

 

 

ΥΓ. αγαπητοί amerithanos και foxxx κάντε μου την χάρη να μην μπείτε στο τριπ της μύγας του metalmike παρακαλώ... δεν θα το αντέξω... ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

npap (κύριος Νίκος ?) ΑΝ κάνετε αυτό που λέτε και δεν μας διορθώνετε ποιος ο λόγος και η ουσία του forum.

 

Δεν είναι λύση αυτό που λέτε αν και καταλαβαίνω ότι για έναν γνώστη τέτοιου είδους κόντρες μπορεί να σας σπάει το στομάχι  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]από ότι καταλαβαίνω από τη στάση σας, εγώ λοιπόν (και ο οποιοσδήποτε άλλος "εγώ") πρέπει να προσπεράσω την "αποπροσανατολιστική γενίκευση" και να αφήσω τον συγκεκριμένο "μύθο" να αναπαράγεται σε έναν χώρο όπως το noiz που υποτίθεται επισκέπτονται χιλιάδες κόσμος με "απριόρι εμπιστοσύνη" [...]

 

Κάθε άλλο. Το "ύφος" και τη παπαρολογία τη κυνηγούσαμε και την κυνηγάμε (δε μπορεί να είναι σύμπτωση που χρόνο με το χρόνο μας κάνει όλο και σπανιότερα την τιμή να εμφανιστεί εδώ...).

 

Μίλησες για οπαδική υπεράσπιση στη 2η σελίδα του thread. Συμφωνώ. Πλην όμως δε χρειάζεται να γίνεσαι δηκτικός προσπαθώντας να εξηγήσεις ότι οι παράμετροι είναι περίπου άπειρες. Γενικά μιλώντας και όχι απαραίτητα για το παρόν thread, κανένας δε σώζεται με το ζόρι. Κάνε ένα βήμα πίσω, μοιράσου τη γνώση, ας μη δημιουργούμε πικρίες.  :)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χώρος είναι 10τμ(δωμάτιο).

Απλά τα 5αρια λέει δεν θα μπορούν να αποδώσουν καλά τις χαμηλές με αποτέλεσμα οι μίξεις να υστερούν σε μπάσα.

Εμένα μια χαρά μου φάνηκαν οι χαμηλές του lsr305,χωρίς βέβαια να τα συγκρίνω πλαι πλαι με τα  hs7 πχ.

 

 

Κοίτα δεν είμαι ο ειδικότερος να σου πω αλλά όπως προαναφέρθηκε παίζουν πολλά ρόλο.

και δίπλα να τα είχες και να τα άκουγες , στον δικό σου χώρο διαφορετικά θα ακουστούνε  ;)

 

είναι λεπτό το θέμα και μιλάμε πολύ γενικά, σίγουρα όμως για το budget που κοιτάμε υπάρχουν και αξιόλογες επιλογές  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κάθε άλλο. Το "ύφος" και τη παπαρολογία τη κυνηγούσαμε και την κυνηγάμε (δε μπορεί να είναι σύμπτωση που χρόνο με το χρόνο μας κάνει όλο και σπανιότερα την τιμή να εμφανιστεί εδώ...).

 

Μίλησες για οπαδική υπεράσπιση στη 2η σελίδα του thread. Συμφωνώ. Πλην όμως δε χρειάζεται να γίνεσαι δηκτικός προσπαθώντας να εξηγήσεις ότι οι παράμετροι είναι περίπου άπειρες. Γενικά μιλώντας και όχι απαραίτητα για το παρόν thread, κανένας δε σώζεται με το ζόρι. Κάνε ένα βήμα πίσω, μοιράσου τη γνώση, ας μη δημιουργούμε πικρίες.  :)

 

το "κανένας δε σώζεται με το ζόρι." αν θυμάσαι το είπα πριν αρκετό καιρό σε μια παρόμοια περίπτωση... φαίνεται ότι δεν το πίστευα... :)

 

anyway επειδή καλώς ή κακώς δεν έκανα ποτέ στη ζωή μου ούτε ένα "βήμα πίσω" το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να φροντίσω να κάθομαι  στα αυγά μου πλέον μετά από 10 χρόνια εδώ, γιατί το πιστεύεις ή όχι το να γίνομαι "δηκτικός", "δημιουργεί πικρία" πρώτα από όλα στο δικό μου θυμικό...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου