Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για το site μου, με λίστα ταινιών.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα!  :)

 

Δηλώνω ότι είμαι μεγάλος λάτρης των thriller/horror/creepy/splatter ταινιών και με αφορμή

το πάθος μου ανέβασα ένα "απλό" site με  λίστα από ταινίες του είδους.

 

Θα χαρώ πολύ να το επισκεφτείτε και να μου πείτε εντυπώσεις, προτάσεις, και βέβαια ταινίες που κατά την γνώμη σας πρέπει να προσθέσω.

 

Το site είναι: www.horrorpig.tk

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

...και ελπίζω να μαζευτούμε αρκετοί με το ίδιο πάθος!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η λίστα και με το καλό το νέο εγχείρημα!Μια μεγάλη παράλειψη εντοπίζω όμως.Έναν master του είδους!Τον καταπληκτικό Dario Argento,σκηνοθέτη απίστευτων ταινιών του horror χώρου και συγκεκριμένα του giallo.Σκηνοθεσία,σενάριο,σκηνικά,ηθοποιοί, μουσική(οι απίστευτοι Goblin έγραψαν τα περισσότερα soundtracks).Δες το profondo rosso (deep red) και θα πάρεις μια ιδέα...

https://www.youtube.com/watch?v=_JpuislFVzU

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζόμπι δεν βλέπω.... ;)  και φυσικά την σειρά Walking dead. Τώρα βέβαια με 52 ταινίες και σειρές είσαι ακόμα στην αρχή (πολύ λίγες). Μια πρόταση, αν επιτρέπεις, χώρισε τις ταινίες με τις σειρές. Κατά τ'άλλα είσαι σε καλό δρόμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να μην ειναι random καταχωρημενες.

Να υπαρχει μια σειρα, αλφαβητικη ή χρονολογικη.

 

Μπορουμε να προτεινουμε ταινιες για να τσεκαρεις να θες να τις προσθεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!

 

Έχετε δίκιο και για το ότι θα πρέπει να χωρίσω σειρές με ταινίες και ότι θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθούν με χρονική σειρά.

 

Θα γίνουν όλες οι αλλαγές λίγο αργότερα. Έχει να κάνει με το επίπεδο μου στην HTML. Τώρα μαθαίνω... έτσι γεννήθηκε και το site, είναι δηλαδή αποτέλεσμα της ενασχόλησής μου με την HTML. Με τον καιρό, που οι γνώσεις μου θα είναι περισσότερες, θα αλλάξει προς το καλύτερο.

 

Επίσης αναγνωρίζω ότι οι ταινίες είναι λίγες σε αριθμό. Ξεχνάω και μερικές σίγουρα, αλλά τις συγκεκριμένες τις εχω δει. Δεν θέλω να βάλω ταινίες που δεν εχω δει!  :)

 

Οπότε ναι! Προτείνετε άνετα ταινίες και εγώ υπόσχομαι ότι θα τις δω. Και βέβαια στην συνέχεια θα τις βάλω στην λίστα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επισης ειναι πολυ χρησιμο να βαλεις και ενα πεδιο με σκηνοθετη οπως και με χρονια παραγωγης, ωστε καποιος που ψαχνει τις ταινιες καποιου συγκεκριμενου η ταινιες συγκεκριμενης περιοδου να μπορει να τις βρει,,,

 

βαλε και τις ταινιες του Lucio Fulci  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα αυγά... πας στο imdb και τελειώνεις, γιατί να πάει κάποιος στο site σου :P :P πλάκα κάνω φυσικά, :) καλή η προσπάθεια σου που αφορά τις ταινίες τρόμου είναι ας πούμε κάτι σαν εξειδίκευση και για τους λάτρεις ταινιών τρόμου.

Συμπληρωματικά θα μπορούσες να βάλεις στην λίστα σου και σειρές(Tv series)που τελευταία φαίνεται ότι επικρατούν των ταινιών.Η σελίδα σου θέλει πολύ δουλειά... για να γίνει ελκυστική και να έχεις επισκεψιμότητα.

Μπράβο σου για την προσπάθεια, καλή επιτυχία, σινεφίλ λέμε τώρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alter

 

Αυτό θα ήταν το ιδανικό! Όμως δεν ξέρω αν διάβασες στο παραπάνω ποστ ότι τώρα μαθαίνω HTML  ;D . Αργά η γρήγορα θα έχει άλλη μορφή το site. Θα είναι πιο "database"

 

 

@theStratWithin

 

Όχι φίλε μου δεν είναι με σειρά προτίμησης οι ταινίες. Είχα σκεφτεί να το κάνω έτσι άλλα το γούστο είναι υποκειμενικό, οπότε και δεν το έκανα.

 

 

@sotiroubas

 

Καταρχάς ευχαριστώ για το "Like" στην σελίδα. :)

Σε ότι γράφεις έχεις δίκιο. Θέλει πολύ δουλειά ακομα και το ξέρω. Έτσι είναι, θέλω να δημιουργήσω μια λίστα που να είναι τα πολύ καλά κομμάτια μέσα. Και όχι μια λίστα που να έχει τα πάντα. Θέλω να αφήσω ας μου επιτραπεί η έκφραση... την "σκαρταδούρα" έξω από την λίστα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theStratWithin

Όχι φίλε μου δεν είναι με σειρά προτίμησης οι ταινίες. Είχα σκεφτεί να το κάνω έτσι άλλα το γούστο είναι υποκειμενικό, οπότε και δεν το έκανα.

έξω από την λίστα.

 

Μα ήδη που φτιάχνεις λίστα έχεις μια υποκειμενικότητα...

Ας πούμε το The Human Centipede δε θα το'βαζα με τιποτα μεσα.

 

Απ'την αλλη από μια τέτοια λίστα δε μπορεί να λείπουν τα Alien (τουλάχιστον το πρώτο)! Είναι ταινία-ορόσημο, όποιος έκτοτε γύρισε θρίλερ με τέρατα, ουσιαστικά το αντέγραψε.

 

Επισης, οι σινεφίλ νομιζω ότι εμπιστεύονται το rotten tomatoes περισσότερο απ'το imdb (και πολύ καλά κάνουν), οπότε σκέψου μηπως να έβαζες παραπομπή και για rotten tomatoes σε κάθε ταινια.

 

Καλή επιτυχία με το σάιτ σου, χρήσιμη ιδέα για όποιον θε να δει θρίλερ!

 

(Υ.Γ. πολύ χαίρομαι που έβαλες το The Conjuring (2013) στη λίστα σου, το είχα ποστάρει στο noiz και μου το θάψανε, όπως και οι περισσότεροι φίλοι μου, προσωπικά το βρήκα εξαιρετικά τρομαχτικό κι απρόβλεπτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου