Προς το περιεχόμενο

Νεα οργανα Marcus Miller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πόσο καλό παικτούρι είναι δε νομίζω να το αμφισβητεί κανείς, παρόλα αυτά στο συγκεκριμένο vid μιλάει 5,5 λεπτά και δε λέει κάτι ουσιαστικό για το όργανο... απλά επαναλαμβάνει πως είναι φτηνό και καλό.

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελικά βγήκαν στην κυκλοφορία εδώ και 2-3 βδομάδες, οι τιμές είναι πολύ καλές και οι εντυπώσεις/κριτικές από τους πρώτους ιδιοκτήτες (σε talkbass, basschat) είναι διθυραμβικές. Σχεδόν όλοι μιλάνε για άψογη ποιότητα κατασκευής και πολύ καλό ήχο, τόσο σε active όσο και σε passive mode.

 

Ενδεικτικά τιμές στον Θωμά:

 

4-άρι Alder, 379 € : http://www.thomann.de/gr/marcus_miller_v7_alder_4_ts.htm

4-άρι Ash, 433 € : http://www.thomann.de/gr/marcus_miller_v7_swamp_ash_4_nt.htm

5-άρι Alder, 433 € : http://www.thomann.de/gr/marcus_miller_v7_alder_5_ts.htm

5-άρι Ash, 499€ : http://www.thomann.de/gr/marcus_miller_v7_swamp_ash_5_nt.htm

 

Εδώ άραγε να υπάρχει κάποιος που να έχει τολμήσει την αγορά έτσι ώστε να μας πει από πρώτο χέρι εντυπώσεις?

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τελειωμός στο GAS.......αυτό ήταν... :o...2 μέρες διαβάζω για αυτά και τα συμπεράσματα λένε ότι η ποιότητα είναι ανώτερη της τιμής τους και ότι τα squire τα κάνει σκόνη...απλά δεν μπορώ να διαλέξω (τα θέλω και τα δύο) μεταξύ του αλδερ και του στάχτινου βάλτου.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το headstock ομως... οτι πιο απαισιο εχω δει! Ακομα και τα Harley Benton καλυτερο εχουν...

Ναι ντε....

Άσε που θυμίζει τα AXL Badwater...

Σαν λογοκριμένο Fender  ;D

 

$_12.JPG?set_id=880000500F

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το headstock ομως... οτι πιο απαισιο εχω δει! Ακομα και τα Harley Benton καλυτερο εχουν...

 

Κάτσε, μισο... δεν έχεις δει ποτέ σου Warwick??   ;D

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τελειωμός στο GAS.......αυτό ήταν... :o...2 μέρες διαβάζω για αυτά και τα συμπεράσματα λένε ότι η ποιότητα είναι ανώτερη της τιμής τους και ότι τα squire τα κάνει σκόνη...απλά δεν μπορώ να διαλέξω (τα θέλω και τα δύο) μεταξύ του αλδερ και του στάχτινου βάλτου.... ;D

Κι εγώ ακριβώς στο ίδιο καζάνι βράζω, όπως τα λές, το ίδιο πράγμα. Εμένα με ψήνει το smoke-burst Ash πολύ...

2η επιλογή το λευκό alder

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το επιπλέον δίλημμα είναι: κλασσικό 4άρι ή 5άρι (active/passive, 3band eq με παραμετρικό μεσαίων) με μόνο(!!!) 433/499 € ??  :o

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το επιπλέον δίλημμα είναι: κλασσικό 4άρι ή 5άρι (active/passive, 3band eq με παραμετρικό μεσαίων) με μόνο(!!!) 433/499 € ??  :o

 

Εγώ είμαι τεσσάρης και δεν με βλέπω να αλλάζω. Μου αρέσει αυτός ο περιορισμός βλέπεις 8).

 

'Οσο για το headstock....δεν είναι και το Γκόλουμ ρε παιδιά, μια χαρά το βλέπω. Είναι πιο χοντροκομμένο με περισσότερες γωνίες απο τα φέντερ. Ίσα ίσα επειδή μπορεί και να καρφώνει, θα χρησιμοποιείται και σαν μέσο αυτοάμυνας 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου