Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για κεφαλη μπασου


birbiloni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη τα watt της κεφαλης ειναι 250w στα 4Ω δηλαδη στα 8Ω θα ειναι 180w το πολυ

και το μεγαφωνο ειναι 200w στα 8Ω πιστευεις οτι θα ειναι οκ;

και αν ναι το σετακι θα μπορει να παιξει live σε ενα μπαρακι μονο του;

 

Τώρα το είδα οπότε και απαντάω :)

Απο θέμα ασφάλειας δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Επίσης ναί στα 8Ω γύρο στα 180w θα είναι.

Τώρα για το αν θα ακουστεί οκ σε ένα λάιβ αυτό είναι πολυπαραγοντικό. Εξάρτάται απο το πόσο βαράει ο ντράμερ, το στύλ της μουσικής το πόσο μεγάλο-μικρό είναι το μπαράκι ΑΛΛΑ και τι καμπίνα-καμπίνες έχεις. Γενικά το ένα δεκάρι το θεωρώ προσωπικά οκ μόνο για ακουστικές καταστάσεις. Τα 2 δεκάρια ή το ένα 12δεκάρι είναι αρκετά τις περισσοτερες φορές. Εγω κατέχω μία 2χ12 8ωμη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.  Επίσης last but not least μου έχουν φανεί εξαιρετικά απο θέμα εφφέ το TubeTone και το Spectracomp που μπορείς να βάλεις στα TC. Ψάξτα και θα δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη για το offtopic και αν θελεις απαντας……………………………………. τι σημαινει μπιρμπιλονι? !! ! ! !

Tοπικη ονομασια καρπου δεντρου σφαιρικου στο μεγεθος περιπου του φουντουκιου που στην παιδικη μου ηλικια τα χρισημοποιουσαμε ως βληματα για τα φυσοκαλαμα τα οποια ποναγαν

παρα πολυ και αφηναν μελανια.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα οπότε και απαντάω :)

Απο θέμα ασφάλειας δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Επίσης ναί στα 8Ω γύρο στα 180w θα είναι.

Τώρα για το αν θα ακουστεί οκ σε ένα λάιβ αυτό είναι πολυπαραγοντικό. Εξάρτάται απο το πόσο βαράει ο ντράμερ, το στύλ της μουσικής το πόσο μεγάλο-μικρό είναι το μπαράκι ΑΛΛΑ και τι καμπίνα-καμπίνες έχεις. Γενικά το ένα δεκάρι το θεωρώ προσωπικά οκ μόνο για ακουστικές καταστάσεις. Τα 2 δεκάρια ή το ένα 12δεκάρι είναι αρκετά τις περισσοτερες φορές. Εγω κατέχω μία 2χ12 8ωμη για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.  Επίσης last but not least μου έχουν φανεί εξαιρετικά απο θέμα εφφέ το TubeTone και το Spectracomp που μπορείς να βάλεις στα TC. Ψάξτα και θα δείς.

Σε ευχαριστω πολυ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου