Προς το περιεχόμενο

Φέυγει ο Zakk Wylde από Gibson & Marshall;


Castle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι οπαδός του Zakk στο facebook και είδα ότι λανσάρει τη δική του εταιρία κιθαρών και ενισχυτών!

 

Επειδή είναι κοντά στα 30 χρόνια στις Gibson & Marshall θα είναι λίγο περίεργο να τον δούμε με διαφορετικό εξοπλισμό! Αυτό που δεν ξέρω είναι αν θα παίζει αποκλειστικά με τις δικές του κιθάρες ή όχι! (Εδώ να πω ότι δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread για το θέμα που άνοιξα!)

 

Η εταιρία του θα λέγεται Wylde Audio!

 

Μερικές φωτογραφίες είναι οι εξής:

 

wylde-audio-guitars-460-85.jpg

 

Zakk-Wylde-Audio.jpg?fit=750%2C1000

 

wyldeaudio-1.jpg

 

wyldeaudioheadstock_zps04803af0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου γυρίζει το έντερο όταν βλέπω το κλασσικό LP σχήμα πειραγμένο...ειδικά αυτό το cutaway είναι έκτρωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι οπαδός του Zakk

 

Κι εγώ του ΟλυΜπαικόΑεκ και με Μπαντίντας εμφανίσεις την είδα την ομάδα και με Πιούμα και με Τζόκερ διαφήμιση στη φανέλα και με παγωτό Κρι-Κρι και στη Φιλαδέλφεια και στο ΟΑΚιΑ και στη Ντουμπα και στο Χαριλάου.

           Εγώ είμαι οπαδός δεν με νοιάζει, αυτά είναι του διαβόλου λαίμαι που σπέρνει ζιζάνια στους πιστούς  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μοντέλα με τις γωνίες έχει τοποθετήσει τον διακόπτη στην χειρότερη θέση    :o

 

μόνο εγώ νομίζω ότι θα μπει μέσα ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θαυμαστής του Zakk, οι σχεδιαστικές παρεμβάσεις που έχει κάνει (ειδικά στην LP), δε μου αρέσουν κα-θό-λου. Καθώς επίσης και τα τόσο μεγάλα block inlays..

 

Για τις ερμαφρόδιτες SG/V, δε το συζητάω καν...  :-X

 

Κρίμα, γιατί η ιδέα να κατασκευάσει "ass-kicking" κιθάρες για κάτω απο $1000 όπως λέει (

), ήταν πάρα πολύ καλή...

 

Για τους ενισχυτές δε μπορώ να εκφέρω άποψη ακόμα.

 

"We talked to Zakk Wylde about leaving Gibson and Marshall to start his new company, Wylde Audio."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες στο αισθητικό μέρος δεν μου άρεσαν καθόλου.

Όπως γράφτηκε και παραπάνω ο διακόπτης στις V είναι σε ακατάλληλο σημείο,

τα μεγάλα blocks είναι αντιαισθητικά και η LP κακόγουστη σχεδιαστικά.

 

Για τους ενισχυτές δεν έχω άποψη.

 

Πάντως αν και πρόκειται για youtube βίντεο,ο ήχος είναι ψιλοτραγικός..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεγαλα inlays μαλλον ειναι επειδη θα απεκτησε πρεσβυωπία  ;D ;D

 

περα απο αυτό το κοψιμο της les paul δεν λεει πολλά σαν σχεδιο, αλλα η τοποθετηση του διακοπτη τις V κλπ μπορει εν καιρώ να αποδειχθεί πολύ καλή ιδέα. Τωρα μας φαινεται ξενο, αλλα ισως και να βολεψει, ιδωμεν!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πουμε επισης οτι το headstock στις flyin v κ sg υβριδια ειναι αντιγραφη απο τα headstock των Πολωνικων Ran invader...θα επρεπε να τα αποφευγουν κατι τετοια.

επισης,τραγικες οι lps κ αυτο το bullseye paint εχει καναντησει βαρετο....

κατα τα αλλα ειμαι φαν του wylde κ της μουσικης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας σε ξένα φόρα πάντως κάποιοι τύποι που την έψαξαν τη δουλειά, αναφέρουν ότι η Schecter βρίσκεται πίσω από την κατασκευή/υλοποίηση. Θα φανεί, πάντως αν όντως είναι η schecter θα είναι εξαιρετικό value for money, και σίγουρα μπορεί να πετύχει το under 1000$ που αναφέρει ο Zakk. Επίσης θέλω να πιστεύω ότι σαν πρωτότυπα έχουν κάποιες υπερβολές (κυρίως οπτικές) που ίσως τις αναθεωρήσουν στα μοντέλα παραγωγής. Το switch της V πάντως το έχει και η Gibson Flying V Bullseye η οποία είχε βγάλει η Gibson κάποια στιγμή σε περιορισμένο αριθμό (πανέμορφη V by the way, της Gibson όχι η τωρινή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με απογοήτευσε εμένα ο Zakk πάντως.Αισθητικά δεν έχω πρόβλημα,με 1-2 μοντέλα ίσως να έπαιζα,αλλά ηχητικά τα 2 vids που έχω δει/ακούσει είναι απαράδεκτα.Μουντοί ενισχυτές και με 100 πετάλια για να ξεγελάσει τα fanboys (και για μένα το λέω αυτό,μην παρεξηγηθούμε).

 

Μακάρι να γίνουν βελτιώσεις και να γίνει το μπαμ του 2015,αλλά δύσκολο μου φαίνεται.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου