Προς το περιεχόμενο

korg MX ή MS2000?


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να παρω το ΕlectribeΜΧ1 γιατί είναι βολικό, εύκολο και έχει καλό ήχο.Το θέμα είναι οτι κάποια στιγμή θέλω να πάρω ενα "καθαρό" synth και σκέφτομαι το ΜS2000 που είναι και απο τα φθηνά αλλα φοβάμαι οτι τότε ίσως δεν έπρεπε να είχα παρει το MX..παίζει να μοιάζουν ηχητικα? δεν είμαι και πολύ σχετικος με τα synth...θα ηταν περιττό να πάρω και τα δύο ή μπορεί να είναι καλός συνδιασμός.. τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω ειναι καθαρα θεμα δικης σου προτεραιοτητας

εχω ακουσει το ms-2000 , ειναι ενα απιστευτο synth με τρομερους ηχους και super δυνατοτητες programming , θα ελεγα

απαραιτητο και χρησιμο για τους παντες , ειναι μοναδικο εργαλειο ,

δεν προκειται να μετανιωσεις με την αγορα του , και η τιμη του δεν

ειναι κατι το απαγορευτικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ms αποτελεί καλή επένδυση με αντοχή στο χρόνο και με διευρημένο tweakability.απο την άλλη δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το emx-1 γιατί δεν είναι V.Analog αλλά rompler(+λυχνίες!!!) άρα και και κατά πολύ άλλος ήχος.δεν πιστεύω να το μετανιώσεις το emx για τα επόμενα 2-3 χρόνια αλλά μετά αρχίζουν τα γεράματα όπως σε κάθε γενικών καθηκόντων νταπαντουποκούτι....

:? το ms2000 όμως μην ξεχνάς πως μόνο με 4 νότες αέρα δεν θα σου δώσει τρελά πράματα(pads,crazy fxs,extreme motivating lead κλπ.)...

κοιτά και άλλα σύνθια...(lead 2 x,Ob-12,Ion,Modular G2 engine)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου