Προς το περιεχόμενο

Bass for Theod


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ λυθηκε η απορια με το βαρος ;D

Τα δυο bars φαινονται στην αποληξη του μπρατσου στο σκαφος τωρα με αυτα θα εχει γινει ακλονητο :D

Βεβαια και η βεργα διπλης ενεργειας ειναι υπεραρκετη για τη ρυθμιση

Happy Grooving!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το μπάσο πολύ ωραίο και πλήρως κατανοητή η έλλειψη neck μαγνήτη (αν και δεν είμαι φαν της καραμούζας) λόγω του όμορφου κσύλινου καπακιού.

 

Δεν είμαι σίγουρος για το συνδυασμό μαύρου / χρυσού hardware γιατί κι εγώ είμαι της τσιγγάνικης φυλής του Audiokostas και θέλουμε χρυσό παντού.

 

Ερώτηση στους γνώστες: Εφόσον μπαίνουν οι μπάρες, το truss rod δουλεύει και αν ναι πώς; Δεν το κρατάνε/εμποδίζουν/καθιστούν άχρηστο οι μπάρες; Οι Vigier π.χ. που έχουν μπάρες, δεν έχουν truss rod. Εδώ τι παίζει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικη η μπασάρα! φανταστική δουλειά!

 

Να σαι καλα φιλε μου  :)

 

Σούπερ. Είμαι υπέρ το μίνιμαλ αλλά εσυ το τερμάτισες 8)

Αλήθεια, τι χορδούλες του έβαλες?

 

Θενξ ειναι αληθεια .Αυτη τη φορα εβαλα ernie ball 045 round-wound  .

 

Το μπάσο πολύ ωραίο και πλήρως κατανοητή η έλλειψη neck μαγνήτη (αν και δεν είμαι φαν της καραμούζας) λόγω του όμορφου κσύλινου καπακιού.

 

Δεν είμαι σίγουρος για το συνδυασμό μαύρου / χρυσού hardware γιατί κι εγώ είμαι της τσιγγάνικης φυλής του Audiokostas και θέλουμε χρυσό παντού.

 

 

 

Θενξ  Ray

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει τυχει να φτιαξω μπρατσο κιθαρας η μπασου  με ενισχυση ανθρακονηματος μεσα οποτε μπορω να απαντησω μονο θεωρητικα

Το μπρατσο στο μπασο ειναι αρκετα μεγαλυτερο  απο της κιθαρας και οι τασεις απο τις χορδες,οποτε και το ποσο της καμψης ειναι μεγαλυτερο, αυτες ακριβως τις καμψεις προσπαθουν να εκμηδενισουν τα ανθρακονηματα και μικροδιορθωσεις γινονται απο το truss rod η επιδραση του οποίου εχει μειωθει σημαντικα

Βεβαια η γνωμη του κατασκευαστη και για το πως εχει σεταρει το μπρατσο θα ηταν οτι καλυτερο ετσι δεν ειναι Θοδωρη?

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφο!

Καλοπαιχτο να 'ναι.

 

Να σαι καλα gvour  :D

 

Ωραίο πράμα ρε παιδί μου...  8) (δεν εχει emotion με τσιγάρο στο στόμα).

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Δεν εχει τυχει να φτιαξω μπρατσο κιθαρας η μπασου  με ενισχυση ανθρακονηματος μεσα οποτε μπορω να απαντησω μονο θεωρητικα

Το μπρατσο στο μπασο ειναι αρκετα μεγαλυτερο  απο της κιθαρας και οι τασεις απο τις χορδες,οποτε και το ποσο της καμψης ειναι μεγαλυτερο, αυτες ακριβως τις καμψεις προσπαθουν να εκμηδενισουν τα ανθρακονηματα και μικροδιορθωσεις γινονται απο το truss rod η επιδραση του οποίου εχει μειωθει σημαντικα

Βεβαια η γνωμη του κατασκευαστη και για το πως εχει σεταρει το μπρατσο θα ηταν οτι καλυτερο ετσι δεν ειναι Θοδωρη?

 

Ναι παρε τον τηλ να τον ρωτησεις  :) :) :)

Αυτο που βλεπω ειναι οτι υπαρχει μια ισορροπια στην ενταση σε ολες τις νοτες της ταστιερας .το sustain ειναι τρομερο και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ακουει τις δυναμικες το οργανο .Οτι του δωσεις βγαζει , δε κομπρεσαρεται καθολου ο ηχος  :) :) :)Οσο δυνατα παιζει το δεξι τοσο ανεβαζει εντασεις  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου