Προς το περιεχόμενο

Bass for Theod


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 Παντος και οσο θεμα του χρωματος μιας και ανοίχθηκε το θέμα αποφασίστε εσεις τι θα γινει

σας εχω απόλυτη εμπιστοσύνη :D

 

 

 

Burgundy mist  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Burgundy mist  8)

 

Πονηρουλη και Τρελιαρη Τερρυ .Παρδαλο σαν κατι γυαλια πρεσβυωπιας  που φοράνε κατι παλικαρια ανω των 65 ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πονηρουλη και Τρελιαρη Τερρυ .Παρδαλο σαν κατι γυαλια πρεσβυωπιας  που φοράνε κατι παλικαρια ανω των 65 ;D ;D ;D

 

;D

 

Φίλος, θα τα σπας που σε λέω... Είναι γκομενάρα αυτό το χρώμα  8)

 

ΥΓ: Άνετα το κάνεις έτσι, με '60s look.

Bmist.jpg.6dcbc5c9c7527b7b5fdd85951a10f04b.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρωματάρα...

'μώ το μπελά μου με σας που χω μπλέξει βαλτοί κι εγκάθετοι είστε ούλοι σας αει σιχτήρ.... Δε λέω παραπάνω, για να μην ξανοίγομαι....

 

Δεν το συζητάμε φίλε Θοδωρή (και Νάσο βεβαίως, βεβαίως). Με ρώτησες σε όλα, σου απήντησα και δίκιο είχα σ' όλα  :P  και με ευχαριστείς και αυτό θα συνεχίσω να κάνω.

Βγάζω απόξω άσπρα, μαύρα και sunburst γιατί αν ήθελες τέτοια δεν θα ρώταγες...

Βγάζω απόξω κατι Δάφνες, Σήφοαμ και Μπέιμπι Μπλού και άλλα παστελ χρωματάκια παιδικού υπνοδωματίου.

 

Τα χρώματα επίσης που πρέπει να αποφύγεις προσωρινά είναι το burgundy mist (με mint ή και μαύρο pickguard) και ειδικά στο χρώμα που επισυνάπτω, όπως επίσης και το Fiesta Red με οπωσκαιδήποτε tort pickguard (ναι ρε Palladino, τραβάτε ζόρι; ).

Και λέω τα αποφεύγεις προσωρινά καθότι δεν έχω αποφασίσει που θα κάτσει η μπίλια μου σε αυτά και να μην έχουμε τα ίδια.  ;D

Από κει και πέρα, διάλεξε ότι τραβάει η ψυχή σου.... Aztec Gold, Butterscotch, Blue Translucent, Copper, Firemist Gold, Honey Sunburst, Inca Silver, Lake Placid Blue, Ocean Turquoise, Olympic White, Orange Solid / Translucent, Shell Pink, Sherwood Green, Shoreline Gold, Sonic Blue, Surf Green, Taos Turquoise Blue .....

Δες και χρωματολόγιο Fender και Warmoth και των συναφών.

Πάντα νίτρο για να ρελικιάσει έμορφα.

 

Βέβαια, υπάρχουν μην ξεχνάς και οι πάμφθηνες και εύκολα εφαρμοσμένες και από σένα υδατοδιαλυτές μπογιές στις οποίες υπάρχει απλά μια τεράστια γκάμα (ας πούμε πραγματικό lapis lazuli να σου φύγει το κλαπέτο).

 

Και αν νοιώθεις περιπέτειας, κάνε (νιτρο λέμε) χρώμα πάνω σε χρώμα να ξεφλουδίζει το ένα και να βγαίνει το άλλο από μέσα. Μιλάμε για πραγματική τέχνη κι ομορφιά (που δημιούργησε βέβαια κατά λάθος ο αρχιτσίπης ο Leoς)

 

Από την άλλη βέβαια Babicz και αλουμινένια κλειδιά δεν πάνε καλά σε vintage χρώματα από 60s ....... βάλε κάτι σύγχρονο σε χρώμα να μην τρίζουνε και τα κόκαλα των luthiers.....

 

Νάσο σου ρχεται οσονούπω πιεμ...

limelight00130jbass3.jpg.b0de62abf42592cbad72a1ad823c0a3a.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Από την άλλη βέβαια Babicz και αλουμινένια κλειδιά δεν πάνε καλά σε vintage χρώματα από 60s ....... βάλε κάτι σύγχρονο σε χρώμα να μην τρίζουνε και τα κόκαλα των luthiers.....

 

 

 

Εκει παει , δε με ενδιαφερει να εχει vintage υφος που δεν ταιριαζει ετσι και αλλιως  ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσουν αυτά τα φεντεροχρώματα

Και το μιστ Βουργουνδίας πολύ καλό

Αν μπεί flame maple μπορεί να γινει σαν την Τελε μου αλλά σε μονόχρωμο με πορτοκαλί-ώχρα δεν ειναι άσχημο :D

01978028.png.4fa953e5b72ecd32d92d5cd7d29860b9.png

0138301357.png.3ae5072ed902c455a69b10891e96936b.png

DSC_2629C.thumb.jpg.2760919cc9ee34b5e5045de556eae597.jpg

Untitle2d.thumb.png.6b146eceae0a342e80fb5855542d8b19.png

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάντως την εντύπωση οτι αυτο ειναι το αγαπημενο μου  8)

 

http://www.sadowsky.com/stock/view/4311.html

 

http://www.talkbass.com/threads/fs-ft-sadowsky-nyc-standard-5-aaaa-spalt-top-59-burst.692479/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάντως την εντύπωση οτι αυτο ειναι το αγαπημενο μου  8)

 

http://www.sadowsky.com/stock/view/4311.html

 

http://www.talkbass.com/threads/fs-ft-sadowsky-nyc-standard-5-aaaa-spalt-top-59-burst.692479/

Τότε είσαι ασυζητητί βουρ για σκόνες αγιογραφίας

http://arttime.gr/skones-zwgrafikhs

 

Φθηνές κι εύκολες με μεγάλη ποικιλία.

True-oil για τέλειωμα (ή και ένα καινούριο προιόν που δοκιμάζουμε με τον Γρηγορίου και αν μη τι άλλο δείχνει πολύ καλά αποτελέσματα και μπορεί να γίνει μέσα στο σπίτι καθότι είναι οικολογικό και μοσχοβολάει)

 

Δες και κανα δυο βίντεο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ή και ένα καινούριο προιόν που δοκιμάζουμε με τον Γρηγορίου και αν μη τι άλλο δείχνει πολύ καλά αποτελέσματα και μπορεί να γίνει μέσα στο σπίτι καθότι είναι οικολογικό και μοσχοβολάει)

Για πες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου