Προς το περιεχόμενο

Greek instrument presentation


dromilious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άργησα να γράψω γιατί χθες είχαμε συνάντηση συμμαθητών και λόγω συγκινησιακού φόρτου δεν ...

Πήγα Σάββατο και έχω να πω ότι τα πράγματα θα ήταν 1000% καλύτερα αν οι εκθέτες ήταν σε ξεχωριστά "μέρη". Δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα όταν όλοι βαράνε στον ίδιο χώρο ταυτόχρονα σαν δαιμονισμένοι. Επίσης παρατήρησα ότι μια μεγάλη μερίδα προσπαθούσε να δείξει "τι παίζει", παρά να δοκιμάσει τα εκθέματα.

Απ' αυτά που είδα-δοκίμασα εντυπωσιάστηκα από τις κιθάρες του Νάσου, δεν έχουν να ζηλέψουν τι από τις επώνυμες. Οι Joker ακουστικές δεν υπήρχε περίπτωση ν' ακουστούν στην οχλαγωγία, επειδή όμως έχω άποψη από το εργαστήρι του Κώστα, απλά είναι ότι καλύτερο σε ήχο, feel και φινίρισμα-μάτι. Τα Rat pedals είναι εξαιρετικά και ήδη ένα από αυτά κοσμεί τη πεταλιέρα μου εδώ και καιρό. Τα Tsakalis pedals συγκέντρωσαν πολλά βλέμματα και δοκιμαστές και είδα πολλούς Σατριάνηδες να ασχολούνται μαζί τους επισταμένως. Με τα Gabriel τύμπανα ασχολήθηκε ιδιαίτερα ο κρουστός μας και το επόμενο Σάββατο έχει ραντεβού μαζί του για "αποκατάσταση" παλιού ξύλινου ταμπούρου. Για τους λοιπούς δεν σχημάτισα άποψη αν και οι σκαφάτες του ... έδειχναν κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-έ-ς.

Όσο για τα live happenings, είχα την ατυχία να μην παρευρεθώ σε κανένα.

Όσο για τα live happenings, είχα την ατυχία να παρευρεθώ στα του Σαβ. Λυπάμαι, μόνο η δις Κετικίδη παρουσίασε κάτι που είχε ενδιαφέρον αλλά ο ήχος ήταν τόσο κακός που και αυτή πέρασε απαρατήρητη.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νάμαστε και μείς εδώ και απο τις σελίδες του noiz

Το συγκινησιακό σοκ ;D απο την αποδοχή της κιθαριστικής luthier εργασίας μου και η κούραση απο την τετραήμερη 8) έκθεση  με κράτησαν μακριά απο το πληκτρολόγιο αν και τώρα θα έπρεπε να δουλεύω πυρετωδώς μπας και καταφέρω να φτιάξω έστω και μία απο τις υπέροχες κιθάρες του Βασίλη fremediti που ειναι χάρμα οφθαλμών και αυτιών :D :D :D

δουλειά υπέροχη που δεν ειναι για τα δικά μας βαλάντια και όποιος δεν είδε απο κοντά απλά έχασε 8)

Μαζί με το Βασίλη και οι Odyssey και Gabriel στα γνωστά ψηλά επαγγελματικά επίπεδα

 

πολύς κόσμος δοκίμασε τις κιθάρες και τα μπάσα μου και πολλοί έφυγαν ενθουσιασμένοι με αυτό που άκουσαν ή  ένοιωσαν στα χέρια τους και αυτό πραγματικά με συγκίνησε

 

Απο τους δικούς μας οι Νέστορας (φίλε το ροκ παίξιμο σου ειναι για σεμινάριο), audioΚώστας που ακόμα ψάχνει τον ήχο του, Gvour μετα του υιού (ντροπαλός blues γίγαντας ) Fusiongtr με τα χαοτικά του ακόρντα- μου έδωσε την ευκαιρία να παίξουμε και μαζί αρκετή ώρα, Νίκος με την Parker του, Θάνος Thanozin ο έτερος luthier που θα έπρεπε να είχε εκθέσει και ο ίδιος ,Νίκος Hellfire μετά του υιού επίσης, ο Νίκος(?) Ασημένιος με την καλοπροαίρετη κριτική για τους κιθαρομαγνήτες μου,  ο Σέμης φίλος Νέστορα και αρκετοί γνωστοί και άγνωστοι κιθαρίστες

Στα σύν η εξαιρετικός ήχος του modified Η Benton  και η νέα ξανθιά 335 που τείνει να εκτοπίσει την κόκκινη  8)

Παιδιά ευχαριστώ απο καρδιάς

Αρκετές φωτο και βίντεο που θα ανέβουν σταδιακά

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά να ευχαριστήσω τα υπόλοιπα καταπληκτικά παιδιά που εξέθεσαν την δουλειά τους

και τους  Γιώργο Φακανά  και Λυμπέρη για τη φιλοξενία, να πω οτι όλοι δώσαμε μίνι live συνεντεύξεις-παρουσιάσεις που θα ανέβουν στο διαδίκτυο

20150307_194544c.thumb.jpg.7742223fddb9513e9155bb7cf19350b2.jpg

20150308_140903c.thumb.jpg.774fe33560efa88b46377762e6bd2613.jpg

20150308_172506c.thumb.jpg.94542df99100d55a8b71402a22be59a2.jpg

20150308_180817c.thumb.jpg.31dc58f9f82812c9b166a2bf60fd63c2.jpg

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν πολύ ωραία, αν και θα συμφωνήσω με τον Νέστορα για ξεχωριστούς χώρους ανά κατασκευαστή.

 

Θα συμφωνήσω και με τον Κώστα (Audio) σε όλα.

 

Ένα τεράστιο "μπράβο" στον Νάσο για την απίστευτη δουλειά και το μεράκι του.

 

 

ΥΓ. Όπως τον άκουσα να παίζει, πρέπει να μελετάει κάργα. Τον έχει τον Sco για πλάκα λέμε. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφα φαινονται ολα!

Κριμα που λογω υποχρεωσεων δεν μπορεσα να ερθω.

Αν ολα πανε καλα, στο επομενο!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου