Προς το περιεχόμενο

Συνδεση καρτας ηχου..


mms1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιαα!!! :) Please θελω βοηθεια, αγορασα για το συν8 μου την καρτα ηχου e-mu 1616m. Πως κανω συνδεση στο συν8 μου την καρτα???

:? :? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw to ti virus keyborad, kai sindesa ta karfia apo tin out tou ti stin eisodo in tis e-mu. kalodio midi den exo agorasei, x8es eixa mia karta creative 5,1 apli kai sindesa to ti apo ta akoustika sta akoustika tis kartas kai epaize gamata. me tin e-mu xa8ike o ixos...ti na kano help me??

 

mipos xreiazete kamia ri8misi to software tis e-mu ?? i xreiazete oposdipote kalodio midi to opoio den exo??

thanxxx para polu!! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw to ti virus keyborad' date=' kai sindesa ta karfia apo tin out tou ti stin eisodo in tis e-mu. kalodio midi den exo agorasei, x8es eixa mia karta creative 5,1 apli kai sindesa to ti apo ta akoustika sta akoustika tis kartas kai epaize gamata. me tin e-mu xa8ike o ixos...ti na kano help me??

 

mipos xreiazete kamia ri8misi to software tis e-mu ?? i xreiazete oposdipote kalodio midi to opoio den exo??

thanxxx para polu!! :roll:[/quote']

Μην αγχώνεσαι καταρχήν, δεν θα ωφελήσει! :lol:

Αν θέλεις απλά να ακούς τον ήχο του Virus μέσω της κάρτας, θα συνδέσεις απλά καλώδια audio και θα ενεργοποιήσεις τις εισόδους της κάρτας που θέλεις να χρησιμοποιήσεις μέσα από το control panel της. Στις Soundblaster είναι πιο απλά τα πράγματα γιατί δεν έχει πολλαπλές εισόδους. Αν πάντως ήταν γαμάτα με τη Soundblaster, με την E-mu θα τρελαθείς!

 

Σχετικά με το MIDI καλώδιο, θα σου χρειαστεί εφόσον θέλεις να ελέγχεις τα VST που έχεις φορτωμένα στον υπολογιστή σου με το Virus ή απλά να μεταφέρεις MIDI δεδομένα από το σύνθι στον υπολογιστή (ή και το ανάποδο). Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, μην ασχοληθείς.

 

Ελπίζω να βοήθησα... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και επείδη έχω και εγώ emu κάρτα.....Αν λειτουργεί η δικιά σου όπως και η δικιά μου (emu 0404) θα πρέπει να βρεις έναν αντάπτορα για να κάνεις τα δυο μονοφνικά left-right σε ένα στερεοφωνικό....αυτό αν δεν έχεις monitor αλλιώς τα συνδέεις κανονικά.....

 

Αν χρειαστείς κάτι για τις ρυθμίσεις απο το sequencer που χρησιμοποιείς...Πες το....Πάντως το πιο σπαστικό πράγμα στις emu είναι drivers....Ευελπιστώ να μην σε κουράσουν εσένα όπως και εμένα....μιας και η κάρτα σου είναι χίλιες φορές καλύτερη απο την δικιά μου.....

 

Α....Και για να μην μας βγαίνουν τα ματάκια όταν βλέπουμε τα posts σου plz μην χρησιμοποιείς greeklish....:)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου