Προς το περιεχόμενο

Γιατί Vintage εξοπλισμος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...το οτι τον εγραψα με ελληνικους χαρακτηρες σε πειραξε?

Τι να με πειραξει? Δε πα να το γραψεις και στα Αραβικα, το ιδιο μου κανει. Μονο μη το προφερεις ετσι εξω γιατι θα πεσει πολυ γελιο... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν συνηθισει τοσα χρονια ακουγοντας για Γκαλλαχερ και Ρια γιατι ετσι λεγονται οι ανθρωποι. Γκαλλαχερ και Ρια. :P Σε αντιθεση με τον S.R. Vaughan που δεν λεγεται...Βωγκαν ;D αλλα Βον. Στίβι Ρέι Βον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, Αγγλία πιτσιρικας που ειχα παει, τους πηρε γυρω στα τρια λεπτα να μαντεψουν οτι αυτο που ελεγα Γκαλαχερ, εκεινοι το λενε Γκαλαγκερ. Ο Ρια,  ειναι Ραε κανονικα, αλλα ο ιδιος έλεγε οτι εχει συνηθισει να απαντα και στο Ρεϋ.

Ομοιως για Σουγκυ Οτις κ αλλα τινα παραδείγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

off topic

Συγγνώμη για το εκτός θέματος, όμως αυτή η ιστορία με τα ονόματα και την -σωστή- προφορά τους είναι ενδιαφέρουσα ως θέμα.

Θα μπορούσε να βοηθήσει αρκετούς, ιδίως αν βρεθούν εκτός Ελλάδας, με την προϋπόθεση βέβαια να λείψουν "μπηχτές" και έμεσες η άμεσες προσβολές.

Καλή καρδιά και διάθεση να υπάρχει  ;D.

Θυμήθηκα κι εγώ διάφορα: Τζον Μάγιαλ, Έλβις Πρίσλεϋ, Άλμαν Μπράδερς κλπ.  :D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ΜακΛόφλιν  ???

 

 

  Αυτό το λεσπόλι φαίνεται να'χει κάτι που δύσκολα το βρίσκεις σε ήχο, σκάσιμο, αέρα και sustain . Ιδέα μου είναι; Ούτε εγώ είμαι- ούτε μπορώ να διαθέσω χρήματα - βιντατζολάγνος.

  Άλλα μοντέλα reissue που παίζει ο παίχτης εδώ  δεν έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει αυτή η κιθάρα του 1960. Υποθέτω μεγάλη διαφορά έχουν οι μαγνήτες που λογικά δεν είναι κερωμένοι... τί να πεί κανείς  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα
  • Slew Rate unpinned this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου