Προς το περιεχόμενο

Γιατί Vintage εξοπλισμος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι από τον πλέον ασχετο. Κάποιον Κρις Φλέμινγκ, λέει, master builder του καστομ σοπ της της φέντερ ξαναλέει. Πόσο πιο άσχετος δηλαδη;

 

Αυτόν δηλαδή που βγάζει το παντεσπάνι του από ματσωμένους που πιστεύουν ακριβώς αυτή την προπαγάνδα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν δηλαδή που βγάζει το παντεσπάνι του από ματσωμένους που πιστεύουν ακριβώς αυτή την προπαγάνδα.

 

Απατεωνες παιδί μου , τι λέμε τώρα. (ξεχασες τον PRS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν δηλαδή που βγάζει το παντεσπάνι του από ματσωμένους που πιστεύουν ακριβώς αυτή την προπαγάνδα.

 

Νο1 πιο ακριβες κιθαρες της Fender --> relic

No1 luthier της Fender --> Φλέμινγκ

 

1 + 1 = 2 (ή 3 που λεει ο Boss? ;D)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απατεωνες παιδί μου , τι λέμε τώρα. (ξεχασες τον PRS)

 

Δεν είναι απατεώνες αλλά είναι επαγγελματίες. Δουλειά τους είναι να σου πουλούν μία φέντερ για 5000 ευρώ και μετά από το placebo να νομίζεις ότι "πάλλεται το ξύλο" καλύτερα.

 

Ο καλός μάστορας είναι καλός μάστορας ό,τι και να λέει αλλά η προσωπική μου άποψη είναι ότι μόνο 2 λόγοι υπάρχουν για να αγοράσει κανείς custom shop fender/gibson/whatever:

 

1. Να ζητά κάποια πολύ συγκεκριμένη εμφάνιση (περίεργα νερά, ιδιαίτερα χρώματα, ιδιαίτερα ξύλα (μόνο στην εμφάνιση συντελλούν έτσι κι αλλίως ;D)).

2. Να ζητά πολύ συγκεκριμένα specs που δε βρίσκει στα όργανα της σειράς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι από τον πλέον ασχετο. Κάποιον Κρις Φλέμινγκ, λέει, master builder του καστομ σοπ της της φέντερ ξαναλέει. Πόσο πιο άσχετος δηλαδη;

 

καλα πες του πρωτα να μαθει να κανει leveling τα ταστα και τα ξαναλεμε

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=208303.0

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πες του πρωτα να μαθει να κανει leveling τα ταστα και τα ξαναλεμε

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=208303.0

 

;D

 

Σιγά μην καθίσω να απολογηθώ για τα λαμόγια - τι μου το λινκάρεις;

Ο συμφορουμίτης που διαμαρτύρεται για το τρίξιμο, γράφει και ότι είναι λέει "ειναι τοσο γλυκο και ωραιο το οργανο που σου σπαει τα νευρα να σκεφτεσαι οτι μπορει να φταει το nut ή καποιο ταστο". Θα πρεπε να ντρέπεται που αγόρασε από κάστομ σοπ αν δεν ήθελε "ειδικά νερά" και "ειδικά σπεκς". Καλά να πάθει. Πάρε τώρα ένα ψχαλασμένο νατ να ψάχνεσαι.

Οι τύποι είναι άσχετοι και απατεώνες.

Και πουλάνε όργανα στους μεγαλύτερους κιθαρίστες στον κόσμο οι άθλιοι! Μην το συνεχίζουμε! Χίλιες φορές οι Stagg και οι Harley Benton.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απάτη. Μάρκετινγκ το λένε.

 

Επίσης, σκέψου το εξής: αν ο κύριος αυτός είχε διαφορετική γνώμη για το θέμα, θα την έλεγε πότε από τη θέση που βρίσκεται;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μάρκετινγκ αυτό με τα ξύλα και την παλαιότητα απάτη δεν είναι;

 

Με προβληματίζει (not) ότι το έχουν καταπιεί αμάσητο όλο αυτό το παραμύθι το 99 % των αγαπημένων μου κιθαριστών και των εκατοντάδων τεχνικών τους όλα αυτά τα χρόνια.

Κάτι θα κάνουν λάθος! Ή δεν ξερουν -όπως ξέρουν κάποια παιδιά εδώ στο Νόιζ και κάποιοι επιστήμονες στο Youtube, ή ξέρουν και μας δουλεύουν κανονικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Να ζητά κάποια πολύ συγκεκριμένη εμφάνιση (περίεργα νερά, ιδιαίτερα χρώματα, ιδιαίτερα ξύλα (μόνο στην εμφάνιση συντελούν έτσι κι αλλίως ;D)).

 

 

Συμφωνοι, αλλά αυτό μπορεί να είναι αρκετό για τη μουσική που παίζεις εσύ.

Για τη μουσική που παίζει π.χ. ο Bonamassa ή ο Paul Gilbert, μπορεί να παίζει ρόλο η παλιότητα, τα ξύλα και το αν ένα όργανο είναι vintage ή όχι -γι' αυτό μιλάει το παρόν thread.

Κάθε μουσικό όργανο καλύπτει τις ανάγκες εκείνου που το προτιμά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην καθίσω να απολογηθώ για τα λαμόγια - τι μου το λινκάρεις;

Ο συμφορουμίτης που διαμαρτύρεται για το τρίξιμο, γράφει και ότι είναι λέει "ειναι τοσο γλυκο και ωραιο το οργανο που σου σπαει τα νευρα να σκεφτεσαι οτι μπορει να φταει το nut ή καποιο ταστο". Θα πρεπε να ντρέπεται που αγόρασε από κάστομ σοπ αν δεν ήθελε "ειδικά νερά" και "ειδικά σπεκς". Καλά να πάθει. Πάρε τώρα ένα ψχαλασμένο νατ να ψάχνεσαι.

Οι τύποι είναι άσχετοι και απατεώνες.

Και πουλάνε όργανα στους μεγαλύτερους κιθαρίστες στον κόσμο οι άθλιοι! Μην το συνεχίζουμε! Χίλιες φορές οι Stagg και οι Harley Benton.

 

 

Επειδή φωτογραφίζεις και τη δική μου απάντηση, εγώ δεν είπα ότι είναι ντροπή να πάρεις custom shop, είπα ότι κατά τη γνώμη μου (το έκανα και bold τρομάρα σου) οι λόγοι είναι οι 2 που ανέφερα. Τώρα αυτό που λες ότι οι μεγαλύτεροι κιθαρίστες παίζουν με custom shop δε μου φαίνεται ότι στέκει. Ότι μπορεί να παίζουν με custom custom κιθάρες ναι, αλλά ότι πήρε τηλέφωνο ο clapton τη  fender για να παραγγείλει custom shop δε νομίζω.

 

Επίσης άκυρο αυτο που λες για Stagg και ΗΒ. Μηδενισμός στα όρια του τρόλινγκ. Δηλαδή ή custom shop  ή καυσόξυλο. Απορώ με μερικούς πως σκέφτεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα
  • Slew Rate unpinned this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου