Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία για πεταλιέρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ξέρετε πλησιάζουν τα Χριστούγεννα και για μένα διπλή χαρά γιατί θα παραγγείλω τη Boss me-50 και τη digitech metal master :twisted: :twisted:

(Αν δε με αποκληρώσει ο πατέρας μου πρώτα!!)

Anyway,σκεφτόμουνα το θέμα της τροφοδοσίας και επειδή δε μου αρέσει η φάση με τις μπαταρίες σκεφτόμουνα κάποιον τροφοδοτή ή όπως τον λένε.Δε συμφέρει άλλωστε να δουλεύεις μια πεταλιέρα που την έχεις σπίτι σου με μπαταρίες νομίζω.

Αφού θα τις παραγγείλω από thomman,έπεσε το μάτι μου πάνω σε κάτι τροφοδοτές των ομόνυμων εταιριών.Εκεί που χάρηκα είδα τις τιμές και το ένα κάνει 25 και το άλλο 20(νομίζω)¤!Ε????Ο πατέρας μου μου είπε πως κάτι μετασχηματιστές που έχουν εξόδους για όλες τις δυνατές χρήσεις είναι πολύ φθηνοί!

Τι πρέπει να χρησιμοποιήσω?

Έναν τέτοιο μετασχηματιστή τον είχα χρησιμοποιήσει σε ένα πεταλάκι που μου έδωσε ένας φίλος μου,και έβγαζε και λίγα παράσιτα και ψιλοανησυχώ τώρα για το θέμα της τροφοδοσίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Boss δεν έχει δικό της τροφοδοτικό μέσα;;

Για το Metal master αν δεν πάρεις άλλα πετάλια στο άμεσο μέλλον πάρε τον digitech μετασχηματιστή για να είσαι οκ :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην γράφω σε άσχετα thread θα συνεχίσω εδώ.

Η Boss δεν έχει μετασχηματιστή μαζί όπως μου είπε ο Superfunk.

Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω κάποιον τέτοιο μετασχηματιστή

%CC%E5%F4%E1%F3%F7%E7%EC%E1%F4%E9%F3%F4%DE%F2.jpg

αλλά μου είπαν(και το έχω συναντήσει και εγώ) πως τέτοιοι μετασχηματιστές μπορεί να κάνουν θόρυβο(ο συγκεκριμένος κάνει και για αυτό ανησυχώ)

Τώρα όλη αυτή η φασαρία γίνεται γιατί και οι 2 μαζί κάνουν 50Ε και μου φαίνονται λίγο ακριβούτσικα,αλλά αν μην είμαι σίγουρος για το αν θα κάνουν ήχο οι άλλοι προτιμώ να δώσω και 50Ε παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου