Προς το περιεχόμενο

Ηχολήπτης: Γιατί δεν αναφέρομαι σαν μέλος της μπαντας;


KnightRider1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτο εδω ειναι

απλα η διαφορα τωρα ειναι οτι εχουμε τραγουδιστη τωρα

ειναι καλη μπαντα…..... αυτον που παιζει τα μπλιμπλικια να τον χαμηλωνεις χωρις να του το λες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχως ηταν ασχημος και χοντρος....και δεν ταιριαζε στυλιστικα με τους υπολοιπους... ;)

 

Σύμφωνα με τη κοσμοθεωρία του Άνδριου και τη δικιά σου δλδ, περί εμπορικότητας, ναι ήταν ταβερνιάρης.

 Όμως, αν δεν βρέξεις πωπό, ψάρια δε πιάνς και όπως και να το κάνουμε τα εμπορικά τερτίπια είναι απλά για το θεαθήναι, ο Ίαν ήταν μέχρι θανάτου στη παρέα.

  Όσο για το χρήμα που λες, κανείς δεν έπαιρνε τα γίδια, ακόμα και ο Τζάγκερ με το Ρίτσαρντ  ,παίζουν ανάλογα κάθε φορά

  Κάποια στιγμή σταμάτα να βλέπεις τα πάντα-ΜΟΝΟ- σα χρήμα, εξάλλου νομίζω έχεις βολευτεί στο 2ο ρόλο του Ίαν. Με μια διαφορά όμως, δεν είσαι σε κάποια παρέα, είσαι συνεργάτης-ευγενικά- υπάλληλος, του εκάστοτε εργοδότη. Ή δεν είναι έτσι? Ο Ίαν ήταν μέλος- συνεργάτης- σε μια παρέα που έκανε και μπίζνα.  

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξάλλου νομίζω έχεις βολευτεί στο 2ο ρόλο του Ίαν. Με μια διαφορά όμως, δεν είσαι σε κάποια παρέα, είσαι συνεργάτης-ευγενικά- υπάλληλος, του εκάστοτε εργοδότη. Ή δεν είναι έτσι? Ο Ίαν ήταν μέλος- συνεργάτης- σε μια παρέα που έκανε και μπίζνα.  

 

οχι ευτυχως τα περισσοτερα χρηματα τα εχω βγαλει ως μελος μπαντας (bandleader & καλα  ;D) και ως συνθετης in fact απο τα 15 μου μεχρι και τα 44 μου μονο σε δικες μου μπαντες επαιζα.

 

ως παραγωγος ποτε μου δεν θεωρησα οτι ειμαι μελος των μπαντωνε (ασε που επαιρνα και ψιχουλα  ;D)

 

guitar tech-ιλικη επισης τζαμβα το εκανα μια και ειχε πλακα να βοηθαω τους κολλητους μου (τους δανειζα και κανα φραγκο μια και το ροκ δεν εχει και πολλα λεφτα... ;D)

 

 

session musician εχω δουλεψει μονο στα μβουζουκιαν στις ΗΠΑ (ενταξει εκει μιλαμε για σοβαρα λεφτα οχι αστεια) ,ως  πληκτρας  , και ενα ετος εις την Ελλαδα,ως...ντραμμερ  ;D

 

Κάποια στιγμή σταμάτα να βλέπεις τα πάντα-ΜΟΝΟ- σα χρήμα

 

ενταξει εχεις δικιο ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ξερει τον Ιαν Στιουαρτ οσο ξερει & τους υπολοιπους Stones  ;D

 

παντως με μπερδευεις....πριν απο λιγα ποστ θεωρουσες οτι τον εριξαν και μαλιστα ασχημα

 

ακόμα χειρότερα δλδ απ το φίλο που έθεσε το θέμα

 

και τωρα μου λες οτι δεν τον εριξαν....ρε μπας και... τσιπουριζεις οταν γραφεις?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως με μπερδευεις....πριν απο λιγα ποστ θεωρουσες οτι τον εριξαν και μαλιστα ασχημα

 

και τωρα μου λες οτι δεν τον εριξαν....ρε μπας και... τσιπουριζεις οταν γραφεις?  ;D

 

Ο Ίαν αγκάπε μου έμεινε στη παρέα, τα υπόλοιπα, είναι δικά σου συμπεράσματα και των ατζέντιδων με βάση το παραδάκι, Σόιμπλε, ε Σόιμπλε  ;D ;D ;D

 

Απ τα 15 σου συνθέτης ε? Στα 44 τι έγινε και σταμάτησες? Εγώ τώρα ξεκινάω καριέρα συνθέτη  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις παντως αναφερουμε παντα και ήχοληπτη και φωτιστη και βιντεοπροτζεκτοροχειριστη. Ειμαστε πρωτοποροι βεβαια σε τετοια θεματα, αλλα καλου κακου ανταλλαξτε κι εσεις και καμια κουβεντα μεταξυ σας κι ας ρισκαρετε και λίγο την επιτυχια.

 

 

ΥΓ: Ο Ian Stewart πεθανε τη μερα που γεννηθηκα...just sayin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 44 τι έγινε και σταμάτησες?

 

δεν σταματησα,ισα ισα τωρα ειναι που συνθετω ακομα περισσοτερο,η ΜΠΑΝΤΑ μου τελειωσε   ;D ;D ;D

 

Ο Ίαν αγκάπε μου έμεινε στη παρέα,

 

φυσικα και εμεινε,οταν γνωρισα τον Κηθ παρεα ητανε στο.... Μυκονος  ;D,ηπιαμε και Τζακ μαζι ;)

 

είναι δικά σου συμπεράσματα και των ατζέντιδων με βάση το παραδάκι, Σόιμπλε, ε Σόιμπλε

 

κοιτα δεν πειναγε ο ανθρωπΑς αλλα δεν αμοιβονταν το ιδιο με τους αλλους,διαβασε και το βιβλιο του Κηθ αν δεν με πιστευεις.

 

In fact αμοιβονταν οσο και οι υπολοιποι long time session players που επαιζαν μαζι τους.

 

Κατι που δε γνωριζουν πολλοι ειναι οτι επαιζε και με ΑΛΛΑ συγκροτηματα οχι μονο με τους Stones.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

φυσικα και εμεινε,οταν γνωρισα τον Κηθ παρεα ητανε στο.... Μυκονος  ;D,ηπιαμε και Τζακ μαζι ;)

 

 

 

Του Κιθ, τυχαίνει να το έχω γνωρίσει κι εγώ, δεν νομίζω βέβαια να με θυμάται ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Κιθ, τυχαίνει να το έχω γνωρίσει κι εγώ, δεν νομίζω βέβαια να με θυμάται ;D ;D ;D

Πλακα κανεις? 5 χρονια τραβιοταν σε ειδικους μπας και καταφερει να σε ξεχασει...manicure.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα οχι απλα με θυμαται αλλα φορεσε και το t shirt που του χαρισα (τη δευτερη φορα που τον πετυχα στο Μυκονος) σε φωτο του Guitar Player (εκει που ειναι μαζι με τον Σκοτυ Μουρ) εχω και αποδειξη  ;D

 

Scottyandkeith2.jpg

 

το συγκεκριμενο T shirt ειναι απο το Bar "Astra" και του το χαρισαμε μαζι τον μπασιστα μου που δουλευε εκει μπαρμαν,3 ωρες τα πιναμε με τον μπαρμπα Κηθ μεχρι που τον μαζεψε η κυρα του  ;D

 

την ΤΡΙΤΗ φορα που τον πετυχα (σκασε απο τη ζηλεια σου  ;D) το 1998 στο ΟΑΚΑ backstage νομιζω οτι με θυμηθηκε  ;D ;D (ηταν ολιγον κοκαλο ο παππους  ;D)

 

πετυχα και τον Μικ αλλα μιλαμε για ΠΡΙΜΑΝΤΟΝΑ....αν δεν εισαι rich & famous (ή καλο γκομενακι  ;D) ουτε που ασχολειται μαζι σου (και ΚΑΛΑ κανει βεβαια μια και ΕΙΝΑΙ ο Mick Jagger  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα οχι απλα με θυμαται αλλα φορεσε και το t shirt που του χαρισα (τη δευτερη φορα που τον πετυχα στο Μυκονος) σε φωτο του Guitar Player (εκει που ειναι μαζι με τον Σκοτυ Μουρ) εχω και αποδειξη  ;D

 

 

Έχουμε μια διαφορά επιπέδου, εσύ τον είδες στη Μύκονο, υποθέτω παρέα με κανά Κωστόπουλο, καμιά Βανδή-Καρβέλα κλπ κλπ.........εντάξει, ήταν και ο Σκότυ.

Μα στη Μύκονο? Στη Μύκονο?

                  Σε ξαναρωτάω βρε τύπε, στη μυκονο?

 

Για την ιστορία ήμανε στο μουσείο μονδέρνας τέχνης στας Βρυξέλλας στην έκθεση μιας φίλης, όπου έκασε μουρη με τα της Πάττης. Εγώ ηχολήθειν πιότερο με τη Πάτυ, τι παίδαρος ταύτος λαίμαι  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου