Προς το περιεχόμενο

Ξύλα. Τελικα μηπως τρωμε το παραμυθι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν ξερω αν εχει συζητηθει κ παλιοτερα στο φορουμ το συγκεκριμενο βιντεο, αλλα σημερα που το ειδα το βρηκα αρκετα ενδιαφερον. Πιθανον να εχει συζητηθει. Ο τυπος παντως εχει κ αλλα αρκετα ενδιαφεροντα βιντεο σχετικα με τις κιθαρες.

Αν παντως ισχυουν τα οσα λεει οι εταιρειες εχουν στησει πολυ καλα το παιχνιδι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 483
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το βιντεο ειναι πολυ μεγαλο!!

και οι τιμες των ξυλων που δινει  ειναι ακυρες…. το σφενδαμι πχ δεν ειναι καθολου φτηνο ξυλο, αυτος μιλαει για τιμες κορμων δεντρων οταν απο ενα ολοκληρο κορμο πολυ μικρο μερος του ειναι καταλληλο για οργανοποιια, και αυτο κυριως για λογους εμφανισης…  στα ηλεκτρικα οργανα ειναι μονο για λογους εμφανισης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπε ο Zappa a long-long time ago: "Shut up and play yer guitar".

 

Μόλις κερδίσατε 45 λεπτά απ΄το χρόνο σας. O IBAN μου στη διάθεσή σας...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχει πει ολα ο Scott Grove στα απολαυστικα του βιντεο.Ειναι αστειο να συζηταμε ακομα για κσυλα

Off topic.

O τυπος μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθης,εχω παρακολουθησει βιντεο του,τον βρισκω υπεροπτη,εγωπαθη,με ρατσιστικες τασεις.Εχει πει οτι τα πιο πολλα οργανα που εχει εκει γυρω του ειναι "piece of shits" και το μονο πραγμα που τον νοιαζει ειναι να τα πουλαει...go figure!

On topic.

Το εχω δει το βιντεο πριν αρκετο καιρο,οχι ομως ολο ειναι πολυ μεγαλο.

Οσο υπαρχει αγοραστικο κοινο που δινει χρηματα σε φυκια για μεταξωτες κορδελες (χωρις να ειναι τα παντα ετσι),τοσο οι εταιριες θα τα πουλανε.

Που να δεις τι γινεται στο hi-fi ,χιλιαρικα για δυο μετρα καλωδιο (κρυογονικες κατεργασιες,space technology κτλ.) ,σου υποσχονται οτι θα κανουν το συστημα σου να παιζει αιθερια με μαγικο τροπο και μυστικες συνταγες,και ξαφνικα θα αποκτησεις τα "χρυσα αυτια" και θα ακουσεις την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια ,οι μουσικοί είμαστε συναισθηματικοί .

Δίνουμε μεγαλύτερη σημασία στα εργαλεία μας από αυτήν που έχουν πραγματικά .

Για παράδειγμα ,εάν μου χαλάσει ένα κλειδί στην αγαπημένη μου κιθάρα νιώθω ανάπηρος μέχρι να το φτιάξω και μετά έχω συνέχεια την αγονία ότι μπορεί κάτι να μην είναι όπως ήταν .

Μου χαλάει ο φούρνος μικροκυμάτων ,που κοστίζει τα τριπλάσια + και δεν τρέχει τίποτα .

Είναι αλήθεια πως τα όργανα είναι απλώς εργαλεία και υπάρχει ένα όριο στο πόσο καλά θα κατασκευάσεις ένα εργαλείο ,ειδικά όταν είναι αντίγραφο ενός άλλου .

Πού θα πάει κάποτε θα το πιστέψω κι εγώ  :D

 

Το μέλλον βρίσκεται στις πλαστικές κιθάρες του Marathon .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου