Προς το περιεχόμενο

Ξύλα. Τελικα μηπως τρωμε το παραμυθι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά, εγώ, που έχω ένα Squier Affinity p-bass, να κάνω αναβάθμιση σε μαγνήτη - ηλεκτρικά ή θα δώσω τζάμπα λεφτά;

Έχω βρει οικονομικό μαγνήτη από αμερικανικό p-bass. Αν τον περάσω, θα ακούγομαι και εγω, μετά, "Αμερικανός", έστω και κατά ένα 60%;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 483
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι εννοείς απομακρυσμένων;...Στην Αθήνα μένω.

Οργανώστε το...

Ki εγώ μέσα είμαι....οργανώστε το  ;)

 

Ασχετο με τα το κατα τα αλλα πολυ ενδιαφερον θρεντ αλλα Σατανας ,εχεις την πιο γ*** υπογραφη.Ετσι Luthiers παντού,αχαχχαχααχαχχαχααχαχαχαχαχα

να σαι καλά φίλε... ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς απομακρυσμένων;...Στην Αθήνα μένω.

Οργανώστε το...

 

Τώρα εγώ γιατί νομίζω πως ανάμεσα σε όσους μπορούν (δηλαδή έχουν τα μέσα αλλά και το κίνητρο) να το οργανώσουν συγκαταλέγεσαι κι εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ γιατί νομίζω πως ανάμεσα σε όσους μπορούν (δηλαδή έχουν τα μέσα αλλά και το κίνητρο) να το οργανώσουν συγκαταλέγεσαι κι εσύ;

 

Και τι ακριβώς σε κάνει να το νομίζεις αυτό;  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, εγώ, που έχω ένα Squier Affinity p-bass, να κάνω αναβάθμιση σε μαγνήτη - ηλεκτρικά ή θα δώσω τζάμπα λεφτά;

Έχω βρει οικονομικό μαγνήτη από αμερικανικό p-bass. Αν τον περάσω, θα ακούγομαι και εγω, μετά, "Αμερικανός", έστω και κατά ένα 60%;

 

Εγώ άλλαξα τον μαγνήτη στο affinity μου. Πριν ακουγόταν σαν p-bass. Πλέον ακούγεται σαν p-bass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ακριβώς σε κάνει να το νομίζεις αυτό;  :)

 

1. Έχεις την εκτίμηση πάρα πολλών΄ως εξαιρετικός κιθαρίστας, αν αποδείξεις πως ακούς σωστά διαφορες ξύλων σε τυφλό τεστ, θα "ανέβεις" ακόμη περισσότερο, αρα έχεις το κίνητρο.

 

2. Ψιλιάζομαι (μιας και δεν είσαι χθεσινός και ασχολείσαι και πολύ) πως έχεις ψιλο-μεγάλη συλλογή κιθαρών, οπότε έχεις και τα μέσα.

 

Σε κάθε περίπτωση, το "οργανώσΤΕ το" μου φανηκε "κάπως"...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και τι ακριβώς θα συμπεράνουμε-ή μάλλον που αποσκοπεί-το blind test ρε παιδιά, για να αρχίσω να καταλαβαίνω κι εγώ...γιατί έχω χάσει επεισόδια...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ακριβώς θα συμπεράνουμε-ή μάλλον που αποσκοπεί-το blind test ρε παιδιά, για να αρχίσω να καταλαβαίνω κι εγώ...γιατί έχω χάσει επεισόδια...

να δούμε αν αναγνωρίζεις το maple απ το rosewood στην ταστιέρα ή το basswood απ το μαόνι στον ΤΕΛΙΚΟ ΗΧΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ακριβώς θα συμπεράνουμε-ή μάλλον που αποσκοπεί-το blind test ρε παιδιά, για να αρχίσω να καταλαβαίνω κι εγώ...γιατί έχω χάσει επεισόδια...

 

Στο να υπάρχουν φρέσκα επιχειρήματα και από τις δύο πλευρές για να γινεται κουβέντα στο επόμενο θρεντ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δούμε αν αναγνωρίζεις το maple απ το rosewood στην ταστιέρα ή το basswood απ το μαόνι στον ΤΕΛΙΚΟ ΗΧΟ...

 

Μετά θα σου βγάλουν και τα νύχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου