Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? III


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καλή μας αγελάδα, βόσκει κάτω στη λιακάδα, αρκεί, να έχεις αγελάδα λαίμαι και κατά προτίμηση Λιμουζίν, που λέγανε κάποτες. Φαίνεται ότι κάποιοι πιστεύουν πως έχουν. Γιόκο Τσόκο, καλό είναι, φτιάνεται και εις του Βέλγιον η σκόνη, με έδρα της εταιρίας τη Λούξεμπουργκ τη κομμουνίστρια :D

 Εβίβες, don't δρινκ πουλί και νδράιβ ε? Λούλιδες  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Η καλή μας αγελάδα, βόσκει κάτω στη λιακάδα, αρκεί, να έχεις αγελάδα λαίμαι και κατά προτίμηση Λιμουζίν, που λέγανε κάποτες. Φαίνεται ότι κάποιοι πιστεύουν πως έχουν. Γιόκο Τσόκο, καλό είναι, φτιάνεται και εις του Βέλγιον η σκόνη, με έδρα της εταιρίας τη Λούξεμπουργκ τη κομ****στρια :D

 Εβίβες, don't δρινκ πουλί και νδράιβ ε? Λούλιδες  ;D ;D ;D

 

Για την Ρόζα (την αγελάδα σου, νομίζω δηλαδή) δεν ξέρω που βόσκει και τι... σανό μασάει φίλος. Αλλά όπως λέει το ακόλουθο (εύθυμο) κομματάκι, δεν θα πάρουμε άλλο σότο  ;)

 

Το μια η ντουντούκα, τρεις ο λαός είναι χασμουρητό...

 

 

ΥΓ: Εβίβα και σε εσένα φίλος.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ: Εβίβα και σε εσένα φίλος.

 

Άθλιε πουρουπουπού, τη Χριστίνουα τη ρώτηξες πριν με ομιλήσεις?

  Αλίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτη ήπιες μια ντραμουτζαάνα τσιπράν εκ Λήμνου και ομιλεις ακόμα?

Πούθε κρύβεσαι να σε δώκω στεγνά  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ξενυχτατε ρε? Καλα, ο Terry ξερω, εχει λογο, ακουει πχιοτικη μουσικη. Αλλα εσυ ρε Samy? Τι περιμενεις τετοια ωρα? Αφου στο ειπα 10 φορες, το ΑΤΜ του χωριου σου θα το γεμισουν αυριο στις 8 το πρωι, με 200€. ;D Μην περιμενεις απ'εξω λοιπον, αντε τραβα για υπνο και θα σε ξυπνησω εγω κατα τις 7:30 να πας να πιασεις θεση στην ουρα. Ποια ουρα δηλαδη, 15 κατοικοι ειστε ολοι κι ολοι.... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατι ξενυχτατε ρε? Καλα, ο Terry ξερω, εχει λογο, ακουει πχιοτικη μουσικη. Αλλα εσυ ρε Samy? Τι περιμενεις τετοια ωρα? Αφου στο ειπα 10 φορες, το ΑΤΜ του χωριου σου θα το γεμισουν αυριο στις 8 το πρωι, με 200€. ;D Μην περιμενεις απ'εξω λοιπον, αντε τραβα για υπνο και θα σε ξυπνησω εγω κατα τις 7:30 να πας να πιασεις θεση στην ουρα. Ποια ουρα δηλαδη, 15 κατοικοι ειστε ολοι κι ολοι.... ;D ;D

 

;D

 

Όλα τα ακούμε φίλος...

 

Και συγνώμη τώρα που θα το παίξω λίγο... καθηγητής, αλλά μου έδωσες μια πάσα...  

 

Απλά θα ήθελα να θυμίσω στον φίλο Σάμυ (και όχι μόνο), τις εκλογές του 1919- που θα έδιναν τέλος στην "Βουλή των Λαζάρων".  

 

Τον βασιλιά μας θα τον φέρουμε πίσω, γιατί έτσι μας αρέσει... Αυτό ήταν το τσιτάτο των φιλοβασιλικών κομμάτων τότε- Κωνσταντίνος ο Α' ο βασιλιάς, εμπλεκόμενος στην διαβόητη «παγίδα των Αθηνών» του 1917.

 

Και τον φέραμε... Σε πείσμα και κόντρα των συμμάχων μας- με εθνική υπερηφάνεια, αξιοπρέπεια, τσαμπουκά, γιατί δεν μασάμε κλπ...  

 

 

Μόνο που οι ίδιοι «υπερήφανοι»,στο καπάκι, με ανοιχτή την παλάμη εκλιπαρούσαν για δάνεια στην Ευρώπη- ο ΥΠΟΙΚ Νικόλαος Στράτος, έτρεχε και έλεγε δώστε και σώστε, εκτελέστηκε στου Γουδή, το 1922 (δίκη των έξι).

 

Καταλήξαμε με τα βρακιά κατεβασμένα και τη Μικρασιατική καταστροφή...

 

Σήμερα αρκετοί παπαρολόγοι- «υπερήφανοι» κατά τα άλλα- μας καλούν να πηδήξουμε στο κενό, για την «αξιοπρέπεια» μας.

 

Η πόρνη ιστορία, δείχνει ότι θέλει να επαναληφθεί. Όχι σαν φάρσα, αλλά σαν επανάληψη ενός  μαθήματος που «κοπήκαμε», που δεν το εμπεδώσαμε, ενός deja vu...

 

 

Ατυχώς, ως λαός έχουμε (μεταξύ άλλων) ένα πρόβλημα Δεν μαθαίνουμε το μάθημα μας. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι είμαστε ευφυείς, αλλά με πέντε χρεοκοπίες στην ιστορία του ελληνικού κράτους, προσωπικά, δεν μας συγκαταλέγω στους ευφυείς λαούς.

 

Η παραπάνω αφήγηση, έχει τρομακτικές ομοιότητες με το σήμερα. Οι «ζητωπόλεμοι» της εθνικής καταστροφής του 1897 (άλλο ένα δράμα του ελληνισμού), οι βασιλικοί του 1919, εμείς σήμερα- μας ενώνει μια κοινή αυτοκτονική τάση. Επαρμένη, αλλά αυτοκτονική: Πίσω και σας φάγαμε... Και τρώμε το κεφάλι μας  ;)

 

Και δεν υπάρχει καταφύγιο, διαπίστωση που μας οδηγεί στο επόμενο κομμάτι, προς τέρψη του αγαπητού μου Παράγκα...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πάλι ανοιχτά αφήσατε τα φώτα ρε?

αλλά με το πε εμένα το γνωστό και μη εξαιρετέο μπανκιό...

γκρουπούσκουλο του από το σόι (του) μπλε, σε αποστολή προβοκάτσιας είσθε (εγώ την γλύτωσα γιατί σας έδωσα)...  :P ;D ;D ;D

 

αλλά όπως θα σας πει και η φίλη μας

 

https://youtu.be/BlilW6S77Pc

 

κι όποιος (κι αν) αντέξει... 8)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

αλλά με το πε εμένα το γνωστό και μη εξαιρετέο μπανκιό...

γκρουπούσκουλο του από το σόι (του) μπλε, σε αποστολή προβοκάτσιας είσθε (εγώ την γλύτωσα γιατί σας έδωσα)...  :P ;D ;D ;D

 

 

 

Καλημέρα.

 

Έτσι είπε ο δοσίλογος... μπανκ;  Βρε τον κουκουλοφόρο  ;D ;D ;D

 

Καλά λοιπόν, τότε ραντεβού στα... γουναράδικα  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Έτσι είπε ο δοσίλογος... μπανκ;  Βρε τον κουκουλοφόρο  ;D ;D ;D

 

Ακόνισα τα μαχαίρια μου, φάε τη σκόνη μου λαίμαι φρικιό  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου