Προς το περιεχόμενο

Tablet ως αναλόγιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου που δουλεύει με tablet και το χρησιμοποιεί για να βλέπει τους στίχους από το ρεπερτόριό του, αντί των ντοσιέ.

 

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή όπου θα μπορώ να βλέπω τους στίχους από τα τραγούδια μου,να τα οργανώσω όπως εγώ θέλω, να μπορώ να αλλάζω με slide στο επόμενο τραγούδι και να έχω τη δυνατότητα με μια αναζήτηση με τον τίτλο να μεταβώ στο τραγούδι που θέλω από το αρχείο μου. Σκέφτηκα να δημιουργήσω πρώτα τα αρχεία στον υπολογιστή σε μορφή word και ύστερα να τα περάσω στο tablet, όμως δεν μπορώ να βρω μια εφαρμογή που να με διευκολύνει.

 

Γενικά έχω δει πως η μέθοδος tablet-αναλόγιο είναι αρκετά διαδεδομένη και θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει,καθώς θέλω να αρχίσω να φτιάχνω μια βάση του ρεπερτορίου μου την οποία θα μπορώ να χρησιμοποιώ άμεσα πάνω στη δουλειά.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στη θέση σου θα μετέτρεπα σε word/pdf και θα τα περνούσα στο tablet μου.Προσωπικά δεν έχω δει εφαρμογή για αυτό που ζητάς. Γνωρίζω εφαρμογές που σου παρουσιάζουν την παρτιτούρα. Για ακόρντα,δρόμους,στίχους,σημειώσεις ακκόρντων πάνω στους στίχους κτλ...καλό είναι να το ετοιμάσεις εσύ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα απλο google search, βρήκα αυτο για android :)

 

http://appcrawlr.com/android/lyric-pad

Ωραιότατα...μερσί μποκού...θα το τσεκάρω να δω και τι παίζει από ελληνικά...τοντορίτο να έχει :-)

 

Βλέπω ότι έχει issues Και -15% στην αξιοπιστία...

Είναι μια βάση δεδομένων από ότι καταλαβαίνω. Είμαι υπερ στο να δημιουργήσει την λίστα ο ενδιαφερόμενος. Δεν πιστεύω πως θα βρεθεί ολοκληρωμένη εφαρμογή που θα βρίσκεις ότι θες. Αν διαψευθώ,που μακάρι διότι θα λύνει τα χέρια...

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα ψάξω την εφαρμογή και θα επανέλθω με τις εντυπώσεις.

 

Αν κάποιος έχει κάτι καλύτερο να προτείνει θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το παραπάνω πρόγραμμα δεν είναι το ζητούμενο.

Η free version έχει ελάχιστες δυνατότητες και η original αρκετές αρνητικές κριτικές,οπότε δε θέλω να τη δοκιμάσω στα τυφλά.Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και κυρίως για το ενδιαφέρον.

 

Οπότε το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.

Αν μπορεί κάποιος που δουλεύει ήδη με αυτό το σύστημα και θέλει ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μια ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΠΑΚΑΛΙΚΗ αλλά απλούστατη κι ενδεχομένως αποτελεσματική τακτική είναι να βγάλεις ΚΑΘΑΡΕΣ φωτογραφίες τους στίχους είτε από το χαρτί είτε από την οθόνη του PC και να σκρολάρεις μετα στην επόμενη φωτο. Μην το γελάς, αν το κάνεις καλά ΠΙΑΝΕΙ - το έχω κάνει σε πρόβα, όχι σε live - , μέχρι να βρεις μια λύση πιο.... της προκοπής ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το πρόγραμμα που έχω εγω αλλα δεν έβαλα σε χρηση live ακόμα αν και το χρησιμοποιεί ασύστολα για συγχρονισμό MIDI των keyboards του ο πιανίστας που παίζουμε παρέα, είναι το Setlistmaker.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xMVAEzkDk8E

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου