Προς το περιεχόμενο

Μια συνέντευξή μου


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

http://gr.ign.com/resonance-136184-pc/15489/interview/nikolas-sideres-e-mousike-sta-sugkhrona-video-game

 

Λοιπόν...

 

Μια θαυμάσια γυναίκα ήρθε και μου πήρε συνέντευξη. Για πάνω από 2 ώρες μιλάγαμε. Η μία σχεδόν είναι ηχογραφημένη...

 

Για νέα, παλιά, σκίτσα, προσχέδιο και ότι άλλο... στο παραπάνω λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα με ιδιαίτερη χαρά και ενδιαφέρον τη συνέντευξη.

 

Η μουσικη των video games αποτέλεσε και αποτελεί μέρος της ας το πούμε μουσικής μου παιδείας και κίνητρο-πηγή έμπνευσης για να ασχολούμαι κι εγώ με τα synth και τον προγραμματισμό όλα αυτα τα χρόνια.

Γι αυτό εξ άλλου και το ενδιαφέρον μου να την παρακολουθήσω και την βρηκα καί ευχάριστη και διδακτική στο περιεχόμενο της.

 

Ευχαριστούμε που την μοιραστηκες μαζί μας. Συγχαρητήρια. Ησουν πολύ καλος. Απολαυστικότατος sir!!!!

 

Με την ευκαιρία επέτρεψέ μου να σου μεταβιβάσω και την χαρά της μαμας μου (πρωην δασκάλας πιάνου) που πρόσφατα της έδειξα το fairyland in treble και ενθουσιαστηκε με το concept και το περιεχόμενο του. Σκοπος μου ειναι να τους βαλω με το γιό μου να το δουλέψουν αργοτερα, μιας και σαν καλη γιαγία θελει να τον αναλάβει στο πιάνο (αν και τον μικρο δεν τον βλέπω, ειναι νωρις ακομα αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα ασχοληθει, δεν τον βλεπω και πολυ fan, αλλα αυτα αλλαζουν. Ειναι μικρος ακομα)

 

Καλη συνέχεια στο έργο σου κυριε καθηγητά.

 

Υ.Γ. Τι σου κάναμε και εμεις οι bedroom composers χαχαχα, μην μας κατηγοράς, να μην γλυψουμε και εμεις κανα κοκκαλάκι δόξας και να βγάλουμε και κανα ψιλο στα δύσκολο?

χαχαχαχαχχα Αστειεύομαι.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απάντηση στο ΥΓ: χαχαχα... ναι μωρέ αλλά τι να πω... Μπορώ να το εξηγήσω κι άλλο αν είναι, αλλά εκείνη τη στιγμή αυτό μου ήρθε! :P

 

Για τα υπόλοιπα! Θενξ. Δώσε χαιρετίσματα στη μαμά σου! ^_^ Και ο μικρός θα κάτσει τελικά, θα δεις! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση στο ΥΓ: χαχαχα... ναι μωρέ αλλά τι να πω... Μπορώ να το εξηγήσω κι άλλο αν είναι, αλλά εκείνη τη στιγμή αυτό μου ήρθε! :P

 

Για τα υπόλοιπα! Θενξ. Δώσε χαιρετίσματα στη μαμά σου! ^_^ Και ο μικρός θα κάτσει τελικά, θα δεις! ;)

 

Μακαρι να κατσει γιατι το θέλω να τον δω να παιζει καποτε, να χαρω σαν μπαμπας να τον δω να κανει κατι που άρεσε και σε εμενα και ετσι οπως ειχε πει ο rocky balboa στον γιο του, να νιώσω βλεποντας τον να το κανει, σαν να βλεπω τον εαυτο μου μικρο ξανα..... λολ

 

Και φυσικα με τη γιαγια καλυτερα ή αργοτερα σε ενα ωδείο, γιατι αμα κατσει μαζι μου ειναι κρίμα να καταστραφεί το παλικαράκι και ειναι και έξυπνο....... χαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου