Προς το περιεχόμενο

Δοκιμές-Vintage μουσικών οργάνων από Orianthi-Ritchie Sambora.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω στοίχημα ότι μετά το γύρισμα θα πήρε τηλ τον Bon Jovi.

 

- Έλα Jon, δεν θα το πιστέψεις, αλλά σήμερα γνώρισα ένα ξανθό μωρό που έπαιζε φοβερή κιθάρα.

 

Και ο Bon Jovi σκέφτηκε τότε.

 

- Όχι ρε π@$στη μου, πάλι στην κλινική θα τον στείλω! ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πάω στοίχημα ότι μετά το γύρισμα θα πήρε τηλ τον Bon Jovi.

 

- Έλα Jon, δεν θα το πιστέψεις, αλλά σήμερα γνώρισα ένα ξανθό μωρό που έπαιζε φοβερή κιθάρα.

 

Και ο Bon Jovi σκέφτηκε τότε.

 

- Όχι ρε π@$στη μου, πάλι στην κλινική θα τον στείλω! ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ωραια παιζουν αλλα η καταστροφη ειναι το δωματιο πισω.......   ??? ::) :P .. πολυ κιθαρα!!!

 

και απο ενισχυτες τον βλεπω σταθερη αξια τον Norman... Fenderιες & Marshall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και αν η Orianthi φλυαρουσε κιθαριστικα το ματι μου δεν ξεκολλησε στιγμη απο την Gibson les paul Custom Natural 79 πισω και πανω δεξια....εκεινη η ασχημη μωρε με τους 2 διπλους....διπλα απο την αλλη ασχημη με τους 3 διπλους...μου κρεμασαν τα τσαουλια μετα της κατω γναθου....at least.....

 

Σιγουρα τον παταει κατω κιθαριστικα τον Sambora αλλα...πρπει και να πουλησει και μερικα εκατομμυρια δισκους οπως αυτος....πρεπει να γραψει και τιποτα κομματια που θα τα ακουνε και τα δισσεγγονα μας οπως αυτος...διαφορετικα μολις σκασουν μυτη τιποτα ωραιες ρυτιδουλες εχω την εντυπωση οτι θα βρεθει η επομενη Orianthi να συνεχισει απο κει που σταματησε η προηγουμενη....

 

Κατα τ αλλα μακαρι να παιζα κ εγω οπως αυτη και να συνεθετα οπως αυτος!!!!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα τον παταει κατω κιθαριστικα τον Sambora αλλα...πρπει και να πουλησει και μερικα εκατομμυρια δισκους οπως αυτος....πρεπει να γραψει και τιποτα κομματια που θα τα ακουνε και τα δισσεγγονα μας οπως αυτος...διαφορετικα μολις σκασουν μυτη τιποτα ωραιες ρυτιδουλες εχω την εντυπωση οτι θα βρεθει η επομενη Orianthi να συνεχισει απο κει που σταματησε η προηγουμενη....

 

Κατα τ αλλα μακαρι να παιζα κ εγω οπως αυτη και να συνεθετα οπως αυτος!!!!

 

Αυτό. Αν δείτε μάλιστα και live που παίζουν οι δυο τους, όσο καλή και να είναι η orianthi, χάνεται δίπλα του. Απλά, δεν... Φλυαρεί άνευ λόγου και ουσίας... Από και κ πέρα βέβαια, μακάρι όντως να έπαιζα κι εγώ όπως αυτή... Δυστηχώς όμως παίζω όπως αυτός...  :o ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ζευγάρι εδώ και κάμποσο καιρό, απ'ότι πήρε  το αυτάκι μου στα ιντερνέτια. Αλλά και αυτός ο Ρίτσις, το έχει ξεφτιλίσει το θέμα "ξανθό μωρό στα ντουζένια του" : Heather Locklear, Denise Richards, Orianthi τώρα και ποιός ξέρει πόσες στρατιές άλλες. Είναι... ομορφάντρας ο κερατάς. Τέλος πάντων, Espresso το έκανα το θέμα.

 

Η μαγκιά του Richie, όπως είπαν και οι φίλοι πιο πάνω είναι ότι ξέρει να συνθέτει ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ, όχι ότι παίζει άσχημα - κάθε άλλο, κιθαρισταράς είναι. Και η συμπατριώτισσά μας (λέμε τώρα) παίζει παπάδες μεν, αλλά από σύνθεση... Όπως και εκατοντάδες άλλοι κιθαρίστες. Κλασικό μας πρόβλημα.

 

Ωραίες οι κιθαρίτσες και τα ενισχυτάκια πάντως. Δεν με χάλαγε να περάσω καμιά... βδομάδα εκεί μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μόνο που ο ήχος (της;) είναι ΓΤΠ.  :-X

 

Δεν είχε χρόνο να φτιάξει ήχο το κορίτσι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήρμααααατοοον...

 

Τόσα vintage κσύλα και όλοι οι γερομπαμπαλήδες (πλην του leon7pap, που κιάλαρε την les paul και του Alter), ασχολείστε με την νεαρά.  ;D

 

 

Που πάμε, ρε, που πάμε...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου