Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης με Interface


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

1)

θέλω να αγοράσω εναν καινουργιο ενισχυτη που θα μπορώ να έχω και interface στο pc για τη διαχείρηση....Ιδέες?

 

2)Αν βάλω midi στην κιθαρα θα μπορώ να διαχειρίζομαι (απο την κιθαρα) vsts οπως miroslav philarmonik, drums ktl?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

2)Αν βάλω midi στην κιθαρα θα μπορώ να διαχειρίζομαι (απο την κιθαρα) vsts οπως miroslav philarmonik, drums ktl?

Ναι αλλά όχι όπως με ένα keyboard...για midi κάπου είχα ανεβάσει για τον WilliamSats ένα ολόκληρο άρθρο...αλλά δεν το βρίσκω πια

 

έλα το βρήκα!!!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180941.10

 

ΥΓ τελικά δουλεύει το search του NOIZ ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

1)

θέλω να αγοράσω εναν καινουργιο ενισχυτη που θα μπορώ να έχω και interface στο pc για τη διαχείρηση....Ιδέες?

 

Με τον Fender Mustang μπορείς:

 

1. να μπεις με το συνοδευτικό λογισμικό σε πιο λεπτομερείς ρυθμίσεις των εφέ και λοιπών, μάλιστα περιέχει και έξτρα εφέ που δεν είναι διαθέσιμα μέσω του ενισχυτή

2. να διαχειριστείς presets

3. να χρησιμοποιήσεις το interface με ένα DAW για ηχογράφηση (συνοδεύεται από 'μικρή" έκδοση ενός τέτοιου πακέτου)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είσαι αρχαιολόγος πάρε Mustang  ;D ;D ;D

 

Πλέον έχουν ξεφύγει τα πράγματα στο modelling και η Fender ειναι απ τους ουραγούς...

Αυτοί που παραθέτω είναι απ τους leaders

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω πάρει αυτό το πολυεργαλείο. Eίναι ελαφρύς, με βγάζει σε πρόβες, παίρνει ακουστικά , είσοδο από το laptop και έξοδο usb και τον χρησιμοποιώ μέχρι και για στερεοφωνικό για να ακούω μουσική (είναι wide stereo)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον φαινεται εχουν οι Blackstar, επομενως με αυτους μπορεις να κανεις και ηχογραφηση direct στο cubase φανταζομαι?  Η Line 6 εχε ιεξελιχθει καθολου σε ποιοτητα ηχοθ η ακομα ειναι αθλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όχι όπως με ένα keyboard...για midi κάπου είχα ανεβάσει για τον WilliamSats ένα ολόκληρο άρθρο...αλλά δεν το βρίσκω πια

 

έλα το βρήκα!!!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180941.10

 

ΥΓ τελικά δουλεύει το search του NOIZ ;D

 

Το ειχα ψαξει το θεμα με roland κ Vg-99 (και γενικα μου αρεσουν πολυ και οι ambient ηχοι, nmz ι digitech εβγαλε κατι τελευταια) ....μαλλον προς vg κατεληξα αλλα τωρα που μιλαμε σιγουρα θα εχε ιβγει κατι καινουργιο...εχει βγει? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον φαινεται εχουν οι Blackstar, επομενως με αυτους μπορεις να κανεις και ηχογραφηση direct στο cubase φανταζομαι?  Η Line 6 εχε ιεξελιχθει καθολου σε ποιοτητα ηχοθ η ακομα ειναι αθλια?

 

Ακριβώς... Για "στούντιο δωματίου" και για μετανάστες όπως εγώ που ζούμε σε σπίτια-δωμάτια των 35 τμ, είναι ό,τι πρέπει :  στερεοφωνικό, κάρτα ήχου, practice amp και με εφέ αξιοπρεπέστατα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον φαινεται εχουν οι Blackstar, επομενως με αυτους μπορεις να κανεις και ηχογραφηση direct στο cubase φανταζομαι?  Η Line 6 εχε ιεξελιχθει καθολου σε ποιοτητα ηχοθ η ακομα ειναι αθλια?

 

Το ίδιο ακριβώς κάνεις και με τον Mustang

 

Η Line6 βρίσκεται πίσω, με τους spider τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου