Προς το περιεχόμενο

Που αποθηκευετε τα οργανα σας στο σπιτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγω παλι ειμαι πιο τυχερος,με ανεχεται η συζυγος και απλα μεταφερα τα "οργανα" απο το "στουντιο" μου (το οποιο εγινε παιδικο δωματιο) στο....ΣΑΛΟΝΙ... ;D

 

Είσαι όντως τυχερός.

Εγω θα σε είχα πετάξει, μαζί με τα κλαπατσίμπαλα , από το μπαλκόνι.  :P ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ Κάποτε μια φιλενάδα μου, άφησε ένα μανό στο σαλόνι μου (το ξέχασε).

Η σχέση μας ποτέ δεν ήταν ή ίδια. Κάτι έσπασε μέσα μου.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μαζί με τα κλαπατσίμπαλα

 

Κοιτα οταν παντρευτηκαμε πριν απο 11 χρονια στο σπιτι ειχα 4 BF FENDER, 2 MARSHALL MAJOR με τις καμπινες τους,23 κιθαρες  ;D και 3 πεταλιερες...ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΠΛΑ (χρησιμοποιουσα για τραπεζι τα drum cases απο τη LUDWIG μου (η οποια btw ηταν στημενη στο κεντρο του σαλονιου μου  ;D) με εξαιρεση κατι καρεκλες που μου ειχε χαρισει ο πατερας μου οταν εκλεισε το γραφειο του (πολυ ωραιες 70s θα σου αρεσαν) και ολα αυτα σε ενα σπιτι 40 τ.μ .    ;D ;D ;D

 

Οποτε καταλαβαινεις οτι συγκριτικα το σημερινο μας σπιτι ειναι η αποθεωση της συντηρητικης μικροαστιλας...   ;D ;D (μεχρι και τραπεζαρια και σετακι πολυθρονα-καναπεδες  εχουμε!!  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοιτα οταν παντρευτηκαμε πριν απο 11 χρονια στο σπιτι ειχα 4 BF FENDER, 2 MARSHALL MAJOR με τις καμπινες τους,23 κιθαρες  ;D και 3 πεταλιερες...ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΠΛΑ (χρησιμοποιουσα για τραπεζι τα drum cases απο τη LUDWIG μου (η οποια btw ηταν στημενη στο κεντρο του σαλονιου μου  ;D) με εξαιρεση κατι καρεκλες που μου ειχε χαρισει ο πατερας μου οταν εκλεισε το γραφειο του (πολυ ωραιες 70s θα σου αρεσαν) και ολα αυτα σε ενα σπιτι 40 τ.μ .    ;D ;D ;D

 

Οποτε καταλαβαινεις οτι συγκριτικα το σημερινο μας σπιτι ειναι η αποθεωση της συντηρητικης μικροαστιλας...   ;D ;D (μεχρι και τραπεζαρια και σετακι πολυθρονα-καναπεδες  εχουμε!!  ;D)

;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σημερινο μας σπιτι ειναι η αποθεωση της συντηρητικης μικροαστιλας...

Υπερβάλλεις.....

 

Αγαπητέ να σας ζήσει να τον χαίρεστε (και να σας χαίρεται).

 

Πολλές είναι οι λύσεις που αναφέρθηκαν και αρκετές εφαρμόσιμες.

Εγώ θα πρότεινα την καλόγουστη διασπορά σε στρατηγικά σημεία του σπιτιού με την δικαιολογία της καλόγουστης εικαστικής παρέμβασης / πρότασης.

Ακόμα και ο τοίχος (ναι και του παιδικού δωματίου) μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Απλώς κράτα σημειώσεις που στην ευχή βρίσκονται...

 

Εδώ θα ήθελα να αποτίσω έναν φόρο τιμής στις καθημερινές ηρωίδες που (σχεδόν) σιωπηρά ανέχονται το -αντάχρονο (ή/και -ηντάχρονο) παιδί που "συλλέγει/μαζεύει/συσσωρεύει/σκορπάει" όλα αυτά τα παιχνίδια που "ήταν πολύ μεγάλη ευκαιρία για να το αφήσω να ξεφύγει" σε όλα τα μήκη και πλάτη του σπιτιού "καλά αλλά το καλώδιο με το πεταλάκι δίπλα από τη χέστρα σε τι βοηθάει; ".

 

Να τα λέμε κι αυτά.....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα ήθελα να αποτίσω έναν φόρο τιμής στις καθημερινές ηρωίδες που (σχεδόν) σιωπηρά ανέχονται το -αντάχρονο (ή/και -ηντάχρονο) παιδί που "συλλέγει/μαζεύει/συσσωρεύει/σκορπάει" όλα αυτά τα παιχνίδια που "ήταν πολύ μεγάλη ευκαιρία για να το αφήσω να ξεφύγει" σε όλα τα μήκη και πλάτη του σπιτιού "καλά αλλά το καλώδιο με το πεταλάκι δίπλα από τη χέστρα σε τι βοηθάει; ".

 

Να τα λέμε κι αυτά.....

 

+10000000000000000000000000000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου