Προς το περιεχόμενο

.mid Λυση αποριας


SynthetiK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω κατεβασει ενα τραγουδι σε μορφη mid και θελω να βαλω δικους μου ηχους μεσω Cubase.Ανοιγοντας το αρχειο λοιπον με αυτο το προγραμμα βλεπω τα midi channels που εχει,ανοιγω στη συνεχεια καποια vst instr.και συναντω το εξης.Δεν μπορω να βαλω οποιον ηχο θελω απο τα VST.Πχ αφου βρω εναν ηχο που μου αρεσει,τον βαζω στο midi channel αλλα πατωντασ το play sto Cubase,ο ηχος αυτοσ αλλαζει απο μονος του και απο το ιδιο το vst,μπαινει καποιος αλλος ηχος.Το κανω κανα δυο φορες αλλα πΑλι εκει αυτο,να μου βαζει εναν αλλον συγκεκριμενο.

Τι παιζει ρε παιδια,ελπιζω να γινα κατανοητος

P>Come Closer and See!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά άνοιξε το κάθε track με τον list editor κάπου στην αρχή θα δεις ένα midi message του τύπου program change. Απλά κάν'το delete και είσαι εντάξει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβήσε το midi automation, αυτό σε ένα άλλο forum το έχω ξανασυζητήσει...

 

Για το Cubase

 

...άνοιξε το midi κανάλι με τον key editor και κάτω χαμηλά εκεί που δείχνει το velocity της midi πληροφορίας, αριστερά έχει ένα scroll menu με επιλογές για την midi ρύθμιση που θες να πειράξεις το εν λόγο κανάλι (αν δεν υπάρχει αυτό το μενού κάνε δεξί κλικ στην τέρμα κάτω αριστερή γωνία του key editor και επέλεξε "Create New Controller Lane"), πήγαινε στην επιλογή "Program Change" κάνε zoom out στον key editor για να το βλέπεις όλο το project, πάρε την γόμα (πάνω αριστερά) και διέγραψε όλη την πληροφορία (automation) του Program Change...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου