Προς το περιεχόμενο

Καμια ιδεα για Single Channel high gain amp....?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπαρχουν παραδείγματα μονοκαναλων ενισχυτών που βγαζουν την βρωμα τους από την προενισχυση και όχι το τελικο σταδιο, suhr se-100, splawn, voodoo amps v-rock κτλ.

 

Μονοκαναλοι ενισχυτες με gain & master volume ? Αδερφιστικο μου ακουγεται... ;D ;D ;D

 

Ειμαι αρχαιος εγω μονο απο κλασσικους single ch. ενισχυτες ξερω...που για να βρωμισουν  μπιστας το vol στο 10 και γκρεμιζεις τοιχους  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα!!!!!

Δεν εχουμε μεγαλη διαφορα ηλικιας οποτε σε καταλαβαινω. Ελα όμως που τα κοζα αλλαζουν και τωρα που τα 40 είναι προ των πυλων θελουμε γκαζια....... Όπως λεει και η γυναικα μου "τωρα που σκ...γερασες θελεις και μεταλ, ουστ από δω!!!"

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που θα πω ειναι οτι καποιες μερες θα παιξουμε Zeps, Leaf hound, hendrix, guns n rosses και καποιες αλλες down, orange goblin, coc ενω στο τσακιρ κεφι θα βαρεσουμε και κανα metallica και metal 80s-90s.

Αφού ξέρεις τους Leafhound κέρδισες την εκτίμησή μου.  ;)

Όπως λεει και η γυναικα μου "τωρα που σκ...γερασες θελεις και μεταλ, ουστ από δω!!!"

Κιθάρα με mahogany έχεις;  ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελεις τοσο μεγαλο ενισχυτη για το σπιτι.

100 watt για προβα και σπιτι δεν γινεται.Παρε κατι μικρο να κανεις την δουλεια σου στο σπιτι  και κρατα το θυριο για την προβα.100 watt στο σπιτι δεν παιζουνε..και βαλε attenuator και οτι θες.Εκτος εαν ζεις σε μονοκατοικια η εαν εχεις κανενα υπογειο κατα απο το σπιτι.Εγω ειχα ενα boogie 100 watt στο σπιτι και παλι με attenuator στο ενα επαιζα..και φυσικα πηρε ποδι.

Αυτη την στιγμη τι ενισχυτη εχεις;καμπινα;

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ειπα ότι χρειαζομαι 100w απλα σιγουρα όχι 15w. Απλα μετα τα 15 παμε αμεσως σε 50 η 100. Αντε και καποιοι σε 30.

 

Αυτην την στιγμη παιζω με έναν tiny terror (ειχα έναν mark μεχρι πριν λιγες μερες).

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O root ειναι ωραιο ενισχυτακι αλλα τα 15w ειναι λιγα για να ακολουθησουν drummer και ειδικα τον δικο μου που τα ματωνει ο κερατας.

 

Ο Rockerverb 50 που από ότι κατάλαβα τον είχες, πιστεύεις ότι δεν θα σε καλύψει σε ένταση και γκάζι?

 

Πάντως αυτός και ο EVH 5150 III 50w είναι οι 2 σχετικά οικονομικές επιλόγες που θα σου κάνουν. Δοκιμασε τους, δεν εχεις να χάσεις τιποτα.

 

Single channel boutique High gain ενισχυτή πάντως δύσκολα θα βρεις με αυτό το budget.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ειπα ότι χρειαζομαι 100w απλα σιγουρα όχι 15w. Απλα μετα τα 15 παμε αμεσως σε 50 η 100. Αντε και καποιοι σε 30.

 

Αυτην την στιγμη παιζω με έναν tiny terror (ειχα έναν mark μεχρι πριν λιγες μερες).

Υπαρχει ενας soldano hot rod στις αγγελιες στα 1400.

Δεν εχω κατι αλλο να προτεινω δυστυχως.Αυτα που σκεφτομαι ειναι εκτος του budget σου.

Εδωσες τον mark και παιζεις με tiny terror που δεν εχει καν μπασα;;;;μπορει να μην σου αρεσε το gain του boogie αλλα ειναι πεταλομηχανη.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου