Προς το περιεχόμενο

Electric Guitar Global Research


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά και καλώς σας ξαναβρήκα!!!

 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα μου.

Έχω ξεκινήσει μία έρευνα για τις ηλεκτρικές κιθάρες (προς το παρόν και στο μέλλον έπονται και άλλα) που ελπίζω να έχει παγκόσμια συμμετοχή, αφού κάτι παρόμοιο δεν έχω βρει κάπου στο Internet (αν ξέρετε εσείς, στείλτε link).

Το θέμα είναι η σφυγμομέτρηση/τάσεις στα "θέλω" των κιθαριστών από το όργανο των ονείρων τους.

Υπάρχουν 28 κατηγορίες/επιλογές με λίστες, που μπορείτε να επιλέξετε ότι σας αρέσει.

Τα αποτελέσματα θα αρχίσουν να ανεβαίνουν μετά από 15-20 μέρες σαν πρώτο δείγμα, αλλά η φόρμα θα παραμείνει ενεργή για πολύ περισσότερο καιρό.

Στόχος είναι το δείγμα να είναι όσο το δυνατόν πιο μεγάλο για να βγει πιο σωστό το αποτέλεσμα.

Η συνεισφορά σας δεν σταματάει στο να "χτίσετε" μόνο αυτό που σας αρέσει, αλλά και να στείλετε το Link όπου εσείς θέλετε (φόρουμς, ΜΚΔ, e-mail κλπ) προκειμένου να ανεβάσουμε το δείγμα.

 

Να σημειώσω κάπου εδώ ότι σκόπιμα κάποια πράγματα λείπουν, είτε αυτό θα μπορούσε να είναι κατηγορία (όπως τα control knobs), είτε κάποια μοντέλα, είδη κλπ, αλλά γι'αυτό υπάρχει όπου πρέπει η επιλογή, "other" (άλλο).

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και τα λέμε σύντομα.

 

Ιδού το εν λόγο link:

https://docs.google.com/forms/d/1JgQFYK7VLPYcMnmOxtT3xRCDxOllEQtw5vmrFbmdjI8/viewform?usp=send_form

 

Φιλικά,

William Sats.

 

P.S: Παρακαλώ μην μου ζητάτε ατομικά τα αποτελέσματα πριν ξεκινήσω να τα δημοσιεύω. Θα έρθει η ώρα τους  ;)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπλήρωσα αλλά παρατήρησα μια σημαντική παράλειψη.

Ενώ υπάρχει λεπτομέρεια στο τρόπο κοπής της ταστιέρας κάτι αρκετά σπάνιο σαν spec και προσωπικα το θεωρώ ασήμαντο (έβαλα i don't care) δεν υπάρχει τρόπος ένωσης μπράτσου σώματος. πχ. bolt on, neckthrough, set neck

 

Επίσης Binding σε σώμα , λαιμό & headstock?

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν εκεί αλλά το έδειχνε μόνο σε εμένα απενεργοποιημένο και έπρεπε να το ξαναβάλω στο τέλος.

Πφφφφ, τεχνικές βλακείες.

Διορθώθηκε πάντως και σ'ευχαριστώ Loki. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται πως θα μπορουσες να βαλεις και χρωμα hardware αφου αναφερθηκες τοσο στα χρωματα, αλλα anyway εγω το συμπληρωσα και ειναι ηδη πληρες!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sats όταν ολοκληρώσεις την έρευνα με τους αξιότιμους φίλους κιθαρίστες θέλουμε και την αντίστοιχη εκδοχή για μπάσο.

 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου