Προς το περιεχόμενο

Korg PA300 - Video Demo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ο κακομοίρης κιθαρίστας ήμουν, αλλά έχω κάτι μαδέρια στις θήκες, ένα κομοδίνο Mesa Mark iii πολυτελείας για να ακουμπάω τον καφέ και δουλεύω πλέον λόγω κρίσης σε ταβερνούλες με πλήκτρα.

 

ΠΛΗΚΤΡΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ όπως θα διαπιστώσετε στα video, ΟΥΤΕ ΤΕΧΝΙΚΗ - ΤΑΧΥΤΗΤΑ - ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ που αρμόζει στο όργανο έχω... το παλέυω όμως. Την "έβγαζα" με ένα Yamaha psr a 1000 και είπα να "αναβαθμιστώ". μετά από πολύ, πάρα πολύ, μα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ιντερνετικό ψάξιμο, κατέβασμα βιβλίων οδηγιών και 3μηνης μελέτης απέκτησα στα 40 μου το πρώτο μου Korg. Δεν έχει καμία σχέση με το Yamaha σε Live χρηστικότητα αλλά και σε ποιότητα.

 

Καταπιάστηκα λοιπόν με το να προγραμματίζω ρυθμούς και ήχους, και ανακαλύπτω ότι δεν έκανα κακή επιλογή. Το budget μου μικροσκοπικό, δεν άντεχα με τίποτα το PA600-900 διότι με πίεζε ΠΟΛΥ ο χρόνος λόγω δουλειάς. Το μοναδικό που με χαλάει μέχρι τώρα είναι ότι δεν έχει stereo L/R Outputs, αλλά μόνο μια έξοδο στέρεο που την κάνεις line ή headphones. Παίζω από μόνιτορ όμως και έτσι δεν έχω θέμα. Ιδού...

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επίσης διαβάζει δεδομένα από PA50-80-800

 

Θα εκτιμούσα ΠΟΛΥ αν κάποιος έχει την καλοσύνη να μου έδινε κάνα ρυθμό ήχο, διότι μου χει βγει η ψυχή στον προγραμματισμό, "πειράζοντας" ότι βρήκα από downloads στο ίντερνετ.

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γίνεται ένας ψιλοχαμός με αυτά τα arranger για τους πληκτράδες που δουλεύουν σε χώρους εστίασης. Καλό είναι να επισκεφτείς το midipart.gr

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα έπρεπε να σου δώσουν δωρεάν Ελληνικούς ρυθμούς από το κατάστημα που το αγόρασες.

Ρώτησε και στο bonstudio.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ήθελες arranger για δουλειά έξω η επιλογή του pa300 ήταν λάθος εξαρχής θα έπρεπε να πας σε pa600 ή pa900 ή έστω pa800/pa2x μεταχειρισμένα.

 

Εκεί με τη δυνατότητα sampler θα μπορούσες να πάρεις ένα http://musicorama.gr/products/musicorama-usb-style-stick-for-pa3x-pro-korg-pa800-pa2x-pro και να κάνεις εγκατάσταση μια και έξω και να μη παιδευτείς καθόλου, θα κόστιζε κάτιτις παραπάνω βέβαια αλλά ηχητικά&τεχνικά θα ήσουν κλάσεις επάνω.

 

Και από τη bon studio και στο midipart.gr υπάρχει υλικό αλλά θέλει ψάξιμο και φτιάξιμο σε πολλά δεν υπάρχουν σωστά intro, fill-ins, endings συν ότι θα πρέπει να τα σετάρεις μόνος σου τους ήχους θα έχεις πολύ δουλειά μπροστά.... ωτσώσο υπάρχει υλικό όρεξη να έχεις να ψάξεις.

 

Εάν υπάχει οικονομική δυνατότητα προπάθησε να αναβαθμίζεις τουλάχιστο σε pa600+musicorama set πουλώντας το 300άρι θα δεις μεγάλη διαφορά στον ήχο αλλά και στο παίξιμο θα βοηθηθείς σημαντικά.

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
Στις 25/5/2015 στις 6:45 ΠΜ, spimav_z είπε

Εγώ ο κακομοίρης κιθαρίστας ήμουν, αλλά έχω κάτι μαδέρια στις θήκες, ένα κομοδίνο Mesa Mark iii πολυτελείας για να ακουμπάω τον καφέ και δουλεύω πλέον λόγω κρίσης σε ταβερνούλες με πλήκτρα.

 

ΠΛΗΚΤΡΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ όπως θα διαπιστώσετε στα video, ΟΥΤΕ ΤΕΧΝΙΚΗ - ΤΑΧΥΤΗΤΑ - ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ που αρμόζει στο όργανο έχω... το παλέυω όμως. Την "έβγαζα" με ένα Yamaha psr a 1000 και είπα να "αναβαθμιστώ". μετά από πολύ, πάρα πολύ, μα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ιντερνετικό ψάξιμο, κατέβασμα βιβλίων οδηγιών και 3μηνης μελέτης απέκτησα στα 40 μου το πρώτο μου Korg. Δεν έχει καμία σχέση με το Yamaha σε Live χρηστικότητα αλλά και σε ποιότητα.

 

Καταπιάστηκα λοιπόν με το να προγραμματίζω ρυθμούς και ήχους, και ανακαλύπτω ότι δεν έκανα κακή επιλογή. Το budget μου μικροσκοπικό, δεν άντεχα με τίποτα το PA600-900 διότι με πίεζε ΠΟΛΥ ο χρόνος λόγω δουλειάς. Το μοναδικό που με χαλάει μέχρι τώρα είναι ότι δεν έχει stereo L/R Outputs, αλλά μόνο μια έξοδο στέρεο που την κάνεις line ή headphones. Παίζω από μόνιτορ όμως και έτσι δεν έχω θέμα. Ιδού...

 

 

Φιλαράκι θέλω τα φώτα σου! Μόλις πήρα κ εγώ το korg pa300 αλλά............ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου