Προς το περιεχόμενο

Ξεφόρτωμα ηλεκτρικών κιθάρων



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

@ Miltos23 Δεν είναι τόσο ο χώρος (σε gig bags τις έχω)- ούτε οικονομικό το θέμα, όσο η "απελευθέρωση".

Άλλωστε αν τις προσθέσεις όλες μαζί, με μια μέση τιμή (500,00 €) πάμε στα 4.000,00 € τίμη αγοράς (όσο έχει δηλαδή μια κανονική ακριβή κιθάρα).

 

Απλά εγώ όταν άρχισα να αγοράζω (1989) και δεν είχα $$ αλλά και μου άρεζε η ιδέα να έχω πολλές μέτριες από μια και καλή.

 

Πρέπει να περάσεις από το maximal για να φτάσεις στο minimal.

 

@SF και Πνοή και Νύξη.

 

Ναι σαν αυτή ακριβώς που πόσταρε ο Sf είναι, απλά στο headstock γράφει μόνο ARIA.

Μπορεί να ναι η κόπια της κόπιας.

 

Υ.Γ. Πνοή και Νύξη , μιας και το ανέφερες ναι προς το bauhaus είναι ο χώρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Στην αρχή θα σου έλεγα: δώσε τις ΕΡΙ και τις Σκουίρε  ;D, βάλε τις υπόλοιπες δίπλα-δίπλα να δείς πως φαίνονται  8) και το ξαναβλέπεις...one step at a time  ;).

Κατόπιν, με λύγισαν ο πόνος και η απελπισία σου  ;D, και, δεδομένου πως λίγο ή πολύ σε "γνωρίζω" (ύψος, βάρος, επαγγελματική ιδιότητα, καλλιτεχνικές και υπαρξιακές ανησυχίες), προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου αυτή που -έτσι η αλλιώς- μάλλον σου "κάθησε" απο την αρχή: Aria. Αν πάλι αποφασίσεις διαφορετικά, πάρε με τηλέφωνο για τη λεγάμενη... ;D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@eZ

Ναι, είναι αύτο που θα λέγαμε (η ARIA) an old man's guitar. ;D

Μια κιθάρα που όταν θα την βλέπεις στα γεράματά σου (μου) δεν θα ντρέπεσαι (μαι) για τις επιλογές σου (μου) ;D (και πλησιάζουν σιγά σιγα)

 

Εκει έτεινα από την αρχή, αλλά θα περιμένω και την ψηφοφορία.

Προτιμώ να σε πάρω τηλέφωνο για γκαφε. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλα τες ολες... Αν ηταν μια να ξεχωριζε θα την ξεχωριζες μονος σου... Πουλα τες ολες λοιπον και παρε μια που να σου αρεσει πραγματικα και θα πληρei και τις προδιαγραφες επιπλου αφου την θες για διακοσμηση. Που ξερεις , μπορει να σου ξαναερθει η ορεξη να παιξεις τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικηγόρος άνθρωπας και δεν έχεις μια PRS της προκοπής, να την βάλεις στον τοίχο, να διακοσμήσεις τον χώρο σου... Έστω μια Gibby R9, έεεστω μια R8 αν σε μπερδεύουν τα πολλά νερά. Είναι ωραία τα επιπλάκια, δίνουν άλλη χάρη στην διακόσμηση του χώρου.

 

Τέλος πάντων, αφού γέρασες και το παραδέχεσαι και δεν έχεις και χρηματικό πρόβλημα (μπράβο σου που το λες αλλά φτου σου, εποχές που διανύουμε - κάνε ότι υποφέρεις και εσύ, και ας είναι ψέμα...!  ::)  ;D ) κράτα το γεροντοκίθαρο, αφού είναι ξεκάθαρο ότι έχεις μαζί του ένα δέσιμο, μάζεψε και τα παιδιά του noiz για μπύρες (που θα κεράσουν εκείνοι) και βάλτες στην κλήρωση όλες τις υπόλοιπες. Win all around, που λένε στο χωριό μου!

 

 

 

Στα σοβαρά τώρα, κράτα την Άρια, αφού φαίνεται ότι μόνο εκείνη σου λέει κάτι. Και σίγουρα είναι και η πιο ωραία στο μάτι. Αφού μας ρωτάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν με κάνατε και έβγαλα κιθάρα από θήκη, ύστερα από τη τρία χρόνια  ;D ;D ;D  για να την βγάλω φώτο (έχετε δίκιο, δεν είναι πολύ γνώστη σε φάτσα η ARIA και ίσως έπρεπε να το κάνω από την αρχή).

 

Όσο για το οικονομικό μου status (μιας και το έθιξες @Έκτορας :P ;D), στα 40 μου (καί όντας χωρίς σκυλιά -γατιά - γυναίκες και παιδιά), έχω καταφέρει να μπορώ να βγάζω τόσα ώστε α) να πάω τα πουκάμισά μου στο καθαριστήριο και β) 2 με 3 φορές το μήνα .....να τρώω έξω......σε κάνα αξιοπρεπές εστιατόριο  ;D ;D ;D ;D

 

Η Aria:

Aria_Jazz_Box.thumb.jpg.e794c853a8fb6aff2c51366b80238b57.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το σκαφάκι, μια χαρά το βρίσκω! Και ταιριάζει μούρλια και με το υπόλοιπο της διακόσμησης!  ;D

 

 

(δεν χρειάζεται να απαντάς ή να δικαιολογείσαι στον καθένα στο διαδίκτυο, σαν και του λόγου μου, πλακίτσα κάνουμε  ;)  ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο το σκαφάκι, μια χαρά το βρίσκω! Και ταιριάζει μούρλια και με το υπόλοιπο της διακόσμησης!  ;D

 

 

(δεν χρειάζεται να απαντάς ή να δικαιολογείσαι στον καθένα στο διαδίκτυο, σαν και του λόγου μου, πλακίτσα κάνουμε   ;)  ).

Το ξέρω ντε, απλά μου αρέσει η ατάκα αυτή ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Μια κιθάρα που όταν θα την βλέπεις στα γεράματά σου (μου) δεν θα ντρέπεσαι (μαι) για τις επιλογές σου (μου) ;D (και πλησιάζουν σιγά σιγα)

 

 

 

Φίλος κ. συνήγορε... Καθώς όπως αναφέρεις το γήρας αχνοφαίνεται στον ορίζοντα-σύμφωνα με τα λεγόμενα σου- μια είναι η κιθάρα που θα κρατήσεις:

 

Μα φυσικά την πιο... ελαφριά, η οποία θα καταπονεί στο μίνιμουμ, την εν καιρό, πονεμένη μέση σου  ;D

 

Σκέψου σήμερα, για αύριο...  ;) 8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλος κ. συνήγορε... Καθώς όπως αναφέρεις το γήρας αχνοφαίνεται στον ορίζοντα-σύμφωνα με τα λεγόμενα σου- μια είναι η κιθάρα που θα κρατήσεις:

 

Μα φυσικά την πιο... ελαφριά, η οποία θα καταπονεί στο μίνιμουμ, την εν καιρό, πονεμένη μέση σου  ;D

 

Σκέψου σήμερα, για αύριο...  ;) 8)

 

Εκει που πα να γίνεις ρομαντικός, γίνεσαι και εργονομικός και μου το χαλάς. :P

Τεσπα....πουπουλο είναι η Aria ...κουφια γαρ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου