Προς το περιεχόμενο

Τρίτο Album (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα νοιζάδες. :)

Για όσους ενδιαφέρονται, η αλήθεια είναι ότι το άλμπουμ δεν είναι ακόμα έτοιμο από πλευράς κοπής και παρουσίασης λόγω χρόνου (αλλά και χρήματος). Ο σκοπός είναι να ετοιμαστούν δύο εκδόσεις, μια με το CD+βιβλίο (ένα διήγημα περίπου 30 σελίδων με τους στίχους ως μέρος της αφήγησης) και μια έκδοση διπλού βινυλίου σε περίπου 200 αντίτυπα.

 

Επειδή όμως το μουσικό μέρος είναι έτοιμο (εδώ και καιρό) και επειδή τρέφω μια ιδιαίτερη αδυναμία για αυτό το site, τα όσα μου έχει προσφέρει αλλά και τους ανθρώπους που έχω γνωρίσει μέσω αυτού, αντί να παραθέσω κάποιο δείγμα ή μεμονωμένο τραγούδι σε mp3 export, παραθέτω τον δίσκο στην ολότητά του, το DDP image δηλαδή όπως το έλαβα από το mastering σαν ένα είδος υποτυπώδους 'ευχαριστώ'!

 

Σε αυτό εδώ το λίνκ:

https://www.wetransfer.com/downloads/d7638ed3b30401efe188fb86b872122c20150528185721/95071ead7c0f14ac804cca4a98fc470520150528185721/3065d5    

 

είναι το .rar αρχείο. Μέσα σε αυτό θα βρείτε έναν υποφάκελο 'Player' και εκει μέσα υπάρχει το εκτελέσιμο αρχείο του standalone DDP player που 'τρέχει' όλο το δίσκο. ΠΡΟΣΟΧΗ:το λινκ διαρκεί μια εβδομάδα! Αν με το πέρας του χρόνου αυτού χρειαστεί θα το ξανανεβάσω. :)

 

Το όνομα του "σχήματος" (καλύτερα από το όνομά μου, πλέον :P ) είναι 'None Other' και ο τίτλος του δίσκου είναι 'Than The Common Plague'. Γράφτηκε όλος σε έναν χώρο 3χ3 περίπου ένα χρόνο πριν. Σε δυο τραγούδια έχουν συνδράμει με εκπληκτικό τρόπο (σε σημεία αυτοσχεδιάζοντας κιόλας) ο Θοδωρής Παπαδημητρίου στο cello και ο Nikodemos στην ηχογράφησή του και τους υπερευχαριστώ.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι αν του αφιερώσετε χρόνο σε αυτή του τη μορφή. Μόλις ολοκληρωθεί και το υπόλοιπο "πακέτο" θα ενημερώσω εδώ. Στο μεταξύ, καλή ακρόαση!

Ευχαριστώ Noiz,

Σπύρος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "εκτελέσιμο" λειτουργεί σε Mac; Το δοκίμασε κανείς;

 

 

Yep, μέσα στο φάκελο 'Player' έχει ξέχωρα player και για mac (ξέχασα να το αναφέρω).

Καλημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλησπέρα νοιζάδες. :)

Για όσους ενδιαφέρονται, η αλήθεια είναι ότι το άλμπουμ δεν είναι ακόμα έτοιμο από πλευράς κοπής και παρουσίασης λόγω χρόνου (αλλά και χρήματος). Ο σκοπός είναι να ετοιμαστούν δύο εκδόσεις, μια με το CD+βιβλίο (ένα διήγημα περίπου 30 σελίδων με τους στίχους ως μέρος της αφήγησης) και μια έκδοση διπλού βινυλίου σε περίπου 200 αντίτυπα.

Προσωπικά αν υπήρχε ένα Indiegogo ή Kickstarter για να βρεις τα χρήματα, με μεγάλη μου χαρά θα έδινα και με το παραπάνω για να βοηθήσω..

 

Και να ΜΗΝ υπήρχαν αυτά και απλά ένα pre-sale button ή donate button με μεγάλη μου χαρά θα έδινα και με το παραπάνω για να βοηθήσω...

 

Θα έδινα και με το παραπάνω για να βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ atreu και Νικόλα (με συγκινείς). Όλα θα γίνουν, απλά θέλει να βρεθεί και ο κατάλληλος χρόνος!  Με το kickstarter δεν έχω και ιδιαίτερη σχέση, τώρα για το preorder το σκεφτόμουν, ίσως να γίνει όταν ετοιμαστεί το εξώφυλλο..θα δούμε:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ atreu και Νικόλα (με συγκινείς). Όλα θα γίνουν, απλά θέλει να βρεθεί και ο κατάλληλος χρόνος!  Με το kickstarter δεν έχω και ιδιαίτερη σχέση, τώρα για το preorder το σκεφτόμουν, ίσως να γίνει όταν ετοιμαστεί το εξώφυλλο..θα δούμε:)

Εγώ, όμως... έχω! ;) Αν χρειαστείς κάτι μου λες! ^_^

 

Πάντως, τουλάχιστον το preorder μπορεί να σου δώσει τον απαραίτητο οβολό για να προχωρήσεις στην παραγωγή.

 

Τέλος, για βινύλιο, έχεις καταλήξει σε εργοστάσιο; Και αν ναι, σε ποιά χώρα; για τα υπόλοιπα (που έχω σχέση) έχεις βρει επαφές, κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια νέα ρε παιδί μου!!!  :)

 

Πιο απλό απο τα αλλα δυο μου φάνηκε αλλα ουδόλως αυτο αποτελει ελάττωμα. Αναμένουμε και την τυπωμενη εκδοση.

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου