Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως πέρα από την πλάκα, κάποιοι που την έχετε λιώσει, εφόσον βρείτε χρόνο κάποια στιγμή, στήστε ένα tutorial για τον προγραμματισμό της, τα βασικά τουλάχιστον..

 

Ε?? Ε??????? Καλό???? ;D  8) ;D

 

Βασικά είχα ανοίξει ένα θέμα παλιά με patches (πρίν λίγο καιρό ανέβασα και άλλα). Μπορείς να τα πάρεις και να πειραματιστείς πάνω σε αυτά. Tο όνομα (uploader)που έβαλα είναι sp. http://www.noiz.gr/index.php?topic=178803.10  ;)

 

Υ.Γ. Kοίτα το link για να κατευθυνθείς προς την "επίσημη" σελίδα των patches.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιπρόσωπος της VOX δεν είναι το Bon Studio?

 

Ναί είναι...αλλά ο τεχνικός του έχει δικό του χώρο τώρα πιά. 6977320880 Κ.Μπούρας (Δικαστήρια Ευελπίδων)  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ναί είναι...αλλά ο τεχνικός του έχει δικό του χώρο τώρα πιά. 6977320880 Κ.Μπούρας (Δικαστήρια Ευελπίδων)  ;)

Σας ευχαριστω πολυ ολους, τελικα ο Κ. Μπουρας εκανε τα μαγικα του κ μετα απο μια εβδομδα την εχω στα χερια μου σαν καινουργια!! Αλλαγμενα κουμπακια που ακουνε κατευθειαν, τα expressions 0-10 μια χαρα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια την Tonelab LE τι γνωμη εχεται?

Την αγορασα καινουργια προσφατα σε τιμη λιγο πανω απο τα 300 ευρω (για προσωπικους λογους πεταλιερα ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν θα αγοραζα μεταχειρισμενο).

Εχει βαρια και στοιβαρη κατασκευη.

Επισης σου δινει την δυνατοτητα να συνδιασεις τους διαφορους τυπους ενισχυτων με αλλες τοσες επιλογες cabinets ,οποτε οι τελικες επιλογες ειναι πολυαριθμες.

Ενα μειον (νομιζω πρεπει να ειναι και στην SE το ιδιο) ειναι οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα πεταλι (pedal effect ) μονο καθε φορα.

Η σειρα που εχει δηλαδη ειναι :

 Pedal -> Amp (ενισχυτης) ->Cabinets (Ηχεια) ->Modulation (Chorus,flanger,pitch etc)->

Delay->Reverb

Νομιζω οτι ειναι ενα καλο εργαλειο για προβες -live για εμενα που δεν εχω ακομα κατασταλαξει στον προσωπικο μου ηχο.

Επισης δεν θα την προτεινα σε οσους θελουν πολυ σκληρο ηχο (death,grind κλπ)

Αλλωστε η νοοτροπια της Vox ηταν ειναι και θα ειναι ο vintage ηχος κατα βαση.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια την Tonelab LE τι γνωμη εχεται?

Την αγορασα καινουργια προσφατα σε τιμη λιγο πανω απο τα 300 ευρω (για προσωπικους λογους πεταλιερα ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν θα αγοραζα μεταχειρισμενο).

Εχει βαρια και στοιβαρη κατασκευη.

Επισης σου δινει την δυνατοτητα να συνδιασεις τους διαφορους τυπους ενισχυτων με αλλες τοσες επιλογες cabinets ,οποτε οι τελικες επιλογες ειναι πολυαριθμες.

Ενα μειον (νομιζω πρεπει να ειναι και στην SE το ιδιο) ειναι οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα πεταλι (pedal effect ) μονο καθε φορα.

Η σειρα που εχει δηλαδη ειναι :

 Pedal -> Amp (ενισχυτης) ->Cabinets (Ηχεια) ->Modulation (Chorus,flanger,pitch etc)->

Delay->Reverb

Νομιζω οτι ειναι ενα καλο εργαλειο για προβες -live για εμενα που δεν εχω ακομα κατασταλαξει στον προσωπικο μου ηχο.

Επισης δεν θα την προτεινα σε οσους θελουν πολυ σκληρο ηχο (death,grind κλπ)

Αλλωστε η νοοτροπια της Vox ηταν ειναι και θα ειναι ο vintage ηχος κατα βαση.

;)

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να διαβασεις κ τις 99 σελιδες  ,αλλα στις 90 μονο θετικα θα διαβασεις , κ πανω απ ολα εμπιστευσου τα αυτια σου!

Στην Se που εχω στο chain μπορεις ν αλλαξεις την σειρα... διαβασε το manual!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου