Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για metal Κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα παντος φιλε μου ψαξε κατι με κανα μαγνητη που να σου κανει (εγω δεν θα επερνα προσωπικα για παραδειγμα emg). Δες τι θες απο ηχο, high/low gain, eq κλπ. Και δες τις επιλογες σου.

 

Και οπως λεει ενα παλικαρι παρακατω, δωσε φραγκα για ενισχυτη και καμπινα. Ειναι το 80% του ηχου σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω κατω οτι ειπαν και οι αλλοι. Οτι αστερωτο σχημα και να εχει η κιθαρα σου αμα ειναι μαπα οι μαγνητες και ο ενισχυτης μη περιμενεις... Προσωπικα προτιμω superstrat σχημα. Οσο για την dean δεν με ενθουσιαζει και πολυ. εχω παιξει και με φτηνη και με ακριβη dean. η φτηνη ηταν αθλια κατασκευαστικα απο ξυλα μεχρι μαγνητες, τη σιχαθηκα. Η ακριβη ηταν μια DIME με καλους μαγνητες και εβγαζε καλο ηχο ωστοσο το πιασιμο της δεν μου αρεσε... Προς το παρον παιζω με 7χορδη ιβανεζ RG με seymour duncan blackouts(κλασεις ανωτεροι απο EMG). Οι μαγνητες δινουν τοσο γκαζι που πολλες φορες κατεβαζω το volume της κιθαρας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου