Προς το περιεχόμενο

Yamaha Reface


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

DX:4 operator 12 algorithms 32 voices(patches) Max Poly 8 Engine FM

 

::)

 

αυτο ειναι χειροτερο και απο το tx81z : 4op, 32 algorithms,8 waves(οχι μονο sine)

 

wtf

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CS : virtual analoq (8voice AN engine) (..και δεν παίρνω ένα ΑΝ1Χ να το ευχαριστηθώ..)

 

Κινούνται μάλλον στην φιλοσοφία των volca ,οπότε και η τιμη τους , το καλό που τους θέλω, προβλεπω ότι θα ειναι κοντά στα 99€...

 

Πάντως αυτά τα gagdetoειδη μπορεί, να έχουν σχέση  με ένα άλλο project που ετοιμάζει η Yamaha , που νομίζω ότι λέγεται montage..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DX:4 operator 12 algorithms 32 voices(patches) Max Poly 8 Engine FM

αυτο ειναι χειροτερο και απο το tx81z : 4op, 32 algorithms,8 waves(οχι μονο sine)

wtf

To ΤΧ81Ζ ηταν ενα 4-Op/8-Algorithms synth, 32 algorithms ειχαν μονο τα DX7. Το μονο καινουργιο που βλεπω σ'αυτο το DX ειναι οτι εχει 12 algorithms, κατι που δεν εχει ξαναγινει σε 4-Op synth.

Κατα τα αλλα: design/πληκτρολογιο/πολυφωνια για κλοτσιες! Δεν ξερω τι ναρκωτικα παιρνουν εκει κατω στη Yamaha, αλλα τα παραπανω synths μονο σαν μια μεγαλη φαρσα μπορω να τα δω. eyeroll.gif

Για να δουμε και την τιμη τους να γελασουμε...

 

Ακομα αναμενω απ'τη Yamaha ενα workstation-απαντηση στο Kronos. Και ισως καποιο νεο αναλογικο ή remake παλιου με ΚΑΝΟΝΙΚΑ πληκτρα και νορμαλ τιμη. Αυτη η νεα γελοια "μοδα" με τα mini keys εχει καταντησει αηδια! Αδυνατω να πιστεψω οτι τα παραπανω synths ειναι η απαντηση της εταιρειας εν ετει 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πανε καλα... ::) Μενουμε λοιπον στα SY77 και FS1R μας ωσπου να σοβαρευτει η Yamaha και να βγαλει τουλαχιστον κατι εφαμιλλο με τα δυο παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[flash=200,200]

Η τέλεια συνταγή, καταδικασμένη να πετύχει!!! ;D ;D ;D

Για να ειμαι ειλικρινής όμως, εάν η τιμη είναι χαμηλή και τελειώσει το capital control, θα το σκεφτόμουν να αγοραςω ένα κακό, φτηνό αντίγραφο (με αξιοπρεπή ήχο) ενός vintage ηλεκτρικού πιάνο, η αναλογικού συνθεσάϊζερ. Εννοείται ότι ότι δεν ειμαι πληκτρας, και αποφεύγω την χρήση pc για διασκέδαση (10-12 ώρες στη δουλειά είναι αρκετές). ;) ;) ;)

Θα ρωτήσω τους συμβούλους μου φίλους πλήκτραδες σήμερα, ειμαι σίγουρος ότι θα με κράξουν... :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου