Προς το περιεχόμενο

Νέο David Gilmour


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως καλύτερα λίγο βαρετό και αρκετά ποπίζον παρά πολύ κουλτουροαργόσυρτο και πολύ - μα πολύυυυ -  βαρετό. Πριν διαβάσω τα σχόλια και πριν το ακούσω, περίμενα ότι θα ήταν κάτι φλοϋντίζον με τεράστιες εισαγωγές και τραβηγμένα σόλο.

 

Οκ λοιπόν. Μπορούσαμε και χωρίς αυτό, αλλά σίγουρα μπορούμε και με αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μουσικάντηδες, φτασμένοι όλοι.  :-*

Ρε παιδί μου, βγάζει τόοοοοοσο μεγάλη βαρεμάρα αυτός ο άνθρωπος, που δεν ξέρω που να κρυφτώ. Βάλαμε και τους duran για υποζύγιο.. ::) ;D

 

Πάντως, λέω να υιοθετήσω και εγώ την τεχνική αυτή: μισό κομμάτι από το άλμπουμ και έβγαλα την γνώμη μου. Να μην κάνω και τον κόπο για όλο το δισκογράφημα, κρίμα είναι. Να αξιοποιήσουμε τον χρόνο μας για κανα σοβαρό ''καλειταίγνι''..

 

Πηγαίνετε για μπανάκι, παίδες. Κάνει καλό, καθαρίζει το δέρμα από μπιμπίκια, επαναφέρει τους σφυγμούς σε επίπεδα σωστά, χαλαρώνει και το σημαντικότερο, δίνει χρόνο για σκέψη με τον εαυτό μας. Μεγάλες χεριές και χωρίς να βαριόμαστε.

 

Άιντε, παίδες.

Άιντε καμάρια μου εσείς. :-*

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να τα χαλαει λιγο τωρα στα γεραματα ο κατα τ'αλλα θρυλικος και αγαπημενος κιθαριστας DAVID GILMOYR...οι συνθεσεις του σιγουρα απεχουν πολυ ποιοτικα απο τα διαμαντια των pink floyd αλλα και των δικων του παλαιοτερων solo album...αντιθετα κιθαριστες οπως ο mark κρατησαν μερικα απο τα καλυτερα τους για το τελος                                                             

https://www.youtube.com/watch?v=Q5Mhk6osx2U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κακη δουλεια των Duran Duran ακουγεται...... ;D ή μαλλον για να μην τους αδικω,μια και ηταν μπανταρα,σαν καλη δουλεια των Kajakookoo..... ;D

 

Γιατί είναι λίγο το Too shy? Για κομματάρα το έχω.  ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη σύζυγο του:

 

the theme of the album is “‘Carpe Diem’ … seize every moment, look to the future, ‘Just Do It’ and don’t be afraid or hold back.”

 

http://consequenceofsound.net/2015/06/david-gilmour-previews-new-solo-album-rattle-that-lock/

 

Φοβαμαι μηπως δεν μπορει να σταθει ισαξιο του μελαγχολικου κατα κυριο λογο, on an island.Θα δούμε σύντομα. Θα το δω λαιβ και θα σας πω  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Λοιπόν έχουμε το setlist της περιοδειας

 

http://consequenceofsound.net/2015/09/david-gilmour-returns-to-the-stage-for-first-concert-in-10-years/

 

1. 5 A.M.

2. Rattle That Lock

3. Faces of Stone

4. Wish You Were Here

5. A Boat Lies Waiting

6. The Blue

7. Money

8. Us And Them

9. In Any Tongue

10. High Hopes

11. Astronomy Domine

12. Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)

13. Fat Old Sun

14. On An Island

15. The Girl In The Yellow Dress

16. Today

17. Sorrow

18. Run Like Hell

 

ENCORE

19. Time

20. Breathe (Reprise)

21. Comfortably Numb

 

Καθως κι ενα making of video

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου