Προς το περιεχόμενο

Dying in the moonlight....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξαιρετική αποδοση του ήχου.

Πολυ ωραια συνθεση και εκτέλεση.

Ωραία θεματα.

 

Ελιωσες την ψυχή μου, με χειμώνιασες καλοκαιριάτικα, με επιασε ριγος, μην βαζετε τετοια κομμάτια τετοιες εποχές  :-)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ μου άρεσε αγαπητέ, μπράβο!

Ακούγεται σαν να έχεις ασχοληθεί με Wishbone Ash... ;)

Τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά, έχει μιά κάποια "κέλτικη" αισθητική και ωραίο πάντρεμα με

βρεττανικό ροκ στις κιθάρες, αυτές δε (κυρίως η πρώτη) αν ήταν λίγο πιό προσεγμένες στον ήχο τους θα ήταν άψογο.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελιωσες την ψυχή μου, με χειμώνιασες καλοκαιριάτικα, με επιασε ριγος, μην βαζετε τετοια κομμάτια τετοιες εποχές  :-)

Έλα βρε που σε χειμώνιασα.....Φαντάσου έρημη παραλία, πανσέληνος και να το ακούς αγκαλιά με την.......εδώ βάλε μια φαντασίωσή σου :D

Πολύ μου άρεσε αγαπητέ, μπράβο!

Ακούγεται σαν να έχεις ασχοληθεί με Wishbone Ash... ;)

Τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά, έχει μιά κάποια "κέλτικη" αισθητική και ωραίο πάντρεμα με

βρεττανικό ροκ στις κιθάρες, αυτές δε (κυρίως η πρώτη) αν ήταν λίγο πιό προσεγμένες στον ήχο τους θα ήταν άψογο.

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου Mr Elias, τιμή μου! Εννοείτε ότι σε όλα όσα λες έχεις δίκιο, όσο για τις κιθάρες, παλεύω καιρό με το θηρίο.....που θα πάει όμως..... :D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό Φώτη, φοβερό.

 

Τι ωραία που ένωσες τα (πολύ όμορφα) θέματα!

Τι ωραίες μελωδίες!

 

Το δε παίξιμο (όπως και η σύνθεση) έχει σφραγίδα.

 

Εμένα με πήγε σε πρώιμους UFO.

 

Το είπα ότι είναι φοβερό?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με ολους τους καλους φιλους ανωθεν,ειναι πολυ ωραιο.

 

Εχεις πολυ UFO εποχης Schenker,οπως λεει κι ο ψηλος-στις μπαλαντες κυριως-και γενικως 80s ευρωπαιλα(Scorpions/Oldfield βιμπρατο κλπ).Και 70ς βρεττανικη σχολη εχεις οπως ειπε ο ΕΖ.

 

Θα συμφωνησω και διαφωνησω με τον Κωστη(cos_dr).

Και εξηγουμαι που ελεγε και ο Καραμανλης ;D ;D ;D,εαν το ακουγα χειμωνα σε τσιγαροκαπνισμενο μπαρακι,θα με εφτιαχνε το κομματι,θα ελεγα στην κοπελια που σερβιρει,αν δεν της κανει κοπο,να μου φερει μια μπυριτσα ακομα και να μου πει αν μπορει τι παζει τωρα.Βγαζει ζεστα το ακουσμα.

 

Αν παλι ημουν καλοκαιρι στο Πορτο Ραφτη καπου στα 80ς και η ντισκοτεκ επαιζε,την ωρα των σλοου,το κομματι σου αναμεσα στην Μπονι Ταιλερ και τους Mπερλιν παλι το ιδιο θα ρωταγα αφου ζητουσα,αν δε βαριουνται,να μου φτιαξουν μια μαργαριτα.

Δροσια.

 

Αν ημουν down θα μου εκανε καλη παρεα,το ιδιο κι αν ημουν στα πανω μου.

 

Μια γευση ανικανοποιητου που αφηνει το τελειωμα με το fade out,οτι δηλ. δε "λυνεται" καπου το κομματι,θα μπορουσε εδω να λειτουργει μια χαρα ως outro στο Force it λ.χ.

 

Μπραβο ρε Φωτη!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είναι το καλύτερο από όσα δικά σου έχω ακούσει. Keep them coming Mr. Fotis! :)

 

Εχεις πολυ UFO εποχης Schenker,οπως λεει κι ο ψηλος-στις μπαλαντες κυριως-και γενικως 80s ευρωπαιλα(Scorpions/Oldfield βιμπρατο κλπ).Και 70ς βρεττανικη σχολη εχεις οπως ειπε ο ΕΖ.

.................

 

Μια γευση ανικανοποιητου που αφηνει το τελειωμα με το fade out,οτι δηλ. δε "λυνεται" καπου το κομματι,θα μπορουσε εδω να λειτουργει μια χαρα ως outro στο Force it λ.χ.

Αυτά ακριβώς, τίποτα άλλο!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται σαν να έχεις ασχοληθεί με Wishbone Ash... ;)

Τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά, έχει μιά κάποια "κέλτικη" αισθητική και ωραίο πάντρεμα με

βρεττανικό ροκ στις κιθάρες, αυτές δε (κυρίως η πρώτη) αν ήταν λίγο πιό προσεγμένες στον ήχο τους θα ήταν άψογο.

 

+121

Πολύ καλό το άζμα και πολύ καλές κιθαριές.

Πώς γράφεις τις κιθάρες;

Μήπως να δοκίμαζες κανα Guitar Rig;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ το αξιότιμο δίδυμο Fusiongtr-Gvour, όπως και τον φίλτατο τυμπανοκρούστη Χάρη για τα καλά τους λόγια. Περίμενα βέβαια διθυραμβικές κριτικές για το τέλειο πόνημά μου, αλλά κι έτσι καλά είναι.... ::) :P ;D   

   

  Γιώργο και Χάρη σκεφτόμουν αντί για το το τωρινό του φινάλε να συνεχίσω πιο hard απ'το τελείωμα του τελευταίου σόλο (σαν κρεσέντο) και να το κλείσω. Άρχισα να γράφω κιόλας ένα part άγριο.... :o αλλά σαν να μου έπεφτε too much, οπότε έκλεισα το κομμάτι επαναλαμβάνοντας την εισαγωγή του, αφήνοντας να πλανιέται στην ατμόσφαιρα μια ατελέσφορη προσδοκία.... 8)  Πάντως, όπως έχω ξαναγράψει, Scorpions ποτέ δεν άκουσα συστηματικά, τώρα πως μου "βγαίνει"...... :-\  Άκουγα (ακούω) Rory, Floyd, Zeppelin, Neil Young, Bowie, Springsteen, Dire Straits, Tim Buckley, Pavlov's Dog, ZZ top κ.τ.λ.....άντε βγάλε άκρη..... 

 

  RayDTutto, ευχαριστώ για το σχόλιο....Γράφω με Guitar ring και με τον fender Mustang 1 αντί κάρτα ήχου. Ό ήχος dry από τον Mustang δεν είναι κι ο καλύτερος, ίσως γι αυτό δεν μπορώ να έχω ικανοποιητικά  αποτελέσματα με το Guitar ring. Άπ'την άλλη βέβαια, μάλλον φταίνε οι λιγοστές γνώσεις μου και η ισχνή ενασχόλησή μου (κακώς βέβαια) με αυτά τα software του Διαβόλου..... :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, όπως έχω ξαναγράψει, Scorpions ποτέ δεν άκουσα συστηματικά, τώρα πως μου "βγαίνει"......

Με τον ηχο και τα εφε εχει να κανει περισσοτερο παρα με το ιδιο το παιξιμο,στα δικα μου αυτια να λαιμαι.

 

Επισης τωρα που το ξανακουω ειναι πολυ ωραια η αλλαγη καπου στο 2,26,κουφετο.

Μου θυμισε Σκορπιονς(πλακα κανω  ;D ;D ;D ;D ;D ;D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου