Προς το περιεχόμενο

Χαλάρωση capital control. Αγορασα απο εξωτερικο με καρτα.


c_fanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως έκανα το πρωί και δοκιμαστική αγορά στο playstore και πάλι πέρασε κανονικά. Δεν ξέρω.

 

Δηλαδή οποιος προλάβει πρώτος είναι;

 

Ξυπνατε πρωί πρωι.

Τα cc ΔΕΝ έχουν χαλαρώσει ούτε κατά διάνοια.

Προφανώς κάτι άλλο (κάποιος μυς ίσως) πάνω σου έχει χαλαρώσει  :)

Αύριο πρωί πρωί που θα ξαναξυπνήσεις, φύγε κουμπωτός και παίξε ένα Joker..το έχεις πολύ μου φαίνεται  :)

 

Πολεμάω 2 εβδομάδες να ανανεώσω τη συνδρομή μου στο Flash Sports (Windows Phone) με όλες τις πατέντες (00:01 το βράδυ, 7:00 το πρωί) και έχω ξεσκιστεί στην πίτα με χυλό...

 

Όπως έγραφε και ο μπάρμπα Τάκης ο Σούκας, βαρέθηκα κουράστηκα και αηδίασα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο πάντως που είναι Αύγουστος και υπάρχει κάποια περισσότερη τύχη  στο να εγκριθούν συναλλαγές λόγου της λιγότερης χρήσης των ημερησίων ορίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα capital controls μπορεί να μην έχουν χαλαρώσει, αλλά πλέον το 500€/μήνα είναι εν ισχύ και αγορές με κάρτα γίνονται.

Το πρόβλημα εξακολουθεί να είναι η χρήση κάρτας μέσω Paypal, αλλά κι εκεί με διάφορες πατέντες (βρίθει το net  :o) μπορεί κανείς να γεμίσει το balance του και εν συνεχεία να ψωνίσει κανονικότατα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφή μου πάντως που μένει Δανία, κατάφερε να βγάλει λεφτά με την χρήση χρεωστικής σε ΑΤΜ (400 ευρώ από δυο διαφορετικές τράπεζες, Εθνική και Alpha, με διαφορετικές κάρτες) πρίν το 15Αύγουστο, χωρίς κανένα πρόβλημα και σε νορμάλ ώρες της ημέρας. Η συναλλαγή καταγράφηκε κανονικά στο web banking με τις νορμάλ χρεώσεις για την κίνηση. Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν οι αναλήψεις απ' τις αγορές αλλά και πάλι είχα την εντύπωση πως ούτε αυτό είναι δυνατό, ειδικά τότε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφή μου πάντως που μένει Δανία, κατάφερε να βγάλει λεφτά με την χρήση χρεωστικής σε ΑΤΜ (400 ευρώ από δυο διαφορετικές τράπεζες, Εθνική και Alpha, με διαφορετικές κάρτες) πρίν το 15Αύγουστο, χωρίς κανένα πρόβλημα και σε νορμάλ ώρες της ημέρας. Η συναλλαγή καταγράφηκε κανονικά στο web banking με τις νορμάλ χρεώσεις για την κίνηση. Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν οι αναλήψεις απ' τις αγορές αλλά και πάλι είχα την εντύπωση πως ούτε αυτό είναι δυνατό, ειδικά τότε.

 

αυτο ετσι κι αλλιως παντα γινοτανε,απο την ημερα που  το ημερησιο οριο των 60 ευρω εγινε εβδομαδιαιο στα 420.

 

τα 500 ευρω ΕΜΒΑΣΜΑ (οχι χρηση πιστωτικης καρτας οπως καποιοι λανθασμενα νομιζουν) ισχυουν ΜΕΣΑ στο οριο των 300.000 ευρω ανα τραπεζα/ημερα.

 

πριν απο..23 λεπτα (εχω την αποδειξη  ;D) ΠΕΡΑΣΕ συναλλαγη με ελληνικη VISA Piraeus Bank υψους 46 ευρω απο το DM στο κεντρο του Βερολινου,πριν απο 4 ωρες ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ συναλλαγη Mastercard  Eurobank...5,80 ευρω στο SCHOENEFELD (αεροδρομιο Βερολινου)  

 

take the egg and give it a haircut....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου