Προς το περιεχόμενο

Χαλάρωση capital control. Αγορασα απο εξωτερικο με καρτα.


c_fanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα απο Θωμά, Σαββατο βραδυ, 299 Ευρω, Debit Mastercard απο Εθνικη.   ;D ;D ;D

Κρίμα. Για 1Ε πλήρωσες μεταφορικά! Δεν έπαιρνες καμιά πένα?  ;D ;D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Paypal πάντως ακόμα κλειστό.

Τρώω χοντρές σφαλιάρες κάθε φορά που πάω να αγοράσω από eBay.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πέρα απ'την πλάκα, όταν έχουμε εκλογές σε 1 βδομάδα και λιγότερο, γιατί στο Δία να κάνει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ κάποια κίνηση χαλάρωσης. Σιγά με σκάσει το paypal... :(

 

Εκεί φτάσαμε! :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω γνωστό μου που μπορεί να μου στείλει χρήματα στο account μου στο Paypal. Αυτά τα χρήματα θα πιστωθούν στο Paypal Balance, αυτό το γνωρίζω. Το θέμα είναι αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα για να πληρώσω ένα invoice από ebay. Υπάρχει κάποιος που να έκανε αυτό ακριβώς?

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω γνωστό μου που μπορεί να μου στείλει χρήματα στο account μου στο Paypal. Αυτά τα χρήματα θα πιστωθούν στο Paypal Balance, αυτό το γνωρίζω. Το θέμα είναι αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα για να πληρώσω ένα invoice από ebay. Υπάρχει κάποιος που να έκανε αυτό ακριβώς?

μια χαρά μπορείς. Το έχω κάνει πολλές φορές (καθώς η σελίδα του εκδοτικού χρησιμοποιεί το paypal για πληρωμή)... Και έχω στείλει, και βάλει, και κάνει ότι θέλω με το Paypal account money (ΟΧΙ με χρήματα Ελληνικής τράπεζας).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω γνωστό μου που μπορεί να μου στείλει χρήματα στο account μου στο Paypal. Αυτά τα χρήματα θα πιστωθούν στο Paypal Balance, αυτό το γνωρίζω. Το θέμα είναι αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα για να πληρώσω ένα invoice από ebay. Υπάρχει κάποιος που να έκανε αυτό ακριβώς?

 

τα χρηματα που σου στελνουν στο paypal balance πιστωνονται σε λογαριασμο που αυτο τηρει στον πολιτισμενο δυτικο ελευθερο κοσμο (συγκεκριμενα στην Βank of America NY) ,ως εκ τουτου τα κανεις ΟΤΙ ΘΕΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπορείς. Το έχω κάνει πολλές φορές (καθώς η σελίδα του εκδοτικού χρησιμοποιεί το paypal για πληρωμή)... Και έχω στείλει, και βάλει, και κάνει ότι θέλω με το Paypal account money (ΟΧΙ με χρήματα Ελληνικής τράπεζας).

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Άρα -προς το παρόν- ο μόνος τρόπος να στείλει  κάποιος ιδιώτης χρήματα μέσω Paypal είναι αν έχει κάποιον γνωστό στο εξωτερικό που μπορεί να του στείλει χρήματα.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρηματα που σου στελνουν στο paypal balance πιστωνονται σε λογαριασμο που αυτο τηρει στον πολιτισμενο δυτικο ελευθερο κοσμο (συγκεκριμενα στην Βank of America NY) ,ως εκ τουτου τα κανεις ΟΤΙ ΘΕΣ.

 

Thanks SF για την απάντηση.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τις επόμενες ώρες -ή πιθανώς και αύριο, Τρίτη- αναμένεται η έκδοση νέας υπουργικής απόφασης που θα προβλέπει περαιτέρω χαλάρωση των capital controls.

 

Αν και δεν θα αυξηθεί το όριο αναλήψεων των 420 ευρώ την εβδομάδα, οι νέες διατάξεις σκοπό έχουν κυρίως την διευκόλυνση της τροφοδοσίας της αγοράς, με βάση και όσα είχε προαναγγείλει την περασμένη εβδομάδα κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης.

 

Παρότι, όμως, ο στόχος είναι να διευκολυνθούν οι εισαγωγικές και εξαγωγικές επιχειρήσεις, οι αλλαγές θα γίνουν αισθητές και από τα νοικοκυριά που κάνουν αγορές από e-shops του εξωτερικού με κάρτα και μέσω Διαδικτύου -για παράδειγμα από ebay μέσω Paypal, Money Transfer κλπ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου