Προς το περιεχόμενο

Μείναμε χωρίς ντραμς. Να ακυρώσουμε το live;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εάν δεν μπορείτε να βρείτε αντικαταστάτη ντράμερ που να ξέρει τα κομάτια και να βγει με 1 πρόβα πάτε ακουστικό 2 κιθάρες-2 φωνές ο μπασίστας δεν χρειάζεται κάπου (εάν δεν τραγουδάει-ή έχει backing vocals) για να μη κρεμάσετε το μαγαζί και λέτε χίλια συγνώμη μπλά μπλά την άλλη βδομάδα θα είμαστε φουλ μπαντ ενδιάμεσα.

 

Θα παίξετε λιγότερη ώρα και ας μπει djays μετά να μη βαρεθεί ο κόσμος.

 

υγ. μελλοντικά προσθέστε και καμιά γυναικεία φωνή σπάει λίγο στο αυτί και βοηθάει το πρόγραμα να γίνει πιο ξεκούραστο με ποικιλία.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα δευτερον να μην αρχισω να μιλαω γιατι παντα ο ντραμερ ειναι η πετρα του σκανδαλου. Μονο σε αυτους τυχαινουν "θεματα" κτλ κτλ

Πόσο αλήθεια 30χρ τώρα τι έχω ακούσει δεν περιγράφεται...

Τέτοια ράτσα ειναι υπερσπάνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγινε γερο ξεσκαρταρισμα στην προβα με ευχαριστες και δυσαρεστες εκπληξεις αλλα και και καποια αναμενομενα και απολυτως φυσιολογικα.Κοπηκε το ενα τριτο απο το σετ-λιστ αλλα το "ευχαριστο" ειναι οτι θα παιξουμε 2 ωρες τελικα.Αναγνωριζουμε ποια βγαινουν "καλα" ποια "πολυ καλα" και ποια απλα"αποδεκτα" και θα φροντισουμε να φτιαξουμε ετσι τη σειρα ωστε να μη γινει κοιλια...τωρα για τα περι ντραμερ δεν μπορω να συμφωνησω με οτι ειπωθηκε παραπανω.Αυτα μπορει να συμβουν στον καθενα μας.Σας ευχαριστω για τισ συμβουλες να ειστε καλα.Ενα gig ειναι...θα περασει!!! Για την ιστορια και μονο...οσο πιο clean επαιζα τοσο πιο καλα ταιριαζα με την ακουστικη....κατεληξα σε μια προσομοιωση fender tweed για τα καθαρα μου που με forte  παιξιμο εσπαγε ελαχιστα (οσο ηθελα δηλαδη)και το μονο εφε που ταιριαζε σε καποια σημεια σε καποια κομματια ηταν λιγο.....wah!!!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ακομα επαγγελματιας (με πολλα χρονια στο κοντερ ) ντραμμερ  εχω ακουσει αυτα τα '' ο ντραμερ εχει καποιο θεμα '' , του πληκτρα αρρωστησε η γιαγια του κλπ,κλπ- ΚΑΙ ειναι μονο απο ερασιτεχνες και ''μουσικους'' με χαμηλες αποδοχες οι οποιοι δεν τοχουν σε τιποτα να μην πανε και στο live χωρις προειδοποιηση  ??? ???

Αυτα λοιπον τα εχουμε ακουσει, ζησει και μην διαμαρτυρεστε εσεις οι αλλοι οι ''σωστοι'' γιατι και σεις αν δεν εισαστε επαγγελματιες κατι θα ''φτιαξετε'' στους υπολοιπους!!

Αναρωτιεμαι ποσο κλεισατε την εμφανιση (και μαλιστα σε beach bar που τα περισσοτερα ειναι μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μην δινεται!) για να σας προτεινει και αλλες 3 Παρασκευες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kοιταξτε μονο να σας ασφαλισει στο ΙΚΑ γιατι αν ερθει το ''μικτο'' =ΙΚΑ,ΣΔΟΕ & ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και δεν εισαστε ασφαλισμενοι αυτο σημαινει ελαχιστο προστιμο 500 ευρω ο καθε μουσικος και 10000 ευρω το ''μαγαζι'' Την πρωτη φορα μπορει να την γλυτωσετε αλλα την δευτερη αν εχετε και επιτυχια(κοσμο και χαβαλε) θα σας την καρφωσουν σιγουρα !!Καλη επιτυχια και προσοχη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ακομα επαγγελματιας (με πολλα χρονια στο κοντερ ) ντραμμερ  εχω ακουσει αυτα τα '' ο ντραμερ εχει καποιο θεμα '' , του πληκτρα αρρωστησε η γιαγια του κλπ,κλπ- ΚΑΙ ειναι μονο απο ερασιτεχνες και ''μουσικους'' με χαμηλες αποδοχες οι οποιοι δεν τοχουν σε τιποτα να μην πανε και στο live χωρις προειδοποιηση  ??? ???

Αυτα λοιπον τα εχουμε ακουσει, ζησει και μην διαμαρτυρεστε εσεις οι αλλοι οι ''σωστοι'' γιατι και σεις αν δεν εισαστε επαγγελματιες κατι θα ''φτιαξετε'' στους υπολοιπους!!

Αναρωτιεμαι ποσο κλεισατε την εμφανιση (και μαλιστα σε beach bar που τα περισσοτερα ειναι μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μην δινεται!) για να σας προτεινει και αλλες 3 Παρασκευες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kοιταξτε μονο να σας ασφαλισει στο ΙΚΑ γιατι αν ερθει το ''μικτο'' =ΙΚΑ,ΣΔΟΕ & ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και δεν εισαστε ασφαλισμενοι αυτο σημαινει ελαχιστο προστιμο 500 ευρω ο καθε μουσικος και 10000 ευρω το ''μαγαζι'' Την πρωτη φορα μπορει να την γλυτωσετε αλλα την δευτερη αν εχετε και επιτυχια(κοσμο και χαβαλε) θα σας την καρφωσουν σιγουρα !!Καλη επιτυχια και προσοχη  ;)

 

 

Pericles σ ευχαριστω για τα "καλα σου λογια" αλλα δε ξερω σε τι ακριβως αναφερεσαι 1.Εμεις προφανως και δεν ειμαστε οι Rolling Stones!

2.Σχετικα με τον ντραμερ μας εσπευσα κατ ευθειαν να τον δικαιολογησω γιατι πραγματι του ανθρωπου κατι του ετυχε οπως θα μπορουσε να τυχει στον οποιονδηποτε απο μας και μιας που οπως προειπα δεν ειμαστε οι Rolling Stones και για την ωρα δεν βγαινουε σε παγκοσμια περιοδεια...τυχαινει να μην εχουμε ντραμερ-καβατζα για τετοιες περιπτωσεις και στην τελικη δεν ειμαι και υποχρεωμενος να σου δωσω και αναφορα τι του ετυχε του παιδιου...και επειδη δεν ξερεις λοιπον τι παιζει και με τι εχει να κανει το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δειξεις σεβασμο.Καποια πραγματα ειναι σημαντικοτερα απο ενα γαμολαιβ!

3.Απ οσο μας ξερω δεν ανηκουμε σε αυτους που "δεν το χουμε σε τιποτα να μην παμε στο live ακομα και απροειδοποιητα"...ισως βεβαια εσυ ξερεις κατι παραπανω...

4"ουτε σωστος εγω και οι αλλοι λαθος" το επαιξα ουτε διαμαρτυρηθηκα σε κανεναν

5.Φυσικα και αμοιβομαστε χαμηλα.Αλλα οχι με χρηματα.Με ηθικη ικανοποιηση...και μας αρκει...ευχομαι παντα να σου αρκει και σενα οσο αμοιβεσαι...

6.Μπορεις να συνεχισεις να αναρωτιεσαι ποσο κλεισαμε την εμφανιση οσο θες...τζαμπα ειναι!!!(Η εμφανιση βρε!!!)

7.Ας μας "καρφωσουν" εμεις θα εχουμε "ΑΣΦΑΛΕΙΑ"

8.Ευχαριστουμε για τις προειδοποιησεις!!!

9.Αυτα τα πραγματα συμβαινουν!

10.Στα καμπανελια μου αν εισαι επαγγελματιας.Οταν θα μιλας ακομα και με αγνωστο που δε σε προσεβαλε θα σεβεσαι

11.Εχουμε και οι 2 ενα κοινο παροτι εισαι επαγγελματιας...δε με ξερεις....και δυστυχως....ουτε εγω σε εχω ακουστα....

12.Ευχαριστουμε πολυ για το "καλη επιτυχια" αν εχουμε θα σου παρουμε μια παστα!!!!

13.Τα Beach bar λες οτι ειναι ολα "μπατε σκυλοι αλεστε"...Οταν λοιπον με το καλο θα παιξεις στο Woodstock καλεσε μας να ρθουμε να σε καμαρωσουμε....να σου δωσουμε και την παστα!!!

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω που επιβεβαιωσες οτι εισαι  ''μουσικος''(;;;) απο αυτους που χαλανε το επαγγελμα.Αφου λοιπον δεν ξερεις σε τι ακριβως αναφερομαι  τι καθεσαι και τσαμπουνας 13 παραγραφους με σκωπτικες απαντησεις; α) το τι επαγγελματιας ειμαι το ξερουν πολλοι απο εδω μεσα.'Β)Αν ησουν σοβαρος δεν θα εκανες θεμα στο forum για το τι σας ελαχε στο beach bar και λοιπες  μπουρδες που γραφεις(SOS , τρεχατε να μας σωσετε ,τι θα κανουμε χωρις ντραμερ ,θα σπασει το συμβολαιο ο Μανατζερ ,καταστροφη  ;D ;D ;D :P  Αναρτας και το play list που θα παιξετε στο ''live''.Μην και το χασει ο κοσμος κλπ,κλπ.Τι σεβασμο να δειξω σε ατομα που πανε και παιζουν τσαμπα, ζητουν απο ενα Φορουμ να τους λυσει το προβλημα της κοπανας η απουσιας του ντραμερ σας!!Τωρα κατσε και γραψε οτι παπαρια σου ερθει στην κεφαλη σου ποιος χεστηκε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω που επιβεβαιωσες οτι εισαι  ''μουσικος''(;;;) απο αυτους που χαλανε το επαγγελμα.Αφου λοιπον δεν ξερεις σε τι ακριβως αναφερομαι  τι καθεσαι και τσαμπουνας 13 παραγραφους με σκωπτικες απαντησεις; α) το τι επαγγελματιας ειμαι το ξερουν πολλοι απο εδω μεσα.'Β)Αν ησουν σοβαρος δεν θα εκανες θεμα στο forum για το τι σας ελαχε στο beach bar και λοιπες  μπουρδες που γραφεις(SOS , τρεχατε να μας σωσετε ,τι θα κανουμε χωρις ντραμερ ,θα σπασει το συμβολαιο ο Μανατζερ ,καταστροφη  ;D ;D ;D :P  Αναρτας και το play list που θα παιξετε στο ''live''.Μην και το χασει ο κοσμος κλπ,κλπ.Τι σεβασμο να δειξω σε ατομα που πανε και παιζουν τσαμπα, ζητουν απο ενα Φορουμ να τους λυσει το προβλημα της κοπανας η απουσιας του ντραμερ σας!!Τωρα κατσε και γραψε οτι παπαρια σου ερθει στην κεφαλη σου ποιος χεστηκε. :P

 

Το ότι τα παιδιά παίζουν χωρίς χρήματα είναι δικαίωμα τους αφου γουστάρουν. Εσένα τι σε χαλάει? Σου χαλάνε την πιάτσα (εν μέσω κρίσης) μιας και είσαι professional ;)?

o OP συμβουλές ζήτησε και ευγενικά στο πρώτο του post. Άλλοι είπαν για προβληματικούς drummer κλπ. το οποίο στο κάτω κάτω είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία καθενός και όχι κανόνας.

Και δεν κατάλαβα απο πότε μουσικός, άξιος σεβασμού, θεωρείται αυτός που πληρώνεται. Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς οσους διαβαζουν...το θεμα μου ειχε τον εξης τιτλο "SOS ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ LIVE" και αυθαιρετα και χωρις να ειναι προσβλητικο ΑΛΛΑΧΤΗΚΕ σε "Μείναμε χωρίς ντραμς. Να ακυρώσουμε το live;" κατι το οποιο σε καμια περιπτωση δεν αποτελει ερωτημα δικο μου.Το δικο μου ερωτημα ηταν ξεκαθαρο...πως θα βγει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα απο τη στιγμη που ενα μελος δε θα καταφερει να παρευρεθει για τον χ,ψ λογο.Οποιος το αλλαξε λοιπον να μας ενημερωσει γιατι το εκανε και η να το επαναφερει η να το διαγραψει...η τελοσπαντων να διαγραψει εμενα απο OP αυτου του θεματος.

Παμε παρακατω....

 

Ευχαριστω που επιβεβαιωσες οτι εισαι  ''μουσικος''(;;Wink απο αυτους που χαλανε το επαγγελμα.

 

Δεν δηλωσα πουθενα μουσικος....απλα παιζω μουσικη...οτι μπορει και θελει ο καθενας!!!

 

το τι επαγγελματιας ειμαι το ξερουν πολλοι απο εδω μεσα.

 

Mα δεν ειπα οτι δεν εισαι καλος επαγγελματιας.Ο καλυτερος μπορει να εισαι!!!Οταν εχει να κανει με ΣΕΒΑΣΜΟ...στα καμπανελια μας ειπα αν εισαι...κ αν δεν εισαι!!!Eγω παντως δε σε ξερω...

 

Αν ησουν σοβαρος δεν θα εκανες θεμα στο forum για το τι σας ελαχε στο beach bar και λοιπες  μπουρδες που γραφεις(SOS , τρεχατε να μας σωσετε ,τι θα κανουμε χωρις ντραμερ ,θα σπασει το συμβολαιο ο Μανατζερ ,καταστροφη

 

Αυτα πες τα σε ολους οσους εμφανιζονται εδω μεσα παρομοια προβληματα και ζητανε μια συμβουλη απο πιο εμπειρους.Μαλλον ολοι αυτοι "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ" οπως λες.Τωρα με τα αλλα που γραφεις για τρεξιματα συμβολαια και μανατζερ....το πας καλα για Αλεφαντος του NOIZ!!!

 

Αναρτας και το play list που θα παιξετε στο ''live''.Μην και το χασει ο κοσμος κλπ,κλπ.

 

"ΑΝΑΡΤΑΣ"...οκ!!!Εβαλα το σετλιστ για να προμοταρω το λαιβ στο ΝΟΙΖ...αληθεια τα πιστευεις αυτα που λες?Γελαει και το πληκρολογιο...Δεν το χα σκεφτει καν αλλα τωρα που το λες αν ηθελα να προμοταρω το λαιβ...προσωπικα ΔΕΝ θα αφηνα να διαρευσει το σετλιστ...παρα μονο το ποτε και που...μπορει να ειναι και λαθος τακτικη αλλα ειπαμε...so what?Δεν ειμαστε και οι Rolling Stones

 

Τι σεβασμο να δειξω σε ατομα που πανε και παιζουν τσαμπα, ζητουν απο ενα Φορουμ να τους λυσει το προβλημα της κοπανας η απουσιας του ντραμερ σας!!Τωρα κατσε και γραψε οτι παπαρια σου ερθει στην κεφαλη σου ποιος χεστηκε. Tongue

 

Απο τι περιπου κασε και πανω αρχιζεις και δειχνεις σεβασμο???Δε ζητησα να ερθει κανενας να μου κανει το beat box ρε φιλε....μια συμβουλη ζητησα για το πως θα ακουστουμε καλα χωρις τυμπανα μια που εγινε το ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ και ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ...προεκυψε κατι σε μελος απο LOCAL BAND και δεν μπορει να ερθει...(Ξαναλεω δεν εγινε καμια κοπανα οπως εικαζεις...ο επιχειρηματιας ενημερωθηκε on time ρωτηθηκε...στην αρχη δεν ηθελε...ειπαμε οκ...και μετα αλλαξε γνωμη και μας πηρε ΕΚΕΙΝΟΣ τηλ να παιξουμε τριο...)

 

Ζητω συγνωμη απο τους υπολοιπους συμφορουμιτες για την τροπη που πηρε η συζητηση αλλα δεν ηταν σκοπος μου να γινει αυτο.Αισθανθηκα οτι προκληθηκα και δεχθηκα επιθεση...χωρις να προκαλεσω.Σας ευχαριστω για τις απαντησεις  και τις συμβουλες.Εχθες στην προβα επιασαν τοπο και ετσι το live παρα το απροοπτο που εκατσε πιστευω θα βγει αξιοπρεπως.Να ειστε καλα!!!

 

 

 

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου