Προς το περιεχόμενο

Μείναμε χωρίς ντραμς. Να ακυρώσουμε το live;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Leon μπραβο που πηγε καλα το gig αυτό είναι ευχαριστο.

 

Σαν μελος ερασιτεχνικης μπαντας στην 10ετια που κανουμε Live ποτε δεν δεχτηκαμε να μην εμφανιστούμε ολοι μαζι, και σε εμας εκατσε μια στραβη λογο απεργιων με καραβια να λειψω από ένα gig.

 

Σκεφτηκαμε ότι το αποτέλεσμα δεν θα ηταν το αναμενομενο, δεν θα αρεσε και σε εμας και στους πελατες και στον μαγαζατορα.Ποσο μαλλον όταν το playlist μας δεν ηταν για ακουστικο.Και ειδικα αν η αφισα αναφερει full band και βγεις ακουστικα, ε θα είναι κομματάκι περιεργο για καποιον που περιμενει κατι άλλο.

 

Και ποτε δεν δεχτηκαμε να μην πληρωθούμε εστω  τις βενζίνες μας, τον κοπο μας το κουβάλημα τις ωρες προβας κλπ.Ειναι θεμα κατ εμε σεβασμου καταρχήν στον καματο μας.

 

Αυτά τα λεω ετσι όπως το βλέπουμε εμεις.

 

Ευχομαι να ειστε ολοι μαζι στα επομενα Live σας και να περασετε καλα στα παιχτηρια σας.

 

 

 

 

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε KID δεν ειχα κανενα προβληα να ακυρωθει η εφανιση μας για ολους τους παραπανω λογους που ειπες.Ισως ηταν και καλυτερα.Ο επιχειρηματιας ειχε προβλημα γιατι ειχε κλεισει ρεζερβε ειχε κλεισει καβα και αυτος μας προτεινε να παιξουμε τελικα ενω ηταν "ακυρωμενο".Απο τη στιγμη που τον "κρεμασαμε" ξεμενοντας απο ντραμερ τελευταια στιγμη ...πιστευω οτι ηταν και μια ευκαιρια να ρεφαρουε απεναντι του και νομιζω οτι στο τελος το εκτιμησε ξανακλεινοντας μας για 4 live.Ισως αν δεν δεχομασταν να παιξουμε τριο να μας εκοβε και την καλημερα μετα το ΔΙΚΟ ΜΑΣ λαθος!(και ισως να ειχε και δικιο)Και ξαναλεω...ο τιτλος του θεματος αλλαχτηκε!Δεν ειναι ο τιτλος που ειχα βαλει εγω...πουθενα δεν αναφερομαι για "ακυρωση του live" ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ!Οσο για την πληρωμη..αν και για μενα στην παρουσα φαση δεν ειναι αυτοσκοπος (δεν ζω απο αυτο)...φυσικα οταν ερχεται στο τελος η ωρα και μας λεει ο τυπος...παιδια πηγαμε οκ...αυτα ειναι για σας...ε..δεν θα παρεξηγηθω κιολας..και το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν εγω κανω το χαβαλε μου το ψωνιο μου πινω τα ποτακια μου παιζω τη μουσικουλα μου και περναω καλα...(στην τελικη αν δεν επαιζα 2 ωρες μπροστα σε κοσμο θα επαιζα μονος μου στο δωματιο μου) δε σκεφτομαι ποσα θα παρω μπας και παρεξηγηθει ο καθε "επαγγελματιας" και του χαλασουμε το μιζανπλί!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου